ביקורת על הפרח בגני מחזמר על חייו של זוהר ארגוב

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-19/01/2024, 04:34
  • עודכן ב-10/02/2024, 02:40

המחזמר הפרח בגני בהפקתם של התיאטרון העברי והיכל התרבות ראשון לציון, לוכד את מהות חייו של זוהר ארגוב, מההתחלות הצנועות שלו בבית עני עם אב אלכוהוליסט ואם אוהבת אך חסרת אונים, ועד לעלייתו כאייקון מוזיקלי בישראל.

(צילום: אמנון עורקבי)

המחזמר נוגע במאבקים החברתיים והאישיים שעמם התמודד ארגוב לאורך חייו, כולל המאבק שלו בהתמכרות לסמים, הגעגוע העז שלו לאהבה והרצון שלו להותיר חותם מתמשך.

על העלילה

עלילת המחזמר מציגה תחנות בחייו של ארגוב תוך השילוב הייחודי של שירה תימנית מושרשת ומרגשת, בה הוא השתמש כדי לבטא את רגשותיו ולהתחבר לקהל שלו. המחזמר לוקח את הקהל למסע דרך הנוף המשתנה של החברה הישראלית משנות ה-70 ועד היום, וחוקר את הקווים הדקים שבין הצלחה לכישלון, אהבה ואובדן, חלומות ומציאות.

בר צברי בתפקיד זוהר ארגוב

בר צברי בתפקיד המאתגר של זוהר ארגוב, מביא לבמה את הכריזמה ואת כישרון השירה שלו לבמה. משחק עוצמתי ופגיע כאחד, שלוכד את מהותו של אדם הקרוע בין רצונו להצלחה לבין השדים האישיים שלו.

צוות השחקנים כולל גם את קובי מאור, שלומי יפרח, ליבי פנקר, ג'ולייטה, דנה לפידות. השחקנים מעבירים במיומנות את העומק הרגשי בתחנות חייו של ארגוב, ומעוררים תערובת של עצב, שמחה, כאב וצחוק.

המוזיקה במחזמר

אחד ההיבטים שהופכים אותו למחזמר מומלץ הוא השילוב של שיריו האייקוניים של ארגוב עם תזמורת חיה על הבמה. המחזמר כולל קלאסיקות כמו "נכון להיום", "מה לך ילדה", "להיות אדם", "ים של דמעות", "אלינור", "כבר עברו השנים", "הפרח בגני", "בדד", "צל עץ תמר" ועוד. להיטים על-זמניים משמשים כעמוד השדרה של הנרטיב של המחזמר.

בימויו של גדי צדקה

המחזמר נכתב ובוים על ידי גדי צדקה, שצלל אל תוך עולמו המורכב של ארגוב, מתאר את עלייתו לתהילה ואת נפילתו בסופו של דבר. נראה שהחזון של צדקה היה ליצור מחזמר שיכבד את מורשתו של ארגוב ובה בעת ידגיש גם את הצדדים האפלים יותר בחייו.

לסיכום, הפרח בגני הוא מחזמר מרגש לחייו ולמורשתו של זוהר ארגוב, ולוכד את מהות מאבקיו, ניצחונותיו והשפעתו המתמשכת על המוזיקה הישראלית. הביצועים העוצמתיים של השחקנים ובראשם בר צברי, הסיפור המרגש וההדהוד הרגשי הופכים אותו למחזמר שחובה לראות.

לפרטים על כרטיסים, הנחות ולוח הצגות עדכני לפרח בגני - לחצו כאן >>

10 הצגות מומלצות שרצות היום בתיאטרון

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!