התזמורת הסימפונית ירושלים לוח הופעות 2024 - כרטיסים לקונצרטים

ברוכים הבאים ללוח הופעות קונצרטים של התזמורת הסימפונית ירושלים. העמוד מכיל הופעות קרובות, הזמנת כרטיסים, הנחות וכל הפרטים אודות כל קונצרט של הסימפונית ירושלים. 

יוליאן רחלין ודניאל אקטע - התזמורת הסימפונית ירושלים

הצ'לנית דניאל אקטע תבצע עמנו את הקונצ’רטו מס’ 1 לצ’לו מאת היידן, בערב בניצוחו של מאסטרו יוליאן רחלין, בו נבצע גם, ובבכורה ישראלית, את הסינפונייטה מס’ 1 מאת ויינברג ואת הסימפוניה מס’ 1 של ברהמס.

  • תאריך: 11/05/2024
  • איפה: באר שבע

איך עושים רומנטיקה - התזמורת הסימפונית ירושלים

מבחר יצירות המובילות את המאזין דרך תהליך ההתפתחות המרגש מהתקופה הקלאסית לרומנטית – בניצוחו ובהנחייתו של רוני פורת.

ירדן, דידי ורוני סימפוני - התזמורת הסימפונית ירושלים

ירדן בר כוכבא ודידי שחר, כוכבי התוכנית האהובה שבת בבוקר בגל"צ והמופע ענן על מקל מתארחים בתזמורת. יחד עם המנצח רוני פורת, לו יש פינת מוזיקה בתוכנית הרדיו, הם יגישו קונצרט חגיגי ושמח במיוחד.

אהבה, קשר ותקשורת - התזמורת הסימפונית ירושלים

רוני פורת (מנצח ומנחה), זמרת הסופרן קרן הדר וזמר הטנור נמרוד גרינבוים בקונצרט העוסק היבטים שונים של אהבה, קשר ותקשורת בינאישית במוזיקה ובחיים.

לילה באופרה 2 — A Night at the Opera — שלושת הטנורים

מופע בינלאומי חגיגי של מיטב האריות וקטעי האופרה והדואטים האהובים ביותר מכל הזמנים בביצוע שלישיית הטנורים מאיטליה מנצח: דן רפופורט

  • תאריך: 25/05/2024 - 01/06/2024
  • איפה: חיפה, אשדוד, הרצליה, תל אביב-יפו, פתח תקווה, ראשון לציון, כרמיאל
  • מחיר: 155-305₪, לפרטים נוספים»

ארמידה ורינלדו - התזמורת הסימפונית ירושלים

ג'וזפה סארטי – ארמידה ורינלדו. התזמורת הסימפונית ירושלים בהפקה משותפת עם האופרה הירושלמית.

מלחינים יהודיים באמריקה - התזמורת הסימפונית ירושלים

הקונצרט השלישי בסדרת 'הרפתקאות ותגליות מוזיקליות', בניצוחו ובניהולו המוזיקלי של מאסטרו ליאון בוטשטיין, יתבונן בהשתלבותם המוצלחת של מלחינים יהודיים, דור שני למהגרים ממזרח אירופה, בזרם המרכזי של התרבות האמריקאית. אל מאסטר

מטאור - אלכסנדר מלופייב - התזמורת הסימפונית ירושלים

הפסנתרן הנפלא אלכסנדר מלופייב מתארח בקונצרט זה, בניצוחו של מאסטרו יוליאן רחלין: הקונצ’רטו מס’ 2 לפסנתר מאת רחמנינוב, סימפוניה פנטסטית מאת ברליוז והפתיחה לרוסלן ולודמילה מאת גלינקה.

אופרטה העטלף בהפקת ענק!

Vienna – Tel Aviv Vocal Connection והתזמורת הסימפונית ירושלים גאים להציג: לאור ההצלחה הענקית של ההופעות ב-2023 ועל פי בקשת הקהל "העטלף" חוזר בהפקת ענק עם 100 משתתפים התזמורת הסימפונית ירושלים, זמרי הקשר הווקאלי...

  • תאריך: 17/12/2024 - 21/12/2024
  • איפה: ראשון לציון, קרית מוצקין, ירושלים, פתח תקווה
  • מחיר: 265-365₪, לפרטים נוספים»

התזמורת הסימפונית ירושלים (JSO) תורמת תרומה חיונית לסצנה התרבותית התוססת של ישראל כבר למעלה משמונה עשורים. עם הרפרטואר המגוון שלה ושיתופי הפעולה עם מוזיקאים אגדיים, התזמורת השפיעה באופן משמעותי על סצנת המוזיקה העולמית.

רקע היסטורי

התזמורת הסימפונית ירושלים שהוקמה כתזמורת של שירות השידור הפלסטיני בסוף שנות השלושים, הפכה לתזמורת הרדיו הלאומית בשנת 1948 ונודעה בשם תזמורת קול ישראל. בשנות השבעים התרחבה התזמורת לתזמורת הסימפונית ירושלים תחת רשות השידור. כתזמורת רדיו סימפונית, רוב הקונצרטים של התזמורת הסימפונית ירושלים באולם הבית שלה, אודיטוריום הנרי קראון, מוקלטים ומשודרים בתחנת קול המוזיקה.

תחת המנהל המוזיקלי הנוכחי, מאסטרו ג'וליאן רחלין, המשיכה הסימפונית ירושלים לשגשג, תוך התבססות על מורשתם של שמונת מנהליה המוזיקליים הקודמים, כולל מנדי רודן, לוקאס פוס, גארי ברטיני, לורנס פוסטר, דייוויד שאלון, פרדריק צ'סלין וסטיבן סלואן.

רפרטואר ובכורות

התזמורת מקיימת רפרטואר מגוון, החל מתקופת הבארוק והקלאסיקה ועד לתקופה הרומנטית ומלחינים בני זמננו. מלחינים ידועי שם רבים, כגון סופיה גוביידולינה, אנרי דוטיל ואלפרד שניטקה, קיבלו את הופעת הבכורה הישראלית שלהם עם הסימפונית ירושלים. התזמורת מעודדת בעקביות מלחינים ישראלים על ידי הזמנת וביצוע יצירותיהם מאז הקמתה.

במשך עשרות שנים העלתה תזמורת ישראל בבכורה כמה יצירות בולטות, ביניהן האופרה "דוד" של מיו (1954), הקנטטה "אברהם ויצחק" מאת סטרווינסקי, בניצוח רוברט קרפט (1964), ו"שבעת שערי ירושלים" מאת קז'ישטוף פנדרצקי, בניצוח מאסטרו לורין מאזל (1999).

מוזיקאים אגדיים ומופעים

לאורך ההיסטוריה, התזמורת הסימפוניתירושלים אירחה כמה מהמוזיקאים האגדיים של עולם המוזיקה, וכתוצאה מכך הופעות בלתי נשכחות. אמנים איקוניים כמו איגור סטרווינסקי, אוטו קלמפרר, ארתור רובינשטיין, יהודי מנוחין, מסטיסלב רוסטרופוביץ', אייזק שטרן, פבלו קזאלס, איגור מרקוביץ', הנריק שרינג, יו-יו מה, פייר בולז, נוויל מארינר, כריסטה לודוויג, טביאה צימרמן, מרתה ארגריץ', ראדו לופו, חוסה קאררס, ז'אן-פייר רמפל, מקסים ונגרוב ויפים ברונפמן כיבדו את הבמה עם התזמורת הסימפונית ירושלים.

סיורים בינלאומיים והוקרה

התזמורת סיירה לעתים קרובות באירופה ובארצות הברית, והופיעה במקומות יוקרתיים כמו המוזיקוורין בווינה, הפילהרמונית בקלן וקרנגי הול בניו יורק. בפברואר 2015 הוזמן הארגון על ידי אונסק"ו לפריז לבצע את הסימפוניה מס' 13 של שוסטקוביץ', "באבי יאר", בקונצרט מיוחד לציון 70 שנה לשחרור אושוויץ. לאחרונה יצאה התזמורת לסיבוב הופעות בברזיל עם מאסטרו צ'סלין והסולן הישראלי איתמר זורמן, באוגוסט 2015, ולאחר מכן לסיורים בארה"ב וביפן ב-2016 ובארה"ב ב-2017.

ביוני 2009 ביצעה התזמורת את האורטוריה אליהו (מנדלסון) באירוע הנעילה של פסטיבל הבאכפסט השנתי בלייפציג. בשנת 2021 הייתה התזמורת הישראלית הראשונה שהופיעה בדובאי, איחוד האמירויות הערביות, ולאחר מכן יצאה לסיבוב הופעות בגרמניה.

התזמורת מופיעה בקביעות בפסטיבל ישראל והשתתפה בפסטיבל הליטורגי, שכלל מוזיקת פולחן משלוש הדתות הגדולות ונוסד על ידי מאסטרו גארי ברטיני. הפסטיבל שולב כעת בעונת הקונצרטים כסדרה של קונצרטים ווקאליים וליטורגיים.