מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה - לוח הופעות, כרטיסים, הנחות

ברוכים הבאים. בעמוד זה לוח ההצגות של מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה. תוכלו להזמין כרטיסים, לקבל הנחות על הצגות ומופעים שונים וכל זה באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי בראבו. ההזמנה מתבצעת און-ליין ולוח ההופעות הצגות מתעדכן כל יום בעמוד.

קונצרטים מונחים עם רביעיית כרמל - סדרת מעבר לקשת - בנעליו של שוברט

קונצרט שכולו שוברט עם רביעיית המוות והעלמה, מהיפות שנכתבו לרביעיית מיתרים ומפסגות הרפרטואר הקלאסי בכלל.

 • תאריך: 02/01/2020 - 08/01/2020
 • ערים: חיפה
 • מיקומים: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה - אודיטוריום רפאל
 • מחיר כרטיס: 126-141₪, לרכישה»

קונצרטים מונחים עם רביעיית כרמל - מעבר לקשת - צלילים נוסטלגיים

חמישיית הקלרינט הסוחפת של ברהמס, פרק האדאג'ו המפורסם של בארבר לצד הרביעייה הדרמטית של מוצרט, בקונצרט שכולו מוסיקה (ללא הנחיה), כי כל מילה מיותרת!

 • תאריך: 06/02/2020 - 15/02/2020
 • ערים: חיפה
 • מיקומים: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה - אודיטוריום רפאל
 • מחיר כרטיס: 126-141₪, לרכישה»

קונצרטים מונחים עם רביעיית כרמל - סדרת מעבר לקשת - בארוק אוונגרד

חגיגה בארוקית עם גדולי המלחינים של התקופה: באך, ויוואלדי, קורלי, ביבר וקסטלו

 • תאריך: 29/03/2020 - 03/04/2020
 • ערים: זכרון יעקב
 • מיקומים: מוזיאון העלייה הראשונה זכרון יעקוב
 • מחיר כרטיס: 126-141₪, לרכישה»

קונצרטים מונחים עם רביעיית כרמל - סדרת מעבר לקשת - מגלים עולמות חדשים

הרביעייה האמריקאית, יצירה שהלחין דבוז'אק באמריקה, נתקבעה בפנתיאון של יצירות המופת הקלאסיות.

 • תאריך: 04/06/2020 - 12/06/2020
 • ערים: חיפה
 • מיקומים: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה - אודיטוריום רפאל
 • מחיר כרטיס: 126-141₪, לרכישה»

איך להגיע למוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית חיפה? מפה הגעה למוזיאון טיקוטין חיפה

מפה עם מסלול הגעה

מוזיאון טיקוטין חיפה כתובת וטלפון

כתובת: שדרות הנשיא 89, חיפה, טלפון: 04-8383554

שעות פתיחה ופעילות

ראשון עד חמישי 19:00 - 07:00

ימי שישי 10:00-13:00

שבת 10:00-17:00

אולמות נוספים בעיר:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית מציג מגוון רחב של כ-7,000 אמנות יפנית מודרנית ומודרנית, כולל ציורים והדפסים, ספרים מעוטרים עתיקים, מחיצות חדרים, חרבות עתיקות וחפצי אמנות שונים. המוזיאון, השוכן על פסגת הר הכרמל, מוקדש כולו לתרבות היפנית ולאוסף, לשימור ולתצוגה של אמנות יפנית, והוא היחיד מסוגו במזרח התיכון.

היסטורית המוזיאון

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית נוסד בשנת 1959, באמצעות יוזמה משותפת של פליקס טיקוטין, אדריכל יהודי מהולנד ואבא חושי, ראש עירית חיפה דאז. טיקוטין, אספן בעל שם עולמי של אמנות יפנית, שאסף יצירות אמנות ייחודיות ובעלות ערך במשך למעלה מארבעים שנה, ראה חשיבות להעביר את אחד האוסף החביב שלו לישראל; ובשנת 1956 הגיע לארץ כדי לתרום את אוספיו.

על מנת להקים את אגודת ידידי המוזיאון, הקים טיקוטין קשרים במדינות שונות, ביניהן יפן. בין חברי העמותה היו מנהלי מוזיאונים מובילים כגון נאגוטקה אסאנו; אקדמאים כגון Prod. צ'יסאבורו ימאדה מאוניברסיטת טוקיו לאמנויות, שנבחר לשמש גם כמנהל הראשון של המוזיאון היפני בחיפה, ואנשי רוח כמו מא סוזוקי, בנו של הפילוסוף המפורסם של הזן. 

מראשיתו היו למוזיאון שלוש מטרות עיקריות: מתן אפשרות לקהל הישראלי להעשיר את חייו האמנותיים באמצעות מפגש ולמידה על התרבות היפנית, קידום ההבנה ההדדית בין ישראל, יפן ותושבי מזרח ומערב אסיה, ולעודד את המחקר של האמנות והתרבות היפנית.

בניית המוזיאון

מוזיאון טיקוטין נבנה בחצר בית קיש, בשדרות הנשיא. אולם התצוגה של המוזיאון תוכנן בסגנון יפני: אולם מרווח, דלתות נעות מצופות בנייר וגן זן; ובכך נותן למבקרים שלנו את התחושה של נסיעה דרך המסדרונות של הרוח והתרבות של יפן. בשנת 1995 הוקמה במוזיאון אגף חדש. האגף תוכנן על ידי האדריכל היפני הנודע ג'ונזו יושימורה והאדריכל הישראלי פרופ 'אלפרד מנספלד מחיפה, ומומן על ידי קרן ניפון. המבנה החדש בן שתי הקומות, המשתרע על פני כ -1,800 מ"ר, כולל שני אולמות תצוגה, בית קפה וחדרי איסוף.

בשנת 1997 הוקם אודיטוריום מלאך רפאל, שנתרם על ידי מר אודי אנג'ל. האולם מארח מגוון רחב של פעילויות, כולל הרצאות מרתקות כחלק ממוזיאון "מוזיאון התרבות" של חיפה, הקרנות של סרט אמנותי במסגרת קולנוע טיקוטין ובשיתוף עם רשת קולנוע לב, ובית קפה אלגנטי, המציע ארוחות קלות רבות.

מוזיאון טיקוטין מציע וחללים לקהל הרחב, לארגונים ולחברות פרטיות לקיים אירועים פרטיים ועסקיים; אחד מאירועים נדיבים ובלתי נשכחים. 

אוסף תערוכות

המוזיאון הפך אותו כלל הזהב שלו כדי להפוך אמנות יפנית מסורתית ועכשווית נגיש אוהבי האמנות והציבור הרחב. אוסף המוזיאון מציג למעלה משבעת אלפים פריטי אמנות יפנית, כולל ציורים, הדפסים, רישומים, מסכים צבועים, טקסטיל, ספרי עתיקות מעוטרים, קרמיקה, פסלים מיניאטורים, לכה ועבודה, סוטים עתיקים ואמנות פונקציונאלית. 

רוב הפריטים בתצוגה מתוארכים למאות ה-14 עד המאה ה-19. יתר על כן, במוזיאון גם אוסף של אמנות יפנית מודרנית. לאורך השנים, אוסף המוזיאון הרחיב במידה ניכרת את האוספים החדשים שנתרמו למוזיאון.

תערוכות המוזיאון משתנות מדי שלושה חודשים ומתמקדות באלמנטים מגוונים של התרבות היפנית, ומציעות הצצה רחבה לבדים העשירים של אמנות מסורתית ומודרנית כאחד. קטלוגים מאוירים וטקסטים מלווים גם בתערוכות רבות. 

במוזיאון יש גם צוות חינוכי, המסייע להפיץ את התרבות היפנית ואת ייחודה. השיעורים בבית "קיש" מציעים סדנאות אמנות המיועדות לגני ילדים, תלמידי בתי ספר, סטודנטים, מורים ומגוון רחב של קבוצות. יתר על כן, הוא מציע גם שיעורים על התרבות של יפן, כולל השפה היפנית, קליגרפיה ודיו לשטוף ציור, סידור פרחים יפנית, בישול יפני, ושיעורים לילדים על התרבות היפנית.

כחלק מהיחסים החמים עם העם היפני, פעם בשנה חוגגים המוזיאון את יום יפן בשיתוף עם שגרירות יפן בישראל. אווירה חגיגית וססגונית מקיפה את היום החגיגי ומאפשרת לציבור הרחב לחוות מפגש ייחודי עם התרבות, המסורת והרוח היפנית.