שידוך הבימה לוח הצגות 2024 - כרטיסים מוזלים, הנחות וכל הפרטים!

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-23/03/2024, 14:09
(צילום: רדיי רובינשטיין)

תיאטרון הבימה הוא כבר מזמן מצרך תרבותי מרכזי, המציג את נבכי החברה הישראלית ואת החוויה האנושית. אחד המחזות מעוררי המחשבה של הבימה הוא "שידוך", המתעמק בעולם המורכב של השידוכים, וחושף את הפער בין העולם המודרני לעולם הדת וההלכה. כשסודות אפלים מן העבר מאיימים על האהבה בין בתו של הרב לזו הנבחרת, המחזה מצייר תמונה מסוכנת ומרתקת של תהליך השידוך.

העלילה והדמויות של שידוך

בלב ההצגה שידוך עומדים בתו של הרב והנבחר שלה, שני צעירים שמוצאים את עצמם במרכזה של מערבולת של אהבה, הונאה וסודות משפחתיים. בעודם מתכוננים לצאת לדרכם כזוג נשוי, עולמם מתהפך כאשר שלדים מארונות הוריהם מגיחים.

עלילת המחזה מתרחשת ערב אירוסיהם של בני הזוג, כאשר הציפייה וההתרגשות מאפילות על הגילויים המתגלים. עם כל סוד חדש שנחשף, הדמויות נאלצות להתמודד עם ההשלכות של מעשיהן וההשפעה שיש לגילויים אלה על מערכות היחסים שלהם. ככל שהעלילה מתעבה, הקהל נשאב לתוך הרשת המורכבת של אהבה, הונאה וכוחם של סודות משפחתיים.

שידוך כרטיסים ולוח הצגות 2024

מחירים מוזלים לכל גולשי האתר: מ-91 ש"ח לכרטיס במקום 220 ש"ח מחיר רגיל. הזמנת כרטיסים אונליין מ משרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח התאריכים הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם מסקין
לרכישה
17 כרטיסים מחיר: 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם מסקין
לרכישה
19 כרטיסים מחיר: 100₪

לוח ההצגות של שידוך מתקיים בתיאטרון הבימה ובהיכלי תרבות שונים.

שידוך הנחות ומחירים

הנחות: מחיר כרטיס מלא בתיאטרון עולה 220 ש"ח. גולשי האתר מקבלים הנחה, כך שכרטיס עולה לכם מ-91 ש"ח בלבד. מלאי הכרטיסים מוגבל.

משך זמן הצגה

שעה וחצי.

הצצה להצגה

שידוך - שחקנים ומשתתפים

רובי פורת שובל, פיני קדרון, הגר טישמן, רותי לנדאו, עמוס בוארון, אורי מחרז, דוית גביש, יעל לבנטל/ שירן הוברמן, שמוליק כהן, טל קלאי, דניאל סליצר, מור חנסון, דביר מזיא.

הפער בין המודרניות לערכים היהודיים המסורתיים

אחד הנושאים המרכזיים הנחקרים בהצגה שידוך הוא הפער בין העולם המודרני לבין ערכי היהדות המסורתיים. המחזה מספק נקודת מבט ייחודית על תפקיד השידוכים בחברה בת זמננו ועל האתגרים העומדים בפני הדמויות בניסיונן ליישב את אמונותיהם עם מעשיהן.

תיאור החיים המודרניים בשידוך מנוגד לעולם הדת וההלכה. הדמויות מנווטות את מערכות היחסים שלהן ואת הבחירות האישיות שלהן, כל זאת תוך התמודדות עם הציפיות של משפחותיהן וקהילותיהם. שילוב זה שופך אור על הקשיים העומדים בפני אלה המנסים למצוא אהבה ואושר בתוך גבולות המנהגים והאמונות המסורתיות.

גם תפקידה של השידוך בחברה בת זמננו מוטל בספק במחזה. בעוד שהפרקטיקה אולי נתפסה בעבר כמרכיב מכריע ביצירת מערכות יחסים מתמשכות ומשפחות חזקות, הרלוונטיות שלה בעולם המודרני אינה כה ברורה. הדמויות בשידוך מתמודדות עם הציפיות שמציבות להן משפחותיהן וקהילתן, ובסופו של דבר מטילות ספק בתפקיד השידוכים בחייהן ובחיי הסובבים אותן.

ראו גם: הצגות מומלצות

הצד האפל של השידוכים

ההצגה שידוך בתיאטרון הבימה מציירת תמונה אפלה ומסוכנת של תהליך השידוך, ומדגיש את הסיכונים והסכנות הכרוכים בפרקטיקה. כאשר הדמויות חושפות את סודות העבר של הוריהן, הן נאלצות להתמודד עם ההשלכות של אמיתות נסתרות אלה וההשפעה שיש להן על מערכות היחסים שלהם.

הסכנות הטמונות בתהליך השידוכים ניכרות במחזה, כאשר חייהן של הדמויות נסערים בעקבות הגילויים המתגלים. ההשלכות של העבר הנסתר והסודות המשפחתיים הללו הן מרחיקות לכת, ומשפיעות לא רק על בני הזוג שבלב הסיפור אלא גם על הסובבים אותם. המחזה משמש כסיפור אזהרה, הממחיש את המלכודות והסכנות האפשריות שעלולות לצוץ כאשר תהליך השידוכים אפוף סודיות ורמייה.

ההשפעה של גילויים אלה על הדמויות ועל מערכות היחסים ביניהן היא גם משמעותית. בעודם נאבקים להשלים עם האמת, עליהם לנווט בין המורכבויות של אהבה, אמון ובחירה אישית. המחזה מדגים את הכוח שסודות יכולים להחזיק על אנשים ומערכות היחסים שלהם, ובסופו של דבר מדגיש את החשיבות של כנות ושקיפות בתהליך השידוך.

הרלוונטיות של שידוך לחברה בת זמננו

ההצגה שידוך בתיאטרון הבימה רלוונטית במיוחד לחברה בת זמננו, שכן הוא בוחן את הוויכוחים המתמשכים סביב תפקיד השידוכים בחיים המודרניים. המחזה המתאר את המפגש בין דת, אהבה ובחירה אישית מספק פרשנות מעוררת מחשבה על מורכבותו של תהליך השידוכים ומקומו בעולם המודרני.

הלקחים שניתן ללמוד מהדמויות ומחוויותיהם במחזה רלוונטיים במיוחד בחברה של ימינו. בעוד אנשים ממשיכים להתמודד עם האתגרים של מציאת אהבה ואושר בתוך גבולות המנהגים והאמונות המסורתיים, המחזה משמש תזכורת לחשיבות של כנות, אמון ובחירה אישית.

עם עלילה מרתקת ונושאים מעוררי מחשבה, שידוך היא הצגה המספק תובנה מרתקת על עולם השידוכים והאתגרים העומדים בפני מי שמנווט במורכבויותיו.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!