הקאמרטה הישראלית ירושלים לוח הופעות קונצרטים 2023 - כרטיסים והנחות

ברוכים הבאים ללוח קונצרטים קרובים של הקאמרטה הישראלית ירושלים. בעמוד זה תמצאו את כל המידע שאתם צריכים לדעת לוח קונצרטים של הקאמרטה הישראלית ירושלים, משתתפים, תאריכים, איפה מזמינים ומהם המחירים. הלוח מתעדכן כל הזמן בעמוד, מוזמנים לבקר. הזמנה אונליין דרך משרד הכרטיסים הרשמי, לפי לוח ההופעות:

הקאמרטה הישראלית ירושלים - באך, מוצרט, בריטן - סולני הקאמרטה

אבנר בירון מנצח עדן אגרנט מגד פסנתר (ישראל-בריטניה) אלון ראובן קרן נטשה שר, מתן דגן כינור

  • תאריך: 13/10/2023 - 14/10/2023
  • ערים: תל אביב-יפו, רחובות

הקאמרטה הישראלית ירושלים - קפיצה לפראג

אבנר בירון מנצח וסלאבה הוסקובה מצו סופרן (צ'כיה) גלעד הראל קלרנית

הקאמרטה הישראלית ירושלים - אנה-סופי מוטר מנגנת באך

אבנר בירון מנצח אנה-סופי מוטר כינור (גרמניה)

התזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים כתובת

דוד המלך 26, ירושלים.

התזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים יצירת קשר

טלפון: 02-502-0503

היסטוריה קצרה של התזמורת

התזמורת, שנוסדה על ידי המנצח והחלילן אבנר בירון בשנת 1984, החלה את דרכה ברחובות. האנסמבל עבר לירושלים לאחר שקיבל הזמנה מראש העיר דאז, אהוד אולמרט, וביסס את מקומו במארג התרבותי העשיר של העיר. במהלך השנים צמחה תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים והפכה לתזמורת קאמרית מובילה, הזוכה להכרה ולהערכה על הישגיה בתחום המוזיקה הקלאסית.

מנהיגותו וחזונו של אבנר בירון

אבנר בירון מילא תפקיד מרכזי בהתפתחות התזמורת ושימש כמייסד, מנהל מוזיקלי ומנצח מאז הקמתה. חזונו ומסירותו של בירון ליצירת תמהיל הרמוני של מוזיקאים מרקעים מגוונים סייעו בטיפוח סביבה ייחודית ושיתופית בתוך ההרכב. תחת הנהגתו הצליחה תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים לאחד עולים חדשים וותיקים, ולהפיק מוסיקה מרהיבה החוצה גבולות תרבותיים.

רפרטואר התזמורת והופעותיה

עם למעלה מ-100 קונצרטים המבוצעים מדי שנה, בארץ ובעולם, תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים מציגה רפרטואר מגוון הנע בין בארוק קלאסי למוזיקה עכשווית. רבגוניות זו אפשרה לאנסמבל לרתק קהלים אניני טעם ולהבטיח את מקומו במקומות ידועים ברחבי העולם.

סדרת מופעים בלתי נשכחת של תזמורת הקאמרטה הישראלית בירושלים היא La Tempesta dei Solisti, בה השתתפו סולנים רבים, כולל ארבעה פסנתרנים המרכיבים את אנסמבל רב פסנתרים. קונצרט מסוים זה הציג מבחר יצירות נדירות לשני פסנתרים ותזמורת, הפיח חיים חדשים ביצירות אלה ושימח את הקהל בעיבודים הייחודיים שלהן.

ביצוע ראוי לציון נוסף היה Le Bourgeois Gentilhomme Suite של ריכרד שטראוס, יצירה שכמעט ולא מבוצעת כיום. סוויטה מורכבת זו, שכללה שמונה פרקים, הציגה מקצבים תוססים, איטיים, ריקודיים ומצעדים, המשקפים את עלילת המחזה המקורי תוך כדי התרחשותו. הביצוע המופתי של התזמורת לפרטיטורה של שטראוס הדגיש את מיומנותו ורבגוניותו של האנסמבל, וביסס עוד יותר את המוניטין שלהם כתזמורת קאמרית ברמה עולמית.

בנוסף להופעותיהם החיות השתתפו נגני תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים בהפקות שונות של מוסיקה קאמרית ובפרויקטים של הקלטות. כך למשל, השתתפה הכנרת כרמלה בהקלטת שלושה אלבומים, בהם חמישיות קלרנית ישראליות עם אלי חפץ ושני תקליטורים שהוקדשו למוזיקה של מחנה הריכוז טרזיינשטט. פרויקטים אלה מציגים את מחויבותו של האנסמבל לשמר ולקדם יצירות היסטוריות ועכשוויות בתחום המוזיקה הקלאסית.

מורשתה ועתידה של תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים השפיעה עמוקות על סצנת המוזיקה העולמית, והציגה לראווה את הכישרון והיצירתיות העצומים הקיימים בהרכב. ככל שהתזמורת ממשיכה לגדול ולהתפתח, היא צפויה לשמור על מעמדה כתזמורת קאמרית מובילה, ולחזק עוד יותר את מורשתה בעולם המוזיקה הקלאסית.

במבט קדימה, תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים נותרה מחויבת להרחיב את הרפרטואר שלה, לטפח שיתוף פעולה בין הנגנים שלה ולהמשיך במשימתה לגשר בין תרבויות באמצעות מוזיקה. עם מסירות בלתי מתפשרת למצוינות וחדשנות, האנסמבל ערוך לרתק קהלים לדורות הבאים.