ביטול עסקה - החזר כספי על כרטיסים להופעות, הצגות ואירועי תרבות

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-24/04/2023, 05:22
  • עודכן ב-20/02/2024, 21:40

הכירו את הזכויות שלכם כצרכנים בכל הנוגע לביטולי כרטיסים לאירועים שיכולה לחסוך לכם זמן, כסף ולחץ. בעמוד הבא נציין את החוקים, התקנות והנהלים החלים על ביטול עסקאות שנעשו דרך משרדי כרטיסים באינטרנט, בטלפון ובצורה פרונטלית.

ביטול עסקאות שנעשו באינטרנט ובטלפון

לגבי עסקאות המתבצעות מרחוק, כגון באינטרנט או בטלפון, חוק הגנת הצרכן מעניק לצרכנים את הזכות לבטל בתוך 14 ימים ממועד ביצוע העסקה או ממועד קבלת טופס אישור עסקה, לפי המאוחר. עם זאת, לא ניתן לבצע ביטול 7 ימים (לא כולל ימי מנוחה) לפני האירוע.

במקרים אלו, רשאית החברה לגבות דמי ביטול בשיעור של 5% מהסכום ששולם או 100 ₪, הנמוך מביניהם. 

עסקאות פרונטליות (פנים מול פנים)

בעת רכישת כרטיסים באופן פרונטלי, תקנות הגנת הצרכן קובעות כי ניתן לבצע ביטולים באמצעות הודעה למשרד הכרטיסים בו נרכשו הכרטיסים בתוך 14 יום ממועד העסקה. זאת בתנאי שהביטול נעשה 14 ימים שאינם מנוחה לפני מועד האירוע.

בדומה לעסקאות מרחוק, הצרכן יהיה זכאי להחזר כספי בהתאם למחיר ששולם בפועל, בניכוי דמי ביטול בשיעור של 5% ממחיר העסקה או 100 ₪, הנמוך מביניהם.

החזרים ופיצויים

צרכנים זכאים להחזרים כספיים או לפיצוי אחר במצבים מסוימים. לדוגמא, אם אירוע בוטל או נדחה, הצרכן עשוי להיות זכאי להחזר. סכום ההחזר מחושב על בסיס המחיר ששולם בפועל עבור הכרטיס, בניכוי דמי הביטול החלים שהוזכרו קודם לכן.

טיפים לביטולי כרטיסים

כדי למזער בעיות פוטנציאליות בעת התמודדות עם ביטולי כרטיסים לאירוע, שקלו את הטיפים הבאים:

1. שימו לב למדיניות הביטול ולעמלות הקשורות לרכישת הכרטיס שלכם.
2. שמרו תיעוד של פרטי העסקה שלכם, כולל קבלות וכל טפסי גילוי נאות שהתקבלו.
3. אם אתם סבורים שאתם זכאים להחזר כספי או פיצוי עקב ביטול או דחיית אירוע, צרו קשר עם משרד הכרטיסים או ההפקה בהקדם כדי לדון באפשרויות שלכם.
4. קראו תמיד את התנאים וההגבלות לפני רכישת כרטיסים, מכיוון שהם עשויים להכיל מידע נוסף על ביטולים והחזרים כספיים.

ריכזנו לכם כמה משרדי כרטיסים ראשיים וחלק מהתקנות שלהם לביטול כרטיסים:

לא יודעים מאיזו חברת כרטיסים רכשתם? יש לבדוק בחיוב בכרטיס האשראי או אם קבלתם אימייל עם הכרטיסים.

בראבו ביטול כרטיסים

מדריך לקניית כרטיסים מבראבו.png

בראבו מאפשרים ביטול עסקה או החלפת כרטיסים לתאריך אחר, עד 7 ימים לפני מועד ההופעה (לא כולל מועד ההופעה). במקרה של ביטול ההזמנה החזר כספי לכרטיס האשראי יתבצע בקיזוז 5% מסכום ההזמנה. במקרה של ביטול הופעה מצד ההפקה או כל גורם אחר, הם מחזירים את סכום התשלום המלא לכרטיס האשראי באמצעותו שילמתם. לא ניתן לקבל החזר כספי במידה ולא הגעתם להופעה מכל סיבה שהיא.

לביטול עסקת כרטיסים שבוצעה דרך בראבו, יש ליצור איתם קשר דרך הקישור הבא.

איוונטר ביטול כרטיסים

הורדה.png

איוונטר מאפשרים ביטול עסקה באמצעות הודעה להפקה או לEventer, בתוך 14 ימים ממועד ביצוע העסקה, ובתנאי שהביטול ייעשה עד לא יאוחר מ–7 ימים, שאינם ימי מנוחה, לפני מועד האירוע. לאחר הביטול, יהיה הלקוח זכאי להחזר כספי, בתוך 14 ימים ממועד קבלת ההודעה על הביטול, ובהתאם למחיר ששולם בפועל, בניכוי דמי ביטול בסך של 5% ממחיר העסקה או 100 ש"ח הנמוך מביניהם.

במילים אחרות: לא ניתן לבטל עסקה לרכישת שירותי בילוי כאשר רכשת הכרטיסים או ביקשת לבטל 7 ימי עסקים או פחות, טרם האירוע, ולא ניתן לבטל אם עברו שבועיים ממועד הרכישה.

ככל שביקשת לבטל רכישה על-פי הוראות סעיף 14 ג לחוק הגנת הצרכן, והמוכר סירב, איוונטר מבקשים שתודיעו להם, והם ינסו לסייע לכם, ואף הם ישקלו את הסרת המוכר מן האתר. האתר נושא בעלות סליקת כרטיסי האשראי של העסקה, בכל מקרה של ביטול לא ישיב האתר את העלות שנשא בה עבור העסקה, העומדת בקירוב על כ- 5% מסכום עסקת האשראי או 100 ש"ח הנמוך מביניהם.

לביטול עסקת כרטיסים שנעשתה דרך איוונטר, יש ליצור איתם קשר דרך הקישור הבא.

גו אאוט ביטול כרטיסים

גו אאוט ביטול כרטיסים.jpg

משרד הכרטיסים גו אאוט (go-out) מאפשרים ביטול שייעשה ולא יאוחר מ-7 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד האירוע. הביטול ייעשה ניכוי דמי ביטול בסך 5% ממחיר העסקה או 100 ₪ - לפי הנמוך מבניהם.

לביטול כרטיסים בהזמנה שנעשה דרך גו אאוט, יש ליצור איתם קשר דרך הקישור הבא.

ביטול כרטיסים זאפה - איוונטים

זאפה פיצוי.png

ביטול עסקת כרטיסים שבוצעה דרך זאפה, ניתן לבצע באמצעות יצירת קשר עם מרכז ההזמנות של חברת EVENTIM בטלפון 9066* / 9080* בשעות הפעילות, או בכתב ע״י מילוי טופס הביטול ושליחתו בצירוף תעודה מזהה של בעל ההזמנה או דרך הקישור הבא.

ביטול עסקה ייעשה בתוך 14 ימים ממועד ביצוע העסקה, או מיום קבלת אישור ההזמנה,לפי המאוחר מבניהם. לא ניתן לבטל כרטיסים בטווח של שבעה ימי עסקים לפני המופע ולא ניתן לקבל בגינם החזר כספי, זאת גם במידה ולא עברו 14 יום מביצוע הרכישה. 

אדם עם מוגבלות, אזרח ותיק או עולה חדש יוכל לבטל עסקה תוך ארבעה חודשים ממועד ביצוע העסקה, או מיום קבלת אישור ההזמנה (לפי המאוחר מבניהם), בכפוף להצגת תעודה מתאימה; זאת בלבד שההתקשרות בעסקה כללה שיחה (לרבות שיחה באמצעות תקשורת אלקטרונית) בין הרוכש לבין חברת הכרטיסים . במידה והעסקה נעשתה באתר בלבד ללא שיחה עם חברת הכרטיסים, ביטול העסקה יעשה בתוך 14 יום, כאמור לעיל.

קופת תל אביב ביטול כרטיסים

הורדה (1).png

לביטול עסקת כרטיסים שנעשתה דרך קופת תל אביב, יש להשאיר פרטים בטופס בקשת לביטול עסקה דרך הקישור הבא.

קומי ביטול עסקה / ביטול מופע

lob.jpg

אפשרויות ביטול עסקת כרטיסים שנעשת דרך משרד הכרטיסים קומי:
1. במשלוח הודעת דואר אלקטרוני לכתובת info@comy.co.il
2. במוקד שירות הלקוחות בטלפון 5289* בזמני הפעילות המפורטים באתר;
3. דואר רשום לכתובת רחוב ברוולד 11, בעיר חיפה.
4. במשרדי קומי כרטיסים רחוב ברוולד 11, בעיר חיפה.

בהודעת הביטול, יציין הלקוח את שמו, מספר תעודת הזהות שלו ואת מספר ההזמנה (המצוין במסמך פרטי העסקה).

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!