אירוויזיון 2019 בירושלים - עדכונים וחדשות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-19/08/2019, 18:57

אירוויזיון 2019 מגיע לירושלים בירת ישראל, שיארח את תחרות השירה של אירופה, שתתקיים במהלך חודש מאי. 44 משלחות של מדינות שונות יגיעו לארץ ויתחרו על השיר הטוב ביותר. בעמוד הבא תוכלו לקרוא את כל העדכונים החמים על תחרות השירה שמגיעה לישראל עם כל הרעש מסביב וההתרחשויות שמגיעות הישר מהשטח.

אירווזיון 2019 בישראל Eurovision 2019 Jerusalem Israel

זה קורה, זה שלנו: אירוויזיון 2019 נוחת בישראל ויתקיים בירושלים במהלך חודש מאי, לאחר שנטע ברזילי ניצחה את התחרות שהתקיימה בליסבון בירת פורטוגל. זו תהיה ההפקה ה-64 של התחרות הזמר של איגוד השידור האירופי. 

אירוויזיון 2019 יתקיים בארנה בירושלים, שיכול להכיל קהל של יותר מ-30 אלף לפי דירשות ההפקה הבינלאומית. כידוע, ההפקה של האירוויזיון היא בין ההפקות הגדולות בעולם, ומצריכה משאבים וצרכים רבים כדי לתפעל את האירוע.

לישראל יגיעו משלחות מ-43 מדינות בניהם: אוסטריה, אוסטרליה, הולנד, שוויץ, צרפת, רוסיה, איטליה ועוד. מכירת הכרטיסים לאירוויזיון תתאפשר לפי כמה מקצים בתאריכים שונים, עליהם תוכלו לקרוא בעמוד מיוחד של כרטיסים לאירוויזיון 2019.

זו שנה שבה מתקיימות חגיגות 70 שנה לישראל, ואין מתנה טובה יותר מהניצחון הגדול. הניצחון פתח את שנת האירוויזיון בישראל, וזו תהיה שנה שלמה של חגיגות עד אירוע הגמר.

נטע ברזילי באירוויזיון 2018

התרנגולת שמטילה ביצי זהב: נטע ברזילי זכתה באירוויזיון 2018 עם השיר TOY שכתבו דורון מדלי וסתיו בגר שזכה להצלחה אדירה וכבש את כל אירופה.

נטע התחילה כזמרת ברים ומועדונים קטנים עד לפני שנה. מפיקי התוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" גילו אותה, הציעו לה להגיע לאודישין ונטע נענתה לנכון והגיעה. היא לא ידעה שזה הצעד שהולך לשנות את חייה לתמיד ולהיכנס לדפי היסטוריה.

את התחרות הובילה נטע במשך כל הזמן עד לחצי הגמר, אז המתחרה קפריסין, הצליחה לעקוף את ישראל בהימורי האירוויזיון. אך בסופו של דבר, נטע ברזילי נציחה עם עם 529 נקודות.

כל עם ישראל חגג את הניצחון של נטע. ראש הממשלה ביבי נתניהו, התקשר לנטע כדי לברך אל ניצחונה, גם מירי רגב שרת התרבות התקשרת. אלפי אנשים יצאו לחגוג בכיכר רבין בתל אביב ובשוק מחנה בירושלים כדי לחגוג את הניצחון.

זו הייתה משימה לא פשוטה: יואב צפיר, במאי "הכוכב הבא לאירוויזיון", שזו תוכנית ראליטי בה מתקיימת תחרות לגבי זהותו של המייצג של ישראל לתחרות, הכריז כשהתוכנית עלתה לאוויר, שתוך חמש שנים הוא מבטיח להביא את התחרות למדינה, וכך קרה. נטע זו הנציגה הרביעית שהתוכנית שלחה לתחרות, לפניה ייצגו את ישראל נדב גדג', חובי סטאר ואימרי זיו.

כדי לתרום לניצחון של ישראל ב-2018, עלה קמפיין הצבעה ברשתות החברתיות כדי להצביע לישראל. גל גדות העלתה פוסט מיוחד לאינסטגרם שלה בו 19 מיליון עוקבים שביקשה להצביע לנטע. עשרות אלפי אנשים בעולם הצביעו וגרמו לישראל ניצחון גדול, שגם תרם לקריירה בינלאומית להופעות של נטע ברזילי.

ניצחונות ישראל באירוויזיון

הניצחון הראשון של ישראל באירוויזיון קרה בשנת 1978 עם השיר "אבניבי" שביצע יזהר כהן. הניצחון השני קרה שנה אחרי, בשנת 1979 עם השיר "הללויה" שביצעו גליה עטרי ולהקת חלב ודבש. בפעם השלישית, ניצחה ישראל עם השיר "דיווה" שביצעה דנה אינטרנשיונל. בפעם הרביעית, כולם יודעים - בעזרת נטע ברזילי עם השיר "טוי" באירוויזיון 2018.

ישראל לקחה חלק בתחרות כ-41 פעמים במשך השנים. לא תמיד היא עלתה לגמר, לא תמיד היא קיבלה נקודות. אבל ישראל נמצאת במקום הרביעי בטבלת הזכיות הכלליות של התחרות, יחד עם הולנד וכשבראש רשימת שיאניות הניצחונות נמצאת אירלנד עם שבעה ניצחונות.

רגע הזכייה הגדול של נטע ברזילי באירוויזיון, צפו:

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.