פסטיבל אישה 2018 בחולון – כרטיסים ולוח הופעות

פסטיבל אישה 2018 בחולון יצוין כחלק מפסטיבל יום האישה אשר יתקיים בין התאריכים 7-10.3 בתיאטרון חולון. פסטיבל אשה השנה יהיה בנושא של “רבות כמונו”, יציג יצירות של נשים ועל נשים בנושאים שונים כמו תיאטרון, מוזיקה, סטנדאפ ומחול. מכירת הכרטיסים החלה וינועו בין עשרות למאות שקלים לכרטיס.

לכבוד יום האישה הבינלאומי, יארך שבוע פסטיבל האישה בחולון. השנה בפסטיבל ובשנת ה-70 למדינת ישראל ובעשור השלישי לקיומו של פסטיבל אשה בחולון, יוצגו בפניכן ריבוי של קולות, סיפורים וחוויות מנקודת מבט נשית. הרבה השתנה בשיח על נשים ונשיות בעשורים האחרונים. יום האישה הבינלאומייתקיים ביום חמישי 9.3.2018.

בשנה האחרונה במיוחד – נשים אינן חוששות להציף את החוויה הנשית במרחב, אנו מבינות כמה טעון הוא הדיאלוג בין גברים לנשים בימינו, כמה השתנו מושגי החיברות הנשית והגברית, המשפחה, האימהות והאבהות וכמה רבה עוד העבודה כדי להנכיח את מקומן ועמדתן של נשים ולהבין את גודל המשמעות של חשיבה אחרת על החברה.

פסטיבל יום האישה 2018 בחולון, מביא שלל אירועים מכל תחומי אמנויות הבמה, פריזמה רחבה של נקודת המבט הנשית על העולם. שירת הנשים מיוצגת כאן על ידי הקולות הגדולים והמרכזיים בארץ – המוזיקה של המערב, מישראל, מהעולם הערבי, מתימן ועד אתיופיה.

הפקות תיאטרליות חדשות מביאות את סיפוריהן של נשים במלחמה – כאימהות לחיילים וכלוחמות של ממש. אמניות ההומור, הסטנד אפ והספוקן וורד משמיעות קול חזק, נהיר וחד על הקיום הנשי בישראל של היום ואפילו הדיבור הגלוי, הפתוח והמשחרר על מיניות והאפשרויות הגלומות בגוף הנשי מקבלים כאן ייצוג הולם.

פסטיבל אשה 2018 אינו מדיר גברים מהבמה – אלה המוכנים להיפתח לקול הנשי, להכיל בסיפורם גם את הסיפור הנשי ולהעמיד את הנשים במרכז הבמה, חוברים יחד עמנו לחוויה של יצירה שלמה, רבת פנים ומענגת. כך מגלמים שלושה גברים צעירים את אימותיהם, תזמורות אלי דג’יברי ומזרח ומערב מלוות את הזמרות המופלאות בשירת נשים מהעולם ובהבעת התמיכה הזו מאפשרים לקול הנשי החזק והפועם להדהד בעצמה. 

הפסטיבל יתקיים במשך ארבעה ימים בחודש מרץ. לוח ההופעות של ההצגות, ההרצאות, ןסטנדאפ – מרוכז בפינכם בצורה נוחה וברורה.

תאריך

אולם 1

אולם 2

אולם 3

7.3 רביעי

20:30
בדמי ימיה /
הצגת תיאטרון החאן

21:30
AvevA /
מופע מוסיקה

21:00
נשי ותהני /
סטנד אפ

8.3 חמישי

21:30
דג’יברי ביג בנד
עם מירי מסיקה, אסתר רדא ולינה מחול

21:00 פוסט-טקסטואלית ערב ספוקן וורד

22:00 , 20:00 האמיני יום יבוא
הצגת תיאטרון

9.3 שישי

22:00
שלוש גיבורות – רשף לוי אחד
רשף לוי מארח את:
אורנה בנאי, ליטל שוורץ, הדר לוי
סטנד אפ
מיוחד לפסטיבל

10:00
כנס מיוחד לפסטיבל כנס יוצרות בתיאטרון

21:00
לא תתפוס אותי
קרן טננבאום ו-Attached Strings
מופע מוסיקה 

21:30
מופע מוסיקה
רביעיית ענבר פרידמן

10.3 שבת

21:00
תזמורת ירושלים – מזרח ומערב עם נסרין קדרי, WA-A ,אלה דניאל
מופע מוסיקה

21:30
ערות
 ערב מוזיקלי תיאטרלי

20:00
אימהות, שלוש
הצגת תיאטרון 

הופעות יום רביעי, 7.3.2018

עיבוד תיאטרלי ליצירת המופת של ש”י עגנון. לאה, אמא של תרצה, מתה בצעירותה. זמן מה לאחר מות האם, מגלה הבת את סיפור האהבה המוחמץ בין אימה לעקביה מזל. גילוי זה מטלטל את עולמה ושולח אותה למסע, במהלכו תנסה לתקן את העוול, תתאהב בעקביה ותינשא לו. האם ניתן לתקן את סיפור האהבה של אמה או שאולי עשתה טעות נוראה?
אבבה מביאה את הגרוב ממרחביה של אפריקה דרך הביט האורבני של תל אביב. בהופעה מככבים זה לצד זה טקסטים עוצמתיים באנגלית ואמהרית בשילוב מוסיקה אתיופית מסרותית, היוצרת חיבור מרתק בין תרבויות. לאחר שחרור אלבומה הבכורה AM ו-WHO, בהפקת יוסי פיין, Aveva וההרכב הופיעו בפסטיבלים מהגדולים בארץ, בצרפת, קנדה וארה”ב, ועל במת המילניום בקנדי סנטר, וושינגרטון D.C.
מרתון סטנדאפיסטיות קורע הוא הרכב סטנדאפ שנון ובלתי מתפשר שכולו נשים בוטות ובועטות, שלא מפחדות לצחוק על הנושאים הנפיצים ביותר: זוגיות, אמהות, סקס, רווקות, דימוי גוף, שיעור יתר, טבעונות, טכנולוגיה, פוליטיקה ובעצם על הכל. מדוע הסטנדאפ עדיין נחשב למעוז גברי? כי יש עדיין מי שסבור שנשים הן לא מצחיקות. אבל אם תשאלו את מי שכבר הספיקו לצפות ב”נשי ותהני”, תגלו שהם כבר יודעות את האמת, והלסת שלהם עדיין כואבת מרוב צחוק.

הופעות יום חמישי, 8.3.2018

מחווה לזמרות הג’אז הגדולות עם מירי מסיקה, אסתר רדא ולינה מחול שהן חלק מהפנתיאון של המוסיקה: אלה פיצג’רלד, בילי הולידיי, נינה סימון ועוד. אל התזמורת של דג’יברי תצטרפנה שלוש דיוות: מירי מסיקה, לב הקונצנזוס הישראלי, בעוצמתה וקולה האדיר לא משאירה אף עין יבשה, הזמרת והמוסיקאית הבינלאומית אסתר רדא, שסוחפת מעריצים ברחבי העולם. לינה מחול שמאז זכייתה בדה ווייס מופיעה על במות גדולות בינלאומיות. אלי דג’יברי מאמני הג’אז המובילים בעולם ממשיך להביא את הסווינג אל קדמת הבמה.
נשים במלחמה הצגת תיאטרון. עיבוד לסיפרה של זוכת פרס נובל סווטלנה אלכסייביץ’. מה מביא נערה צעירה להתגייס לצבא הרוסי ולקחת חלק בשדה הקרב ממש? כשהבמאית המיתולוגית נולה צ’ילטון, שהכשירה את טובי השחקנים בארץ ובעולם (ביניהם דסטין הופמן) נתקלה בספרה של זוכת פרס נובל על נשים לוחמות בחזית הרוסית ממלחמת העולם השנייה, אי אפשר היה לעצור אותה. זהו סיפורן של נשים שעד היום לא נשמע קולן. אי אפשר שלא לחשוב על נשים כמותן שמסתערות, ברגע זה, בשדות קרב בפינות שונות של העולם.
ערב ‘ספוקן וורד’ על טהרת הנשים – ארבע אמניות ‘ספוקן וורד’ מהמובילות בישראל בערב שבו ידובר על הכל. ‘ספוקן וורד’, ז’אנר השירה המדוברת, הפך לאחד הפופולריים בישראל ונשים לוקחות בו חלק חשוב באמירה חדה, משמעותית וחזקה, בהומור ובהעזה. ארבע נשים בערב מרגש, מלא פתיחות, חוצפה וכנות. את הערב ילווה הרכב מוסיקלי.

הופעות יום שישי, 9.3.2018

מארח את מיטב הקומיקאיות עם אורנה בנאי, ליטל שוורץ, הדר לוי. רשף לוי – מהסטנדאפיסטים המובילים בארץ ושורד אבהות לשבעה ילדים, מארח שלוש מהנשים המצחיקות בישראל: אורנה בנאי- אם חד הורית, צמחונית, שלא יודעת להפעיל מחשב או לשיר; ליטל שוורץ, יוצרת הסדרה “חברות” שמאז אולי לא נשארו לה חברות; והדר לוי, בת למשפחה בת 8 נפשות שהייתה חייבת לצחוק כדי לשרוד את זה. במופע, ינסו לפצח את חידת הנישואין, אימהות מול אבהות עכשווית ועוד.

פסטיבל “אשה” בשיתוף ארגוני היוצרים: שח”ם, אי”ב , בת”י מארח: כנס יוצרות בתיאטרון

כנס ראשון מסוגו המזמין יוצרות בתיאטרון- שחקניות, חוקרות, במאיות ומנהלות, לשיח עמוק ופתוח על מגוון סוגיות של נשים בעולם התיאטרון.

הכניסה חופשית, בהרשמה מראש:

מנחה: השחקנית אפרת ארנון

10:00-10:30- התכנסות והרשמה

10:30-10:45- ברכות ודברי פתיחה

10:45-10:55 – הקרנת וידאו

10:55-11:35- מושב ראשון : “נשים יוצרות או יצירה נשית?” האם יש יצירה נשית בכלל? האם זה גטו או מושג המאפשר יצירה חופשית? האם נשים יוצרות נמשכות “באופן טבעי” לנושאים “נשיים”?

מנחה: הבמאית אפרת שטיינלאוף

בהשתתפות: חוקרת תיאטרון ישראלי ד”ר דורית ירושלמי, הבמאית חנה וזאנה גרינוולד, הבימאית לילך דקל אבנרי

11:40- 12:20 מושב שני “כמה-כמה”- ייצוג וקידום נשים בתיאטרון בתפקידי ניהול ובימוי- מדוע יש כל כך מעט מנהלות אמנותיות בתיאטרון הרפרטוארי? מחזאיות? בימאיות? מה עוצר אותן מהשתלבות במרחב הניהולי והיצירתי כמובילות?

מנחה: דליה שימקו

בהשתתפות: הבמאי רוני ניניו, מנכ’לית ארגון יוצרים עצמאיים ענת רדנאי, חוקרת דפוסי קריירה של במאיות בתיאטרון הישראלי, רונית לרר שפק , הבמאית טל ברנר.

הפסקה 12:20-12:40

12:40-12:55- הקרנת וידאו

13:00- 13:35- “שלא אגמר לעולם” – שיחה בשתיים

השחקניות אפרת ארנון וסנדרה שדה משוחחות על המשכיות בקריירה. מה הם הלבטים המלווים שחקניות בסוגייה זו- על הפחד להיעלם, לעשות כדי לרצות, על דילמות של אימהות והתמודדות מול שינויי הגוף בשלבי החיים השונים.

13:35-13:40- הקרנת וידאו

13:40-14:20- מושב שלישי : “הגבול עובר כאן. או שם. או לא.” גבולות של גוף והתעללויות אחרות- על דימוי גוף , הפרעות אכילה וגבולות לא ברורים בעבודה המשחקית – מה אנחנו עוברות בדרך להצלחה?

מנחה: אסתי זקהיים

בהשתתפות: מנהלת אמנותית בית הספר למשחק יורם לוינשטיין – לילך סגל, עיתונאית “הארץ” שני ליטמן, השחקנית זוהר מידן, השחקנית שרה פון שוורצה.

קרן טננבאום, כנרת וזמרת, הופיעה והקליטה עם אמנים רבים (שלמה ארצי, מוש בן ארי, רמי קליינשטיין) מלווה בהרכב המיתרים יוצא הדופן Strings Attached, תצא למסע מסחרר בנתיבי הרוח הנשית על שלל חוויותיה, גחמותיה והארותיה. שיריהן של גיבורות המוסיקה בעשורים האחרונים לצד שירים מקוריים של טננבאום בעיבודים חדשים ומטריפים: המון מיתרים, קול נשי אחד.
ענבר פרידמן, גיטריסטית הג’אז הבינלאומית המוערכת, המיטיבה לשלב בין מורכבות לרגישות, בהופעה עם יצירות חדשות.המוזיקה של ענבר זוכה לתשבחות בעיתונים מרחבי העולם, ומאופיינת בעדינות ותחכום. הופיעה במועדוני הג’אז בניו יורק ונטלה חלק בפרויקטים מוסיקליים בינלאומיים, בין היתר לצידו של המתופף האגדי בילי קובהם.

הופעות יום שבת, 10.3.2018

עם נסרין קדרי, האחיות A-WA, אלה דניאל. תזמורת ירושלים מזרח ומערב (לשעבר האנדלוסית ירושלים) תציג בפסטיבל מוסיקה מאגן הים-התיכון בארבעה שפות. על הבמה עם התזמורת, A-WA שיבצעו שירת נשים תימנית לצד להיטים מכרם התימנים, אלה דניאל תפליא בשאנסונים צרפתיים, והאחת היחידה, הדיווה נסרין קדרי שתבצע מהלהיטיה לצד קלסיקות מצריות.
ערב מוסיקלי תיאטרלי משוחרר בעקבות רב המכר המדוּבּר “ערות-נשים מדברות מיניות”. מחברת הספר, מוזיקאיות ושחקנית ישוחחו, יקראו וישירו את סיפורן של נשים אמיתיות שמדברות באומץ, בגילוי פנים ובפתיחות מפתיעה. נשים שמדברות על המיניות שלהן, על היחסים המורכבים עם גופן, תוך שהן פורמות את קשר השתיקה סביבו ואת הקשרים בין עונג ואשמה, בין סקס ובושה, ויחד יוצרות ערב מענג ומלא חופש.
הצגת תיאטרון, על שלושה בחורים צעירים מגלמים את אימותיהם במופע שהוא ניסיון להניח את האוזן על לבין ולהעלות את מופע האם במלחמה. אלה ראיונות שנעשו עם אימהות ללוחמים בעזה במלחמה האחרונה וחזרו בשלום. האם אזעקת האמת שהופעלה אצלן אז ממשיכה להישמע בהן היום? מה הקשר החמקמק שבין אמא לבן, ובארץ – בין אמא לחייל? במופע נמזגים בגוף אחד בן, הגוף והקול הגברי, עם האם, המילים והנשמה שלה.

כרטיסים לפסטיבל אישה 2018 בחולון

כרטיסים לפסטיבל אישה בחולון יעלו לכם בין עשרות למאות שקלים. מחירי הכרטיסים ינועו בין 55 ש”ח לבין 120 ש”ח, מלבד “כנס יוצרות בתיאטרון” שהכניסה אליו תהיה ללא תשלום. כל כרטיס מאפשר כניסה לאחת מההצגות או המופעים שיוצגו במהלך המופע. הכרטיס לא מקנה כניסה לכלל ההופעות. רכישת הכרטיסים נעשית בצורה בטוחה ומאובטחת, דרך האתר הבא.

איך מגיעים לתיאטרון חולון?

הפסטיבל יתקיים בתיאטרון חולון, מרכז לאמנויות הבמה. כתובת: שדרות קוגל 11, חולון. חניה בחינם ובתשלום.

מצורפת מפת הגעה.

5/5 (2)

עוד באתר: סילבסטר 2019 | סטנדאפ היום | אירוויזיון 2019 | הצגות ילדים בשבת
אתר Ticketsi עובד רק עם משרדי כרטיסים רשמיים ואמינים! יש לכם על מי לסמוך.
מי אנחנו? | איך להיזהר מספסרות? | שירות לקוחות | פרסום באתר

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן