משכן אמנויות הבמה באר שבע לוח הופעות וכרטיסים

קטגוריה

אולמות מופעים

פעילות

בהתאם למופע

מיקום

דרום

המשכן לאמנויות הבמה באר שבע

מפה הגעה למשכן לאמנויות הבמה באר שבע

מפה עם מסלול הגעה

משכן לאמנויות הבמה באר שבע כתובת

כתובת: שדרות רגר 41, באר שבע טלפון: 08-626-6400

משכן לאמנויות באר שבע לוח הופעות וכרטיסים

לוח מופעים והצגות

מגוון תאריכים

אולמות נוספים: היכל התרבות באר שבע, פארק קרסו למדע

המשכן לאמנויות הבמה באר שבע הוקם בתחילת שנות השבעים על ידי שתי שחקניות: מרגלית סטנדר ונעמי בלומנטל. לאחר הקמתו, עבר המרכז סערה, עם קשיים למצוא פטרונים ושחקנים לקחת חלק בהפקות. עם זאת, הצוות האמין במרכז אומנויות הבמה והוא זכה לתמיכה יותר לאורך השנים.

כיום מתגוררות בו שתי קבוצות הבמה הבולטות בבאר שבע; התזמורת הסימפונית של באר שבע ותיאטרון באר שבע. בנוסף למופעים מוסיקליים ותיאטרליים, מרכז אומנויות הבמה מארח גם אירועים וכנסים רבים.

תיאטרון באר שבע הוקם על ידי השחקניות נעמי בלומנטל ומרגלית סטנדר במהלך כהונתו של אליהו נאווי כראש עיריית באר שבע. השחקניות יצרו את התיאטרון בעזרתו של בנץ כרמל, ששימש אז כסגן ראש העיר של באר-שבע, וחבר המועצה האחראי לענייני תרבות.

ב-1973, לאחר שהתיאטרון הפיק שני מחזות, מונה גרי בילו למנהל הארגון. בילו שימש כמנהל האמנותי והמנהלי של התיאטרון במשך שמונה שנים, ועבד להפוך אותו לתיאטרון רפרטואר של איכות מקצועית.

התיאטרון נתקל בקשיים רבים בשנותיו הראשונות, ונאבק למשוך שחקנים ופטרונים. בין השחקנים הראשונים היו נעמי בלומנטל, אתי שילוני, דבורה רייזר, סאסי סעד, שוליק שילה, יוסי קנץ, הוגו ירדן, מיכאל רונן, רפי תבור, מרגלית סטנדר, אירית שילה, אילנה ינובסקי, אורה בר-אור ורוברט חניג, מאוחר יותר הצטרף דורון תבורי. הבמאי הראשון של התיאטרון היה ד”ר דן רונן.

התיאטרון המשיך להיתקל בקשיים לאחר השקתו, מול אילוצים תקציביים וחסר מקום מתאים להופעות. שחקנים ומאים נראו לעתים רחוקות בתיאטרון בשל ריחוקם הפיזי ממרכז הארץ.

למרות האתגרים האלה, התיאטרון היווה בהדרגה קבוצת שחקנים, ביניהם שחקנים בולטים שרון אלכסנדר, חנה אזולאי הספרי, חגית דסברג ויורם חטב. התיאטרון משך גם מנהלים מוכשרים כמו עדנה שביט, טום לוי, דן רונן ותיאודור תומא.

במהלך השנים התקיימו כמה הצגות התיאטרון בבית העם, שבו מתגוררים כיום בית הספר למשחק של גודמן. עם הופעת הרפרטואר של התיאטרון, נעשו כמה הצגותיו במרכז התרבות בבאר שבע. בשנת 2008 עבר התיאטרון למרכז לאמנויות הבמה בבאר שבע, שם מתפקדת התזמורת הסימפונית של באר שבע , ובה מתקיימים כנסים ואירועים רבים.

תיאטרון באר שבע מציג חמישה עד שבעה מחזות מקוריים וקלאסיים בכל עונה. התיאטרון מייצר מחזות רפרטואר, מופעים של תיאטראות אחרים ושחקנים עצמאיים ומחזות ילדים. רבים מההצגות מוצגים בתיאטראות אחרים ברחבי הארץ. כ-30 שחקנים ו-70 עובדים נוספים מועסקים על ידי התיאטרון.

התיאטרון גם מקיים שיעורים, סדנאות ותוכניות חינוכיות לקהילות בעלות צרכים מיוחדים. מטרת פעילות זו היא לחזק קבוצות ויחידים באמצעות מעורבות תיאטרלית.

5/5 (6)

עוד באתר: סטנדאפ היום | הצגות ילדים היום | הצגות ילדים בשבת

אתר Ticketsi מציג רק משרדי כרטיסים רשמיים ואמינים! יש לכם על מי לסמוך.
מי אנחנו? | איך להיזהר מספסרות כרטיסים | שירות לקוחות | פרסום באתר

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן