איך למכור כרטיסים להופעות שלא אוכל ללכת אליהן?

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-13/07/2023, 18:47
  • עודכן ב-13/07/2023, 18:59

כולנו היינו שם – רכשתם כרטיסים להופעה, הצגה או אירוע מראש, ואז מגלים מאוחר יותר שלא תוכלו להגיע. במצבים כאלה, רצוי למצוא דרכים חלופיות למכור כרטיסים אלה ולהחזיר את הכסף. מדריך זה יסקור שיטות שונות למכירת הכרטיסים שלכם. עד סוף המדריך, תהיה לכם הבנה טובה יותר של האפשרויות ותהיו מצוידים טוב יותר כדי לקבל החלטה מושכלת כאשר מתמודדים עם הצורך למכור את הכרטיסים שלכם.

מכירת כרטיסים ברשתות חברתיות

רשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם ועכשיו גם ת'רדס - יכולות להיות דרך יעילה למכור את הכרטיסים שלכם. בעזרת פרסום פוסט בפרופיל האישי, בסטורי או בקבוצות רלוונטיות, אתם יכולים להגיע לקהל גדול של קונים פוטנציאליים.

באופן אישי, גם אנחנו (צוות האתר) השתמשנו כמה פעמים בעזרת קבוצות פייסבוק למכור כרטיסים "שנתקענו" איתם. בין הקבוצות הקיימות: "מי רוצה כרטיס ל........אני לא יכול/ה ללכת", "מי רוצה כרטיס אני לא יכול/ה ללכת - הקבוצה האמיתית" , "כרטיסים ברגע האחרון", "דקה 90 - כרטיסים להופעות" ועוד.

היתרונות של שימוש ברשתות חברתיות למכירת כרטיסים כוללים את היכולת להגיע לקהל רחב יותר ואת העובדה שאין עמלות הכרוכות בכך. עם זאת, מכירת כרטיסים ברשתות חברתיות יכולה ליצור קצת כאב ראש, מכיוון שייתכן שתצטרכו להגיב לפניות מרובות ולנהל משא ומתן על מחירים ולהיות בטוחים שתקבלו את הכסף מאדם זר שאתם לא מכירים.

כדי להפיק את המרב מקידום הכרטיסים שלכם ברשתות החברתיות, הקפידו לכלול את כל המידע הדרוש על האירוע, פרטי הכרטיס ואמצעי התשלום המועדף עליכם. שימוש בהאשטאגים הקשורים לאירוע יכול גם לעזור למשוך קונים פוטנציאליים.

מכירת כרטיסים דרך חברים ומכרים

אפשרות נוספת למכירת הכרטיסים דרך חברים ומכרים. שיטה זו היא הכי מומלצת, שכן היא מאפשרת עסקה אמינה ואישית יותר.

החיסרון העיקרי של מכירת כרטיסים לחברים ומכרים הוא שאתם עלולים להרגיש "מוזרים" לדון במחירים ולנהל משא ומתן עם אנשים שאתם מכירים.

כדי להבטיח עסקה חלקה, היו מעודכנים לגבי המחיר שאתם מבקשים וספקו את כל פרטי הכרטיסים הרלוונטיים. כדאי גם להזכיר שאתם פתוחים למשא ומתן אם אתם מוכנים להתגמש במחיר.

מכירת כרטיסים בפלטפורמות אונליין

בישראל פלטפורמות אונליין הם לא אופציה מומלצת. זאת אומרת, הפלטפורמות האלה קיימות אבל מה שקורה זה בלאגן אחד גדול. לדוגמא אתר Viagogo, עליו משטרת ישראל והמועצה הישראלית לצרכנות הודיעו רשמית שלא לרכוש ממנו כרטיסים בעקבות כרטיסים מזויפים, מחירים מופקעים ועוד.

יש לכם כרטיסים להופעות בחו"ל? מחוץ לישראל, פלטפורמות פופולרית למכירת כרטיסים בעולם הם StubHub ו-TicketSwap המאפשרים למשתמשים לרשום את הכרטיסים שלהם למכירה ולהתחבר לקונים פוטנציאליים. פלטפורמות אלה מציעות דרך נוחה ומאובטחת למכור את הכרטיסים שלכם, מכיוון שלעתים קרובות הן מספקות הגנת קונה ואמצעי תשלום מאובטחים.

עם זאת, ישנם כמה חסרונות לשימוש בפלטפורמות אלה. פלטפורמות מקוונות מסוימות גובות עמלות עבור השירותים שלהן, מה שיכול לאכול את הרווח שלכם. בנוסף, התחרות יכולה להיות עזה, וייתכן שתצטרך להוריד את מחירי הכרטיסים כדי למשוך קונים.

כדי להגדיל את הסיכויים שלכם למכירה מוצלחת, הקפידו לספק מידע מדויק ומפורט על הכרטיסים, כולל מיקום המושב, תאריך האירוע, וכל פרט רלוונטי אחר. תמונות באיכות גבוהה של הכרטיסים יכול גם לעזור להחדיר אמון קונים פוטנציאליים.

שירותי החלפת כרטיסים

תוכלו לבצע החלפת כרטיסים עם אנשים שקנו כרטיסים אחרים. כדי לבצע את ההחלפה, בישראל אין אתרים רשמיים להחלפת כרטיסים אבל כן יש אפשרות לפרסם פוסט בפייסבוק או באינסטגרם.

בעולם יש אתרים להחלפת כרטיסים כגון Tixel ו-Ticket2 המתמחים בחיבור מוכרי כרטיסים עם קונים פוטנציאליים. הם מציעים פלטפורמה מאובטחת לעסקאות ולעתים קרובות מספקים הגנת קונה ואמצעי תשלום מאובטחים.

היתרונות של שימוש בשירותי החלפת כרטיסים כוללים תהליך מכירה יעיל וקהל יעד ממוקד של קונים פוטנציאליים. עם זאת, שירותים אלה לעתים קרובות לגבות עמלות, אשר יכול להפחית את הרווח שלכם.

בעת בחירת שירות החלפת כרטיסים, הקפידו לחקור את המוניטין, העמלות ואמצעי התשלום של הפלטפורמה. קריאת ביקורות ממשתמשים אחרים יכולה גם לעזור לך לאמוד את האמינות והאפקטיביות של הפלטפורמה.

שורה התחתונה

לסיכום, ישנן מספר שיטות למכירת הכרטיסים להופעה שלא תוכלו להגיע, ביניהן פלטפורמות מקוונות, רשתות חברתיות, אתרים ושירותי החלפת כרטיסים. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, לכן שקלו את המידע המסופק במדריך זה כדי לקבל החלטה מושכלת בעת מכירת כרטיסים למופעים שאינכם יכולים להגיע אליהם. עם הגישה הנכונה, אתם יכולים למכור בהצלחה את הכרטיסים שלכם, להחזיר את הכסף ושמישהו אחר יוכל ליהנות מהמופע במקומכם.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!