הבלתי רשמיים - טריילר, ביקורות ושעות הקרנה

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-19/08/2019, 19:37

הבלתי רשמיים הבלתי רשמיים 2018 - The Unorthodox

  • ז'אנר: דרמה, קומדיה
  • שחקנים: שולי רנד, יעקב כהן
  • במאי: אלירן מלכה
  • אורך: 92 דקות
  • הפקה: ישראל 2018
  • תאריך בכורה: 26.7.2018

הבלתי רשמיים טריילר לצפייה ישירה

הבלתי רשמיים הוא סרט קולנוע פרי עטו של אלירן מלכה המבוסס בהשראת הקמת מפלגת ש"ס בו יככב לראשונה בתפקיד ראשי מאז הסרט "אושפיזין" - הזמר שולי רנד. כל הפרטים על הסרט דרמה קומי כולל טריילר, ביקורות על הסרט ושעות הקרנה בבתי הקולנוע וכל הדרכים על הזמנת כרטיסים בקלות.

עלילת הסרט מביאה את סיפורו של הקמת מפלגת ש"ס. שולי רנד המשחק בעל בית דפוס ירושלמי ממוצא ספרדי, שנדחף על ידי הממסד האשכנזי. בניסיון לשנות משהו, הוא מקימה תנועה שמתחרה על מושב במועצת העיר ירושלים. הרשימה שלו נקראת ש"ס, והשאר כמובן, היסטוריה.

תקציר: 1983. יעקב כהן, בעל בית דפוס בירושלים, שבר את ראשו כי נראה שהוא נולד בצד הלא נכון, עם שם המשפחה הלא נכון, ובהחלטה של רגע הוא מחליט להקים רשימה חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים.

הוא מביא שני חברים, שלאף אחד מהם אין מושג בפוליטיקה, ויחד הם מאלתרים קמפיין - ללא אמצעים, ללא קשרים, ללא כסף, אבל עם הרבה זעם, תשוקה ותחושת צדק. בניגוד לכל הציפיות, אנשים מקשיבים להם, אבל כמה מרחב יש בפוליטיקה לאדם ישר, פשוט ונאמן? בסרט המלא נגלה.

הבלתי רשמיים ביקורת

השילוב של אלירן מלכה הפך את סרט הבכורה שלו לאחד הסרטים הישראליים המדוברים והמבטיחים ביותר של הקיץ ואני שמח להודיע שהוא עומד בציפיות.

הסרט מבוסס על אירועים שקרו באמת, אבל הוא עושה זאת באופן חופשי בהשראת - שמות הדמויות אינם בהכרח זהים לאלה של הגרסאות האמיתיות, המראה לא בהכרח מתאימים וכן הלאה. גיבורו הוא קלדנית בשם יעקב כהן, שמגלם שולי רנד, שמתברר שהיא גרסה מודרנית של משה רבנו: בגלל הגמגום שלו, וגם בגלל שהוא יוביל את ש"ס לפאתי הארץ המובטחת אבל לא יכנס אליה.

הבחירות המוניציפליות בשנת 1983 ייקחו אותה למועצת העיר ויניחו אותה על המפה, אבל משם, אנשים אחרים, פוליטיקאים הרבה יותר מתוחכמים, ייקחו ממנו את הצוות.

אם רואים את ה"בלתי רשמי "כביוגרפיה של ש"ס, אפשר לומר שהיא מסתיימת בדיוק רגע לפני הפרקים החשובים ביותר בהיסטוריה שלה - הכניסה לכנסת ב-1984, מה שהפך אותה לשם מוכר בכל בית בישראל ושותף טבעי כמעט בכל ממשלה. כסרט ביוגרפי על אותו יעקב כהן, הוא בהחלט מתמקד בשיא חייו.

במונחים של מבנה נרטיבי, "הבלתי רשמי" בנוי בשלוש מערכות. הראשון מתאר את הסביבה המדכאת והמדכאת שבה חי הגיבור וסביבתו; השנייה היתה תנועת המחאה האזרחית שהתעוררה כתוצאה מכך; והשלישית, בין הבחירות המוניציפליות בשנת 1983 למרוץ הכנסת ב-1984, הייתה הרגע שבו החלו הפוליטיקאים לשלוט בה והפכו אותה ממה שהיא היום.

כיאה לתמציתה, מונח זה קודר יותר, כבד ומר יותר מן המעשה שלפניו, אשר מוצג בצורה תוססת, הומוריסטית ודבש מתוק.

המכשול העיקרי שיכול לעמוד בין הסרט לבין הצופים הוא עניין של תיאום הציפיות. מי שעוקב אחרי הכותרת הממצה "סרט על ש"ס", ומצפה למותחן פוליטי חריף מאוד, אחר אריה דרעי במסדרונות הכנסת או משהו כזה יתאכזב. במקום זאת אלירן מלכה לקח צעד אחורה ומציג את הסיפור, להבין אותו לעומק ולרוחב.

 

בסופו של דבר, הבלתי רמשיים עומד במה שנראה כשתי מטרותיו - ליצור קולנוע טוב בפני עצמו, גם ללא קשרים חברתיים; וכדי להסביר לנו ממה שש"ס נולדה, ולמה זה היה התפתחות היסטורית בלתי נמנעת, ושיעור אחד חשוב יותר מהאחר: ההבנה שאם יעקב כהן לא יקים את ש"ס, מישהו אחר יצטרך לעשות זאת המקום שלו.

הבלתי רשמיים שעות הקרנות בקולנוע

הסרט בלתי רשמיים בקולנוע יוקרן בשעות נרחבות ברחבי בתי קולנוע בארץ. מפיץ רשמי: קולנוע לב.
 
הקרנת הסרט יתקיימו בקולנוע לב תל אביב, אבן יהודה, דניאל, עומר, מנדרין, שוהם, הוד השרון ורעננה בשעות שונות ומגוונות.

הסרט "הבלתי רשמיים" שאותו כתב ובמאי אלירן מלכה (שבאבניקים) יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים בתאריך ה-26.7.2018 ולאחר מכן יצא לבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

זהו סרטו הראשון של יוצר הסדרה "שבאבניקים" אלירן מלכה המביא אל המסך דרמה קומית עוצמתית בכיכובו של קאסט מרשים במיוחד ובראשם שחקן יוצא דופן שולי רנד, בהופעה נדירה ומרשימה בתפקיד של אדם שרצה לעשות שינוי קטן והצליח לשנות מדינה שלמה במשהו חדש.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.