למה באסה סבבה של נטע ברזילי נחסם מיוטיוב? כל הפרטים

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-16/02/2019, 03:42
  • עודכן ב-10/11/2019, 03:21

למה באסה סבבה נחסם ביוטיוב?

לא סבבה בכלל: רגע לפני שהגיע ל-7 מיליון צפיות, השיר של נטע ברזילי "באסה סבבה" נחסם בליל יום שישי מצפייה ומהאזנה ביוטיוב בטענה של "הפרת זכויות יוצרים" - לכאורה, בבקשה שהוגשה על-ידי חברת "Tre Native". ביום שבת בבוקר, כמעט 12 שעות אחרי שירד, הקליפ חזר. אבל האם באמת התרחשה הפרה מצדיקה של הורדת הסרטון מיוטיוב? תשפטו בעצמכם.

מי זאת חברת Tre Native?

חברת "Tre Native" היא חברת הפקת סרטים שמתמחה בתוכן ממותג, פרסומות וקליפים מוזיקליים. היא יושבת באטלנטה ארצות הברית.

על-פי ההערכות, לפי אופיה של החברה, התביעה היא על העתקת קטעי וידאו או אנימציה.

באסה סבבה עלה ליוטיוב לפני כשבועיים וזכה להצלחה ענקית בארץ ובעולם. בקליפ הושקעו כמיליון שקלים והוכתר כהקליפ המושקע ביותר שבוצע על-ידי זמר ישראלי.

האם זאת הסיבה האמיתית שבאסה סבבה נחסם? צפו בפרסומת לסיטרואן משנות ה-80 בו מכונית יוצאת מתוך דמות ענקית:

נטע ברזילי מול יוטיוב

חסימת השיר תפסה את מנהליה של נטע בהפתעה, כאשר יוטיוב לא מסרה הודעה מקדימה על כוונותיה להורדת הסרטון. רק לפני כחודש, נטע נבחרה 'לשיר הנצפה ביותר' בטקס מיוחד שערכה יוטיוב ישראל, בו נטע שרה וקיבלה פרס מצוות האתר. היום, נראה שיחסי נטע-יוטיוב עלו על שרטון.

חשוב לזכור, "נטע" זה מותג בינלאומי והנזק שיכול להיגרם הוא ענק. כל שעה או אפילו דקה שהשיר לא באוויר, נגרם הפסד כספי מפרסומות בערוץ.

מנהלה של ברזילי: "הנושא נמצא בבדיקה מול משרדי יוטיוב בארה"ב וייפתר בקרוב".

אנחנו ממשיכים לעדכן בעמוד הפייסבוק של Ticketsi. מוזמנים לעשות לייק ולהישאר מעודכנים.

TOY מועתק

זה לא הפעם הראשונה בו השירים של נטע ברזילי מואשמים בהעתקה. רגע אחרי זכייתה באירוויזיון 2018, תאגיד המוזיקה יוניברסל איים בתביעה בגין גניבת חלקים מהשיר הידוע של ה"ווייט סטרייפס".

הצדדים הגיעו להסדר הבא על-פי ישראל היום: ג'ק ווייט, סולן וגיטריסט להקת ה"ווייט סטרייפס", הצטרף לרשימת המלחינים של השיר "TOY", לצד דורון מדלי וסתיו בגר ויקבל עליו תשלומי תמלוגים בגובה של 50 אחוז.

דורון מדלי וסתיו בגר יקבלו 23.5 אחוזים כל אחד ושלושה אחוזים לאבשלום אריאל, המנהל האמנותי של נטע. מקורב לבגר: "העדפנו שלא ללכת לבית משפט מול יוניברסל פאבלישינג".

מה יקרה רגע לפני אירוויזיון 2019 בו נטע תופיע מול מיליונים מכל העולם? נמשיך לעדכן.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.