טקס הדלקת המשואות 2018 תשע

 • מאת Ticketsi
 • עודכן ב-16/10/2019, 15:46

הטקס הרשמי והממלכתי בהר הרצל בירושלים יתקיים השנה בנושא "מורשת של חדשנות" כחלק מיום העצמאות 70 לישראל, עם מופעים ואירועים מרהיבים שיפתחו את חגיגות ברחבי המדינה. השנה יקחו חלק אמנים רבים, זמרים ונגנים שיופיעו על הרחבה מול מליוני צופים ברחבי העולם. כרטיסים לטקס, שמות של מדליקי המשואות, לוח זמנים ושעות של האירוע תוכלו למצוא בכתבה הבאה.

טקס הדלקת המשואות 2018 

טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בסימן חגיגות 70 שנה לישראל יתקיים ביום רביעי, תאריך לועזי: 18.4.2018, תאריך עברי: ג' באייר תשע"ח בירושלים. הטקס הממלכתי והמסורתי מציין את המעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות, בו דגל המדיה עולה חזרה לראש התורן והופעות יום העצמאות מתחילות ברחבי הארץ.

הטקס יפתח בשעה 19:47 ויסתיים בשעה 21:45, בוא יתקיימו אירועים רבים לציון 70 לישראל, וזהו הטקס הגדול והמושקע ביותר שיתרחש מבין כל הטקסים משנים קודמות. השנה, הטקס ישלב שני אירועים מרכזיים: טקס הדלקת המשואות המסורתי ואירועי 70 שנה למדינה.

במהלך טקס המשואות 2018, יתקיימו הופעות של זמרים, שירים מיוחדים בניהם השיר "הללויה" בביצועו המחודש של גלי עטרי ועדן בן זקן, וכמובן מדליקי המשואות המסרותי. יותר מ-1,500 משתתפים יקחו חלק השנה, בניהם אמנים, נגנים, חברי מקהלה, ניצבים וסדרנים.

את הטקס ינחו מנחה החדשות דני קושמרו והשחקנית יעל אבקסיס. השיר שיפתח את הטקס יהיה "פנים ושמות" של דני רובס בביצועה של הזמרת שרית חדד, שבמהלך השיר יוקרן וידאו ארט מרהיב שבמהלכו יוקרנו על מסך ענק שמותיהם של כל 23,545 חללי מלחמות ישראל.

בנוסף, יקחו חלק האמנים אמיר דדון, חיים משה, ישי לוי, מיקי גבריאלוב, הנציגה שלנו לאירווזיון נטע ברזילי, התקווה 6, אורנה ומשה דץ ועוד ביחד עם 150 נגנים, 400 חברי מקהלה, 350 רקדנים, 250 בני נוער, 150 מבוגרים ועוד מאות דגלנים, ניצבים וסדרנים שישתתפו בטקס הממלכתי.

כרטיסים לטקס הדלקת המשואות 2018

תושבים רבים מעוניינים להגיע לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, ולא יודעים איך אפשר לעשות זאת. איך להזמין כרטיסים ואיך להשתתף בטקס הפך להיות מבוקש, כאשר הכרטיסים וההשתתפות היא בחינם. ננסה לעשות לכם סדר, כי בכל זאת - זה טקס של פעם ב-70 שנה.

לטקס בהר הרצל השנה יוכפל מספר מקומות הישיבה, אליו יוכלו להגיע יותר מ-6,500 אנשים, כאשר זה מספר כפול מטקסי הדלקת משואות משנים עברו.

משרד התרבות והספורט שאחראי על הטקס, מקצה יותר מ-500 כרטיסים לסגל הראשון של המדינה, בניהם שרים, חברי כנסת וכדומה. את שאר מקומות הישיבה מחלקים במשרד על פי מכסות לארגונים וגופים שונים ברחבי הארץ. את הכרטיסים הנותרים, מחלקים לאזרחים שמבקשים להשתתף בטקס.

איך מזמינים כרטיסים לטקס הדלקת המשואות 2018? ההזמנה מצריכה הרבה סבלנות ומזל, וכדי להזמין כרטיסים יש להתקשר למרכז ההסברה של משרד התרבות והספורט ולבקש כרטיסים. שימו לב שיש ביקוש רב לכרטיסים, ואולי יתמזל מזלכם ויהיו כרטיסים.

אך אם התקשרתם ונאמר לכם שלא נשארו כרטיסים, תוכלו לבקש ולשריין לעצכם כרטיסים לטקס של השנה הבאה.

אנחנו ממשיכים לעדכן בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים חמים לפני כולם!

שידור חי של טקס הדלקת המשואות 2018

טקס הדלקת המשואות יועבר בשידור חי בערוצי הטלוויזיה המרכזיים של ישראל: ערוץ 12 - קשת, ערוץ 13 - רשת, עשר - ערץ 14, כאן - ערוץ 11 וערוץ 20.

בנוסף, תוכלו לצפות בטקס בשידור חי באינטרנט, והוא יועבר לייב היישר מהר הרצל בירושלים, שזוכה לצפיות של מליונים בארץ מרחבי העולם.

מדליקי המשואות 2018

14 מדליקי משואות ידלקו את הלפיד לתפארת מדינת ישראל. השנה, בסימן "מורשת של חדשות", נבחרו אנשים מרכזיים שמשקפים את החברה הישראלית בחוסננו וחוזקנו. אלה מדליקי המשואות 2018 על-פי סדר רנדומלי:

 1. שלמה ארצי - הזמר, היוצר והמלחין ששיריו הפכו לחלק מישראל
 2. אלוף במיל' ישעיהו גביש - מפקד בכיר בפלמ"ח ובצה"ל במלחמות ישראל
 3. רחלי גנות - אשת היי-טק דתית הפועלת למען שילוב נשים חרדיות בעבודה
 4. נועם גרשוני - טייס מטוס קרב שנפצע במלחמת לבנון השנייה
 5. מרגלית זינאתי - בת למשפחה יהודית, המשמרת את היישוב היהודי בגליל
 6. שייח' מוואפק טריף - מנהיג רוחני של העדה הדרוזית של ישראל
 7. פרופסורית מרסל מחלוף - חוקרת מצטיינת בתחום הרפואה
 8. פרופסור אביעזרי פרנקל - ממפתחי המחשב הראושנים בישראל
 9. ליא קניג - ייצגה ושימרה את תרבות היידיש בתיאטרון
 10. זאב רווח - שחקן, מפיק, תסריטאי, קומיקאי ובמאי ישראלי
 11. מאי קורמן - תלימדת תיכון עם לקות שמיעה שפיתחה טכנולוגיה
 12. רות כהנוב - שגרירת ישראל בעולם
 13. ד"ר אבשלום קור - משאפיה של השפה העברית
 14. בנימין נתניהו - ראש ממשלת ישראל

 

כך זה נראה בשנה שעברה, ביום העצמאות 2017 ב-69 למדינה, צפו:

 

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.