ל”ג בעומר 2019 תשע”ט – פעילויות ואירועים

חג ל”ג בעומר 2019 תשע”ט הוא יום המדורות הרשמי, בו אנו חוגגים את יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי. במהלך החג, יתקיימו פעילויות לילדים, אטרקציות והופעות שאתם לא רוצים לפספס. בנוסף, תתקיים הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, אליו יגיעו עשרות אלפי אנשים. כל המידע על ל”ג בעומר שאתם חייבים לדעת נמצא כאן. 

ל

ל”ג בעומר תשע”ח יתקיים ביום ה-33 לספירת העומר. ערב ל”ג בעומר יחל משעות הערב של יום רביעי, תאריך לועזי – 22.5.2018, תאריך עברי – י”ז באייר תשע”ח וימשך עד יום למחרת בשעות הערב. לפי התורה, היום הרשמי של לג בעומר הוא י”ח באייר. חופשת ל”ג בעומר תתקיים ב-23.5.

היום הוא ציון יום מותו של רבי שמעון בר יוחאי. במהלך החג, אנו חוגגים במנהגים יהודיים של הדלקת מדורות ברחבי המדינה עם מסורת טעימה של השלכת תפוחי אדמה וצליית מרשמלו על שיפוד.

יהודים רבים מקיימים מצוות במהלך החג ולומדים בספר הזוהר הקדוש, מקיימים הילולת בר יוחאי והילולות נוספות בקברי צדיקים.

ילדים בל”ג בעומר בניהם תלמידי בית ספר וגנים מקבלים יום חופש לכבוד החג, ואילו המשק הישראלי ממשיך לעבוד ברוב מקומות העבודה כסדיר.

במהלך ערב ל”ג בעומר, ערים ברחבי הארץ יאפשרו לכלל התושבים להדליק מדורות בשטחים מאושרים על-ידי העירייה. יש לבדוק לפני את המגרשים המאושרים לקיומה של המדורה.

במהלך החג יתקיימו אירועים שונים ברחבי הארץ בניהם פעילויות לילדים והופעות לכל המשפחה. לפניכם רשמית אירועים של מופעים, פעילויות ואטרקציות שאפשר לעשות במהלך החג. הרשימה מתעדכנת עד לערב החג.

ל”ג בעומר 2019 בתל אביב

מיקי – זהבה ושלושת הדובים – ביום חמישי, 3.5 בשעה 17:30 מגיע כוכבת הילדים מיקי לאודיטוריום רוזין ברמת אביב ג’ בתל אביב בהצגה הקלאסית זהבה ושלושת הדובים. כרטיסים באתר הבא.

מופע סטנדאפ של מור חן – בערב ל”ג בעומר תכוננו לצחוק במופע של סטנדאפיסטית מור חן, שמספרת על חייה בכנות מוגזמת וקומית עד לבכי צחוק. ההופעה תתקיים במועדון סטנדאפ פקטורי ת”א, כרטיסים באתר הבא.

תיאטרון בית ליסין – פולישוק – שר ממשלת ישראל הכי מצחיק של בתיאטרון בית ליסין, מגיע לבמה בערב ל”ג בעומר. סדרת הטלוויזיה מגיעה לבמה ואתם לא רוצים לפספס את זה. כרטיסים דרך האתר הבא

ל”ג בעומר 2019 בחיפה

ספורטן חיפה – 3.5 17:30 – הפינג ומופע קרקרס רוסי הכולל הדלקת מדורת ענק, הכנת תפוחי אדמה ושיפודי מרמשלו, מתקני מתנפחים. בשעה 18:300 יתקיים מופע קרקס רוסי. הכניסה חינם ברחבת הדק הגדול.

מחזמר עלובי החיים בתיאטרון חיפה – 2-3.5 20:30 – בחג ל”ג בעומר, ביום רביעי שהוא ערב החג ויום למחרת תתקיים הצגת “עלובי החיים” של הבימה על בימת התיאטרון בחיפה. המחזמר יגיע היישר לחיפה, להופעה מיוחדת בחג. כרטיסים ליום רביעי, 2.5 באתר הבא. כרטיסים ליום חמישי, 3.5 באתר הבא.

ל”ג בעומר 2019 בירושלים

תזמורת הבארוק ירושלים – קונצרט מס’ 5 – אקזוטיקה צרפתית. לציון 350 שנים להולדתו של פרנסואה קופרן. בערב ל”ג בעומר בשעה 20:00 באולם ימק”א. כרטיסים באתר הבא.

ל”ג בעומר 2019 בבאר שבע

תערוכת הממותה האחרונה – מסע מרתק לעידן הקרח – לראשונה בישראל תערוכה בינלאומית מרתקת שתיקח אתכם למסע בעידן הקרח ולמימי הממותות ודב המערות עד להתחחמות הגלובלית. תערוכה מיוחדת במינה שתתקיים בערב החג וביום למחרת. כרטיסים ליום רביעי 2.5 באתר הבא. כרטיסים ליום חמישי 3.5 באתר הבא.

חלוקת קרשים ברחובות

עיריית רחוב כמדי שנה תספק קרשים בחינם לתושבים כדי לאפשר את שמחת החג ולצמצם את רמת הסיכון בחיפוש אחר קרשים. חלוקת הקרשים תתבצע בימים שני ושלישי בשבעה מוקדים בעיר: רחבת החול ספורטק, כניסה לאחוזות הנשיא, רחוב גורודסקי מול בית העלמין, בית העלמין מרמורק בחנייה הדורמית, שכונת רחובות החדשה רחוב משה סנה, ולצד בית ספר מדעים, בפינת ששת ימים ברחבת החול.

הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון 2019

הר מירון בו קבור רבי שמעון בר יוחאי נחוג מדי שנה בל”ג בעומר. עשרות אלפי משתפפים בחגיגות במירון בהםאנשים שמחים ורוקדים בחצר מורדות ההר מירון.

מדוע שמחים בל”ג בעומר? מכיוון שנגמרה המגפה שבה נהרגו 24,000 תלמידים של רבי שמעון בר אקביא, בניהם רבי שמעון בר יוחאי, שלימים הפך למנהיג הדור.

הילולה רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, הוא גם עלייה לציון לקברו של רבי שמעון, הדלקת נרות בציון הקבר והדלקת מדורות. מדליקים מדורות במהלך החג מכיוון שאש המדורות מדמה את להבות תורתו. 

רבי שמעון בר יוחאי, הידוע גם בשם הרשב”י, היה דור רביעי לדובא ותלמידו של רבי עקיבא, שהכיר אפילו בצעירותו על גדולתו בתורה. הוא היה אחד מחמשת התלמידים שקיבלו את סמיחא מרבי יהודה בן בבא ומאוחר יותר מרבי עקיבא בעקבות מות תלמידיו. 

לאחר שנדון למוות בשל הערה שלילית על הממשלה הרומית, נאלץ רבי שמעון להימלט יחד עם בנו רבי אלעזר, שהסתתר במערה בפקיעין במשך 13 שנים. המסתורין הגדול של התורה התגלה לרשב”י במשך השנים שבהן בילה במערה ובהתעוררותו ייסד את בית הספר שיצר את הזוהר, אחד מעמודי התווך של הקבלה.

מצוטט לעתים קרובות במשנה תחת השם “רבי שמעון”, הוא גם חיבר את הבסיס הספרי. רבי שמעון בר יוחאי נקבר במירון, הקבר שלו הוא הנפוץ ביותר בעולם, עם יותר מ-600,000 מבקרים שמגיעים להילולה שלו בל”ג בעומר. הוא ידוע כי היה אחד “חמש צדקי יסוד עולם” שהיו קיימים לאורך ההיסטוריה.

סיפור לילדים – ל”ג בעומר במירון שם רבי שמעון, הראו את הסרטון לילדכם:

5/5 (8)

עוד באתר: סטנדאפ היום | הצגות ילדים היום | הצגות ילדים בשבת

אתר Ticketsi מציג רק משרדי כרטיסים רשמיים ואמינים! יש לכם על מי לסמוך.
מי אנחנו? | איך להיזהר מספסרות כרטיסים | שירות לקוחות | פרסום באתר

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן