המחזמר מאפלה לאור גדול הצגות 2018, כרטיסים, הנחות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-19/08/2019, 18:42

תקציר המחזמר מאפלה לאור גדול

המחזמר מאפלה לאור גדול שכבש את בימות אירופה מגיע כל הדרך מצרפת לבימות ישראל בכיכובם של שלל שחקנים צעירים ומוכשרים ביניהם תוכלו לשמוע את שירתו של צחי הלוי, דניאל פרץ, ליאור קאקון ועוד.

האזינו לשיר מתוך המחזמר שמבצעים צחי הלוי ואייר שטיימן:

המחזה ספרדי במקור, ומבוסס על סיפור אמיתי. העלילה מתארת את הזוועות שעברו היהודים בתקופת מלחמת העולם השניה, את האחווה ואת השאיפה להגיע לארץ ישראל.

על רקע ריקודים ושירים המחזמר מראה את קשיי הקליטה של העולים החדשים ואת השתוקה להקמת מדינה בארץ ישראל. את העלילה המלאה תוכלו לקרוא בהמשך העמוד. 

לוח הופעות מאפלה לאור גדול 2018

לוח ההופעות של המחזמר מאפלה לאור גדול יתחיל לרוץ החל מסוף חודש אוקטובר בסינמה סיטי גלילות. תאריך הבכורה על הבמה הוא ה-31.10.2018 בשעה 20:30. ההופעה הבאה תתקיים יום למחרת.

המחזמר ירוץ במהלך חנוכה 2018, עדכונים נוספים בהמשך.

להלן לוח ההופעות המתעדכן של מאפלה לאור הגדול:

31.10.2018

יום רביעי, 20:30

מיקום

סינמה סיטי גלילות

כרטיסים

להזמנה

1.11.2018

יום חמישי, 21:00

מיקום

סינמה סיטי גלילות

כרטיסים

להזמנה

מאפלה לאור גדול כרטיסים והנחות

כרטיסים לאפלה מאור גדול המחזמר זמינים עכשיו לרכישה. מחירי הכרטיסים נעים בין 136 לבין 296 ש"ח בהתאם לבחירת מקום הישיבה באולם. גולשי האתר נהנים ממקומות ישיבה קרובים לבמה, ובהצגה ב-1.11 יכולים להזמין כרטיסים לשורה 2! הזמנת הכרטיסים מתבצעת באמצעות האתר הבא.

מחזות זמר בישראל הם דבר נפוץ בקרב הקהל, שמגיע ופוקד את אולמות המופעים. כך למשך, המחזמר אנני עשה עלייה ועבר עיבוד ישראלי וזכה להצלחה רבה.

אנחנו ממשיכים לעדכן כל הזמן בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים חמים!

עלילת מחזמר מאפלה לאור גדול

המחזמר "מאפלה לאור גדול" מספר את סיפורו של סמואל, צעיר יהודי אשר מתגורר במערב אירופה. העלילה מתרחשת מביתו שבמערב אירופה לפני מלחמת העולם השניה ועד למחנות ההשמדה של הנאצים.

כשסמואל מגיע לארץ ישראל הוא פוגש את רבקה, השניים מנסים ביחד להתעלות על העבר ולפתוח עתיד חדש יחד.

לסמואל קשה להרפות מכל הדברים שעבר בדרך, הוא לא מצליח להתעלות על הזוועות שעבר עד הגיעו לארץ ישראל. את הטלאי הצהוב על בגדיו, את אימו נשלחת לתאי הגזים, את אביו נרצח אל מול עיניו, את התורים אל הקיעקוע הממוספר ואת רבקה עומדת לצידו.

סמואל, לאחר המלחמה מארגן אונייה בלתי חוקית לארץ ישראל. בהפלגה הוא ורבקה פוגשים במוישה, באולג הקטן, ישראל ואהרון, לכולם מכנה משותף - לכל אחד מהם יש סיפור מרגש על איך ניצל ומאידך על קרוביו שלא שרדו.

כאשר הם מגיעים לארץ הם בוחרים להתגורר יחדיו בקיבוץ. בקיבוץ הם לומדים את עבודת האדמה. סמואל ורבקה בוחרים להתמסד אך למרבה הצער במהלך חתונתם הקיבוץ תחת אש.

הגברים נשלחים להילחם, ורבקה ההרה נותרה לבדה בקיבוץ. ביום הכרזת מדינת היהודים - ארץ ישראל, נולדה ביתם של סמואל ורבקה.

שחקנים ורקדנים במחזמר

שחקני ההצגה: דניאל פרץ, דן קאיזלר, אורי פנירי, אייר סטאינמן, נדב פורטיאנסקי, ליאור קאקון, מיראב חזאן, מיכאל פרקדין, שני ששון, מרקו גאון, מאיה לוי, אודליה דרוקר, מורן שופר, עידן טנדלר, נופר עובד, צחי הלוי (הקלטה של השיר).

 

יוצר המחזה: ברנארד ביתן ולורן בן טטה, משך זמן המחזמר: 90 דקות, תאריך בכורה: 31/10/18

מאפלה לאור גדול ביקורת

המחזמר הועלה בהצדעה לחגיגות ה-70 למדינת ישראל. הסיפור מסמל את ליבו של העם היהודי.

המחזה במקורו צרפתי וגרף תשואות רבות בקרב הקהל היהודי באירופה. העיבוד לעברית יכול היה להיות מסוכן, והחשש לאבד את האותנטיות קיים. אך בעזרת קאסט שחקנים מוכשר המחזה לא מאבד מאיכותו וחיבורו לקהל.

הוא מתאר את השורש היהודי, את ההקרבה ואת התשוקה לארץ ישראל בצורה מדוייקת ועם זאת ביקורתית. על אף שרבות ראינו על מסכים ועל במות את הסיפור העלייה, יכולנו לחשוב שאין כל ייחוד במחזמר הזה.

אל תטעו, המחזמר מוצג בצורה שונה מאחרים שכבר ראינו. כשהמסך עולה, בצורה אוטומטית סמואל נכנס לנו ללב, מעורר השראה והערכה. רבקה נוגעת בליבה של כל אישה, ההקרבה והרצון שלה במשפחה מרגש ונעשה בצורה אותנטית. 

הגרסה העברית למחזה מהווה המשך טבעי להפקה המרגשת. הנרטיב המוזיקלי משתלב בצורה פנטסטית עם השפה העברית, השחקנים צולחים את התפקיד , ומביאים את הישראליות האותנטית לבמה.

בנוסף, תוכלו לראות את המחזמר שיקגו עם שירי מימון היישר מברודווי בישראל.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.