חתונה מאוחרת הצגה הבימה - כרטיסים ב-100 ש"ח ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-21/05/2024, 08:34
(צילום: חנן אסור)

חתונה מאוחרת הצגה חדשה בהפקת תיאטרון הבימה בהשתתפות מיכאל אלוני, צביקה הדר, אסתי זקהיים ועוד בדאבל קאסט. עיבוד לסרט הישראלי זוכה 10 פרסי אופיר.

תקציר העלילה

במרכז העלילה נמצא זאזא, גבר גרוזיני בן 32 הנתון במאבק בין מסורת תרבותית לבין כמיהה אישית. המנהג הגאורגי קובע שזאזא היה צריך להיות נשוי עד עכשיו, רצוי לאישה צעירה בעלת מוניטין, באישור של המשפחה.

עם זאת, ליבו של זאזא נמצא במקום אחר, קשור לאהבה סודית שמנוגדת לפגישות המסודרות של משפחתו עם כלות פוטנציאליות. ככל שהעלילה מתפתחת, הקהל עד למאבקו הפנימי וללחץ הגובר מצד הוריו. סיפור המתמודד עם השאלה המרגשת: האם זאזא יבחר בדרך של אהבה וחופש מוחלטים עם אהובתו הסודית, או שייכנע לחובה המשפחתית ולמסורת הכובלת אותו?

חתונה מאוחרת כרטיסים ולוח הופעות 2024

כרטיסים מוזלים בהנחה: 100 ש"ח לכרטיס במקום 226 ש"ח מחיר רגיל בתיאטרון הבימה. הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין, לפי התאריכים הבאים:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
26 כרטיסים מחיר: 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
37 כרטיסים מחיר: 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
35 כרטיסים מחיר: 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
37 כרטיסים מחיר: 100₪

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים במחיר של 100 ש"ח לכרטיס. מלאי הכרטיסים מוגבל ומארגן האירוע רשאי להפסיק את המבצע בכל עת.

משך זמן ההצגה

שעתיים.

שחקנים

מיכאל אלוני / אורי דב יוסף בלופרב (זאזא), צביקה הדר (יאשה), אסתי זקהיים (לילי), יעל אלקנה / דניאל מנוחין (יהודית), הילה שלו (אילנה), דוית גביש / מיקי פלג רוטשטיין (לובה), עמי סמולרצ׳יק (בסיק), אביב כרמי (מגולי), שילה קוסאשווילי / איה זמיר / מיקה פריינטי (מדונה).

עיבוד לסרט עטור פרסים

ההצגה חתונה מאוחרת היא עיבוד לסרט ישראלי מאת דובר קוסאשווילי ובבימויו שיצא להקרנים בשנת 2001 וכבש את הקהל וזכה לשבחים וביקורות טובות, כפי שמעידים עשרת פרסי אופיר שקיבל - הפרס היוקרתי ביותר בתעשיית הקולנוע הישראלית. המעבר ממסך לקרשי הבמה מעיד על העוצמה של הסיפור ועל היכולת שלו ליצור הזדהות אצל קהל רחב.

בהעלאת הסרט לבמה, ההצגה שומרת על האלמנטים המרכזיים שהפכו את היצירה המקורית לעוצמתית כל כך: פיתוח דמויות מדויק, בחינה מורכבת של לחצים תרבותיים ונרטיב טעון רגשית. העיבוד מאפשר פרשנות חדשה לסיפור, ומציע נקודת מבט רעננה על מצוקות הדמויות ועל המוטיבים התמטיים של אהבה ומסורת. דרך המדיום של תיאטרון חי, חתונה מאוחרת מקבלת מידיות ואינטימיות שמגבירות את המתח הרגשי ומושכות את הקהל עמוק יותר למסע המרגש של זאזא.

המשמעות התרבותית של נישואין במסורת הגרוזינית

נישואין במסורת הגרוזינית אינם רק איחוד בין שני אנשים; זהו טקס מעבר קריטי השזור עמוקות בכבוד המשפחתי ובמעמד החברתי. המנהגים סביב הנישואין מושרשים בערכים בני מאות שנים, המדגישים את החשיבות בשמירה על שושלת משפחתית ושמירה על כבודה

עבור זאזא, הגיבור של חתונה מאוחרת, המסורות האלו מטילות ציפייה אדירה להתאים את עצמו. להיטות משפחתו לראות אותו נשוי לכלה לבחירתם מדגישה את האופי החברתי של העדה הגרוזינית כשעלו לישראל, שבו העדפות אישיות משניות לעומת הצורך לרצות את המשפחה.

הצוות מאחורי הקלעים

על פי תסריט מאת: דובר קוסאשווילי, עיבוד לבמה: מעין אבן, בימוי: שיר גולדברג, דרמטורגיה: שחר פנקס, תפאורה: ניב מנור, תלבושות: יהודית אהרון, תאורה: זיו וולושין, מוסיקה: ליאור רונן, תנועה: דור אלדר, נגנים: אריאל אלייב, צביקה אלייב, אלן אלייב, עוזר במאית: אסף פנחסי.

בשורה התחתונה, חתונה מאוחרת של תיאטרון הבימה היא תיאור עוצמתי של המאבק בין הליכה אחר הלב לבין עמידה בציפיות של המסורת המשפחתית. העיבוד מהמסך לבמה מגדיל את ההשפעה הרגשית של הסיפור, מעורר מחשבה ומאתגר את הצופים עם נורמות תרבותיות על חשבון אושר אמיתי.

הצגות נוספות שעשויות לעניין אותך

ראו גם: הצגות מומלצות

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!