המדריך האולטימטיבי לגילוי מוזיקה חדשה

 • מאת Ticketsi
 • פורסם ב-30/09/2018, 14:56
 • עודכן ב-03/02/2020, 14:36

שנת 2018 מציעה לנו אינספור פלטפורמות לצריכת מוזיקה חדשה באמצעות אפליקציות ושירותי סטרימינג, רדיו דיגיטלי, שירותי מוזיקה של ספקיות הטלוויזיה, שירותים לרכישת מוזיקה באופן מקוון וכן מגוון אתרי אינטרנט רלוונטיים. קבלו את המדריך השלם לגילוי מוזיקה חדשה

שפע מוזיקלי מצד אחד, בלבול מצד שני

אם בעבר הסתפקנו במוזיקה ששמענו ב-MTV, בערוץ 24 או בתחנת הרדיו האהובה עלינו, כיום יש לנו מגוון אמצעים לכך; לשפע הגדול הזה יש כמובן יתרונות רבים, המוזיקה מאוד נגישה והיא נמצאת מכל מקום. אך מצד שני יש לכך גם חסרונות כאשר הביטוי "מרוב עצים לא רואים את היער" ממחיש בצורה הטובה ביותר. ייתכן כי ישנם כאלה אשר יסתפקו עדיין בתכנים שהפלטפורמות הישנות והמצומצמות יציעו לנו.

אך במידה ואתם צרכני וחובבי מוזיקה "ממוצעים+" אשר מעוניינים להיחשף לתכנים מוזיקליים חדשים שמעניינים אתכם, עליכם לפעול באופן אקטיבי ו"לחפור" בחיפוש אחר תכנים אלה. זאת, במקום להסתפק במוזיקה שהפלטפורמות הישנות "מאכילות אתכם". 

להכיר את הפלטפורמות השונות ולבחור במה שמתאים לכם

אז איך עושים זאת? ראשית כל, כדאי שתכירו את הפלטפורמות הקיימות שבאמצעותן ניתן לצרוך תכנים מוזיקליים חדשים באופן היעיל ביותר. לאחר שתכירו את הפלטפורמות השונות, תוכלו לבצע סינון ולבחור בפלטפורמות הפוגעות לטעמכם האישי מבחינת טעם מוזיקלי, נוחות הפלטפורמה, קצב עדכון ואיכות התכנים ועוד.

כך בעצם, תיחשפו למוזיקה חדשה ואהובה המותאמת לטעם והצרכים האישיים שלכם, ללא כל תלות והתבססות רק על מה שאתם שומעים ב-MTV, גלגל"צ ועוד. על מנת להקל עליכם במשימה, הכנו לכם רשימה של הפלטפורמות המובילות לגילוי מוזיקה חדשה:

שירותי סטרימינג – ספוטיפיי, אפל מיוזיק, אמזון מיוזיק ועוד

שירותי הסטרימינג הופכים ליותר ויותר פופולאריים בשנים האחרונות. מהות הפלטפורמה, אשר מאפשרת האזנה אונליין באמצעות הנייד ואמצעים נוספים לספריית מוזיקה עצומה (ללא כל צורך בהורדה ורכישה של שירים ואלבומים ספציפיים) וזאת בתמורה לתשלום של עשרות שקלים בחודש – עושה את שלה וזוכה להצלחה כבירה.

בין שירותי הסטרימינג הנפוצים הם: יוטיוב מיוזיקאפל מיוזיק, ספוטיפיי, אמזון מיוזיקפנדורהדיזרטידל ועוד.

בכל השירותים האלה ניתן לגלות מוזיקה חדשה, אם זה ע"י פיצ'רים ספציפיים המסייעים בגילוי או פשוט באמצעות מעבר על תכנים חדשים שיצאו בז'אנרים השונים, אם אלו אלבומים, שירים ועוד. אנו נתייחס בפירוט לשירותים המרכזיים שהושקו רשמית בישראל – ספוטיפיי ואפל מיוזיק.

7 דרכים לגילוי מוזיקה חדשה בספוטיפיי

ספוטיפיי, שירות הסטרימינג המוביל בעולם הושק בישראל השנה וכבר תפס את מקומו כאחת הפלטפורמות המובילות בישראל, עבודת שיווק טובה ושיתוף עם ערוצי רדיו מקומיים וגורמים נוספים סייעו לו בכך. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם לנצל את ספוטיפיי (גם בגרסה החינמית של נגן האינטרנט, המעולה בפני עצמה) לשם גילוי מוזיקה חדשה:

 1. New Releases - ספוטיפיי מספקת לנו פלייליסט מתעדכן של מוזיקה חדשה, כך שניתן להיעזר בפלייליסט הזה כדי למצוא מוזיקה חדשה (אם אלו שירים או אלבומים חדשים) באופן כללי, במגוון ז'אנרים שמתבססים גם על הטעם האישי שלכם.
 2. Discover Weekly - עם השימוש בספוטיפיי לאורך הזמן, האלגוריתם של המערכת ילמד את הטעם שלכם ויספק לכם באופן שבועי עדכוני מוזיקה המבוססים על הטעם האישי שלכם. פלייליסט זה יכלול גם תכנים חדשים וגם מוזיקה ישנה יותר הרלוונטית לטעם שלכם.
 3. Daily Mix - אופציה זו כוללת 6 מיקסים יומיים בעלי קונספט ייחודי לכל מיקס, אשר מתבססים על טעמכם האישי.
 4. עקבו אחרי פלייליסטים מתעדכנים של מומחים בתחום המוזיקה - אם אלו עורכי תוכן, אתרי שמעדכנים מוזיקה חדשה ומייצרים פלייליסט בספוטיפיי ועוד.
 5. עקבו אחרי פלייליסטים של חברים ומשתמשים - (מופיעים בסרגל הצד הימני) שהצצתם בפלייליסט שלהם ואמרתם לעצמכם – הנה מצאתי את התאום המוזיקלי שלי!
 6. מצעדים – ספוטיפיי מספק מגוון מצעדים ממדינות שונות, כך שמעניין להאזין לשירים חדשים ופופולאריים במדינות ברחבי העולם.
 7. עזרו לספוטיפיי לעזור לכם למצוא חדשה – האזינו למוזיקה שאתם אוהבים, הוסיפו אותה לפלייליסטים שיצרתם ואל תיכנסו ותשמעו שוב מוזיקה שלא לטעמכם, פעולות אלה עשויות לסייע לאלגוריתם של ספוטיפיי לעדכן אתכם במוזיקה חדשה הפוגעת לטעמכם האישי.

3 דרכים לגלוי מוזיקה חדשה באפל מיוזיק

אפל מיוזיק מציע פלטפורמה מתחרה לספוטיפיי, הנגישות אל מוזיקה חדשה בפלטפורמה זו הינה נוחה.

 1. New Music – Best of the week & and new music playlist - בתפריט הראשי ישנה לשונית "New  Music" ודרכו ניתן להגיע למוזיקה חדשה (שירים ואלבומים) במגוון ז'אנרים. אזור זה כולל המלצות שבועיות ("Best of the week") והלהיטים החמים (Today's Hits) של העורכים של אפל מיוזיק, פלייליסטים לפי ז'אנרים, פלייליסטים שנתיים ועוד.
 2. ז'אנרים - כמו כן, ניתן ללחוץ על לשונית הז'אנרים ולהתעדכן שם בצורה נוחה יותר בשירים ואלבומים חדשים בז'אנרים שאתם אוהבים.
 3. מצעדים - בדומה לספוטיפיי גם אפל מיוזיק מספקת פלייליסטים של מצעדי מוזיקה ממדינות שונות בעולם.

אפליקציות מוזיקה שונות

מעבר לשירותי הסטרימינג עם ספריות הענק המוזיקליות קיימות אפליקציות שונות בגוגל ובאפל סטור בהן ניתן להתעדכן במוזיקה חדשה, חלקן בתשלום וחלק חינמיות.

בין אפליקציות אלה – אפליקציית Musix של פלאפון, אפליקציית המוזיקה של 99FM, אפליקציית Soundcloud, בנדקאמפ – פלטפורמה מעולה לגילוי אמנים ישראלים, ועוד מגוון אפליקציות.

רצוי להתנסות באפליקציות השונות (אם הן בתשלום ניתן לבדוק אם קיימת אופציה של ניסיון חינמי או להתנסות אצל חברים שמשתמשים בה) ולראות אם אתם מרוצים מהן והן עונות על הצרכים שלכם. 

אפליקציות לזיהוי שירים

שאזאם (Shazam) - האפליקציה הפכה לאמצעי חובה לכל חובב מוזיקה באשר הוא. שמעתי שיר בפאב, מסיבה או ברדיו ואתם חייבים לדעת מה שם השיר? פשוט מפעילים את השאזאם והוא מאתר לכם אותו בתוך מספר שניות. אפליקציה מתחרה ולא פחות טובה (יש כאלו שיאמרו שהיא עדיפה) היא  Soundhound, הפועלת באופן זהה לאפליקציית שאזאם. מעבר לשם השיר אפליקציות אלה מאפשרות לקבל רקע על השיר וכן להתחבר לאפליקציות צד שלישי כמו ספוטיפיי ועוד.

אתרי מוזיקה ובלוגים

ישנם אתרים ומגוון בלוגים ברשת שחלק מרכזי בהם הוא עדכונים של מוזיקה חדשה, העדכון יכול להיות נישתי של ז'אנר מסוים או עדכון כללי. למשל, אם אתם חובבי מוזיקת אינדי ואלטרנטיב, אתר פיצ'פורק יכול להתאים לכם, כאשר האתר מספק אזור ספציפי של עדכוני סינגלים חדשים. אם אתם חובבי מוזיקת היפ-הופ, האתר genius הוא הכתובת עבורכם, אתר אשר מתעדכן באופן שוטף בדגש על מוזיקה שחורה.

אתר ישראלי שבא לסייע במציאת שירים חדשים הוא האתר מיוזיק – המקום לגלות מוזיקה חדשה, אשר מספק נגן מוזיקה ופלייליסטים שנתיים מתעדכנים בז'אנרים בולטים, כגון: פופ, רוק, מוזיקה שחורה, לטינית ועוד. מעבר לאתרים קיימים מגוון בלוגים עצמאיים ונישתיים יותר, ניתן להיעזר באתר Bloglovin אשר מרכז מגוון בלוגים במגוון תחומים ולהתעדכן שם בבלוגים אשר עוסקים נטו במוזיקה.

רשתות חברתיות ופורומים של מוזיקה

מהפכת הרשתות החברתיות ובראשן הפייסבוק מאפשרות לנו לשתף תכנים בין החברים בקלות, בכללם גם שירים חדשים. כל מה שעליכם לעשות זה לחפש בפייסבוק קבוצות רלוונטיות אשר מעדכנות שירים חדשים בז'אנר האהוב עליכם וליהנות מהפלטפורמה הנוחה של פייסבוק המספקת לכם התראות ועדכונים על פוסטים חדשים בקבוצות הרלוונטיות, לפי ההגדרות שלכם.

הפלטפורמה הישנה יותר – פורומים, עודנה כאן וישנם לא מעט פורומים פעילים מאוד (בעיקר בחו"ל) שמעדכנים מוזיקה חדשה, כגון: atrl.net, buzzjack.com ועוד.

רדיו דיגיטלי

רדיו דיגיטלי זוהי פלטפורמה מעולה לגילוי מוזיקה חדשה. הרדיו האנלוגי המסורתי מוגבל מאוד מבחינת כמות התחנות והתכנים, זאת לעומת הרדיו הדיגיטלי שמספק לנו היצע עצום של תחנות כלליות ונישתיות, כך שניתן להאזין לתחנות שמעניינות אותנו ולמצוא שם אוצרות!

דרך טובה לקבל גישה לתחנות השונות היא באמצעות אפליקציות שמרכזות תחנות רדיו רבות, הן דיגיטליות והן אנלוגיות כדוגמת: Tunein.com, Nobexradio.com ועוד.

הפלטפורמות המסורתיות – טלוויזיה ורדיו

כמובן שגם הפלטפורמות המסורתיות הן עדיין אמצעי מרכזי לגילוי שירים חדשים. כיום הטלוויזיה החכמה מציעה מבחר גדול של ערוצים וכן שירותים מוזיקליים מובנים הכוללים פלייליסטים של שירים חדשים במגוון ז'אנרים.

ערוצי הרדיו שעברו שדרוג דיגיטלי מאפשרים לנו להאזין לתכניות מוקלטות, להאזין לפלייליסטים של תחנות מסוימות שיש להן פלייליסט מתעדכן בספוטיפיי וכן להתעדכן במצעדים הרלוונטיים, השבועיים והשנתיים של התחנות השונות.

מצעדים מקומיים בינלאומיים

ציינו הרגע את המצעדים המקומיים של תחנות הרדיו, אך ניתן להיעזר במצעדים שונים של כל פלטפורמות המוזיקה השונות וכן במצעדים המובילים בעולם. ביניהם המצעדים של מגזין Billboard האמריקני שמספק מגוון מצעדים לפי ז'אנרים וכן המצעד הבריטי (TOP40) המספק גם הוא מצעדים בז'אנרים שונים.

האזנה לאמנים שמופיעים בפסטיבלים בארץ ובחו"ל

בין אם מדובר בפסטיבלים בישראל או פסטיבלים בחו"ל, הצצה אל הליין אפ של הפסטיבל עשויה לסייע לנו בגילוי אמנים חדשים. לרוב מפיקי הפסטיבלים השונים בוחרים באמנים איכותיים, שיש להם פוטנציאל לעשות שמח למשתתפי הפסטיבל שמשלמים ממיטב כספם.

פסטיבלים בישראל בולטים בהם ניתן לגלות אמנים חדשים הם פסטיבל מטאור, פסטיבל אינדינגב ופסטיבל יערות מנשה. בחו"ל היצע הפסטיבלים הוא אין סופי, כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר של פסטיבל שמעניין אתכם ולהאזין לאמנים שטרם הכרתם.

הופעות של אמנים חדשים

דרך בסיסית להכיר אמנים חדשים היא פשוט ללכת להופעות חיות! אז נכון, רובנו לא מיליונרים ואנו לא נרצה לשלם מראש על הופעות של אמנים שאנחנו לא מכירים. יחד עם זאת, המוזיקה היום נגישה לכל, כך שניתן להסתכל בלוחות הופעות שונים, לראות אילו אמנים מופיעים בזמן הקרוב, להאזין למוזיקה שלהם ולהחליט אם היא לטעמכם והיא שווה את הכסף שלכם!

מעבר לכך ישנם אירועים רבים של הופעות בחינם בהן ניתן לגלות אמנים חדשים ומעניינים, כאשר בהופעות בתשלום הבאות שלהן אתם תשלמו בשמחה.

הכתבה נכתבה על-ידי דרור יהודה.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.