התקווה הבימה - לוח הצגות 2019, כרטיסים, הנחות וביקורת

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-26/08/2019, 09:18

תקציר התקווה הצגה של הבימה

ההצגה "התקווה" בתיאטרון הבימה מאת רוני פינקוביץ' היא הצגה ישראלית, שורשית ונוקבת, המציגה איך העבר הרחוק שלנו, העבר הקרוב שלנו, ההווה והעתיד - הכל שזור אחד בשני וזה בכלל לא משנה מאיפה הגעת ומהם השורשים שלך. צפו בטריילר רשמי של ההצגה:

התקווה הבימה לוח הצגות 2019

לוח ההצגות של התקווה של תיאטרון הבימה מתקיים בימים האלה ממש. ההצגות הקרובות יתקיימו במהלך 2019. כרטיסים במבצע החל מ-81 ש"ח לגולשי האתר בהזמנה אונליין בקישור הבא.

התקווה כרטיסים, הנחה, מחירים

כרטיסים להצגה התקווה בתיאטרון הבימה עולים בקופות בין מאות שקלים. גולשי האתר מקבלים כרטיסים מוזלים ומשלמים החל מ-71 ש"ח לכרטיס בהתאם לבחירת מיקום ההצגה בארץ. תוכלו להזמין כרטיסים בהנחה בלי התניות ובלי אותיות קטנות בהזמנה אונליין באמצעות האתר הבא.

תיאטרון הבימה ממשיך ברפרטואר המפואר שלו לשנים 2018-2019 של הצגות תיאטרון מובילות ובניהם המלך ליר שבפעם הראשונה את המלך מגלמת אישה - ליא קניג עם היצמדות לטקסט המקורי כגבר.

עוד הצגה טובה היא קח את אבא שלך ולך לעזאזל המציגה סיפור הנוגע בכולנו על  האטימות של מערכות הבריאות והשלטון אל מול חסרי האונים, בכיכבו של אבי קושניר ושחקנים נוספים.

אנחנו ממשיכים לעדכן כל הזמן על מבצעים והנחות בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים!

כמה מילים על התקווה הבימה


בהצגה אנחנו נחשפים לסיפור שמתחיל ממערכת בחירות בהווה ומתפתח לסיפורי משפחה יהודית במשך מאה שנה, המתחילים באוקראינה של תחילת המאה העשרים.

במהלך ההצגה אנחנו נעים בין נקודות זמן שונות שמראות לנו איך העבר משפיע עד היום, על המצב החברתי והפוליטי במדינה. עוד פרטים על העלילה בהמשך העמוד.

השחקנים המשתתפים בהצגה הם אמנון וולף, תומר שרון, רבקה גור, גבי עמרני, ריקי בליך ועוד שחקנים מצוינים נוספים. כתב וביים: רוני פינקוביץ', מוזיקה: רן בנגו, תפאורה: ניר מנור. משך ההצגה: שעה ו-45 דקות.

עלילת התקווה הצגה

בעיצומה של מערכת הבחירות לשנת 2018, ארז דניאלי, ראש מפלגה חדשה בשם "התקווה", חושף סוד מפתיע שהופך את הקערה על פיה. סוד שהתגלה כדי לעלות את דניאלי בסקרים, מוביל לסדרת סודות וסיפורים מעברו של ארז דניאלי ומשפחתו.

הנקודה הראשונה מתחילה באוקראינה בשנות העשרים של המאה הקודמת, בה אנחנו עדים לאברהם, סבא-רבא של דניאלי, ששולח את בתו הצעירה והיחידה לפלשתינה על מנת להפריד בינה לבין אהובה הגוי.

מאותו הרגע אנחנו נחשפים למכשולים של משפחתה בגולה, מכשולים של הבת בפלשתינה מוקפת האויבים וסיפורי משפחה מרתקים המתגלמים אל מול עינינו.

מה קורה בהצגה התקווה בהבימה?

ההצגה מתחילה בימי ההווה, בתהליך קמפיין הבחירות של דניאלי יחד עם אשתו הנכה והתומכת, אותה משחקת ריקי בליך.

לאחר שחושף דניאלי את הסוד שמערער את החברה, אנחנו בעצם נעים בין תקופות שונות ללא סדר כרונולוגי מסויים.

מתחילים מהנקודה הראשונה באוקראינה, בשילוח של בתו היחידה של הסבא-רבא של דניאלי לפלשתינה, ומשם לנקודות עבר נוספות, חזרה למערכת הבחירות בהווה - וחוזר חלילה.

התקווה הבימה ביקורת הצגה

בהצגה מובאים לידי ביטוי נציגים של הרבה טייפקאסטים מהחברה הישראלית - פוליטיקאי אידיאליסט, רב גדול, חוזר בתשובה, יהודי מזרח אירופה שבגולה, קיבוצניק, יועץ פרלמנטרי הומוסקסואל ועוד.

אף על פי שההצגה נוגעת בסטראוטיפיזציה שלעיתים יכולה להיות מאוסה, היא עדיין מצליחה לקרב ולאחד לבבות בזכות מסר מאוד ברור - לכל אחד יש אילן יחסים מאחוריו שמלא אנשים שהקריבו ועשו למען המולדת, חוו מכשולים כיהודים בגולה או חוו מכשולים כיהודים בפלשתינה מוקפת האויבים.

עלילת ההצגה

ההצגה מגוללת סיפורים על פני מאה שנה. מדובר בפרק זמן ארוך שדורש תשומת לב וריכוז. מצד אחד יש המון הסברים ופרטים, ומצד שני, מסופרים כל כך הרבה סיפורים מנקודות מבט שונות, שכמעט כל אחד יכול למצוא עצמו באחת מהסצנות אם לא יותר.

ביקורת על שחקני ההצגה

המשחק מצוין. קאסט השחקנים שנבחר להצגה הוא לא פחות ממשובח ואכן מצליח לדייק את הדמויות ומעורר הזדהות רבה. לראות את רבקה גור וגבי עמרני על בימת התיאטרון רק פותחת את התיאבון ללכת לראות עוד הצגות בכיכובם.

ההצגה מציגה לנו איך אנחנו, החברה, המדינה - הכל תוצר של הפעולות וההחלטות שהתבצעו כמה וכמה דורות קודם. הכל שזור אחד בתוך השני והעבר המורכב שלנו מייצר את התמונה שאנחנו רואים בהווה ושנראה בעתיד.

יש לכם ביקורת על ההצגה? מוזמנים להגיב כאן למטה בתגובות!

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.