אורפיאו ואאורידיצ'ה האופרה הישראלית - כרטיסים ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-22/02/2024, 13:33
(צילום: מיכל חלבין, One Sixty Nine)

אורפיאו ואאורידיצ'ה האופרה הישראלית היא הפקה חדשה לאופרה המוערכת של כריסטוף ויליבלד גלוק, הידועה בעומקה הרגשי ומוסיקה היפה שלה. ההפקה הגדולה הזו בנויה משלוש מערכות, תציג 3 סולנים בקולות סופרן קולורטורה, קונטרה טנור ומצו סופרן ותביא פרספקטיבה חדשה לסיפור הקלאסי. כל הפרטים:

תמצית העלילה

במרכז עלילת אורפיאו ואאורידיצ'ה נמצא סיפור החוצה את גבולות החיים והמוות בשם האהבה. הוא מתחיל עם אורפיאו, האבל עמוקות על אובדן רעייתו האהובה, אאורידיצ'ה. צערו עמוק כל כך שהוא בדעתו להעז ולרדת לשאול כדי להחזירה המוות. אמור, אל האהבה מופיע ומציע לאורפיאו תקווה: הוא יכול להשיב את אאורידיצ'ה מן השאול, בתנאי אחד — עליו לא להביט בה עד שתעלה חזרה לארץ החיים.

אורפיאו ואאורידיצ'ה כרטיסים ולוח הופעות 2024

מחירים: מ-150 ש"ח לכרטיס. הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין, ממשרד הכרטיסים הרשמי דרך לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים החל מ-150 ש"ח ועד 455 ש"ח בהתאם לבחירת מקום הישיבה באולם.

משך זמן אופרה

שעה ו-20 דקות.

חשוב לדעת

השירה באיטלקית, כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית.

משתתפים

אורפיאו - ניקולס טמניה / יאן יעקב מונוביד, אאורידיצ'ה - אלה וסילביצקי / שקד סטרול, אמור - טל גנור / תום כהן.

ההפקה של האופרה הישראלית

ההפקה של האופרה הישראלית של אורפאו ואורידיצ'ה היא אופרה אלגנטית של המוסיקה של גלוק עם הפקה מרהיבה ויזואלית וסוחפת רגשית. ההפקה הגדולה והמושקעת הזו מראה כמה המחויבת של האופרה הישראלית למצוינות, לחדשנות ולסיפור סוחף - מרתק כפי שרק אופרה יכולה לספר. עם צוות משתתפים המאחד את הכשרונות הקוליים הטובים ביותר, כל הופעה היא תצוגה של רגש עמוק ומוזיקליות יוצאת דופן.

בראש צוות השחקנים ניצבים ניקולס טמניה ויאן יעקב מונוביד המחליפים בתפקיד אורפאו, שמסעו העצוב אך הנחוש להחזיר לעצמו את אהובתו אאורידיצ'ה, אותה מגלמות אלה וסילבסקי ולסירוגין שקד שולץ, לוכד את מהות כוחו ועמידותו של אהבה אמיתית. טל גנור ותום כהן, המחליפים בתפקיד אמור, מביאים נוכחות אלוהית שטווה תקווה וגזירה לתוך הסיפור.

ההפקה מרשימה עוד יותר עם תפאורות ותלבושות שמובילים את הקהל אל ממלכות המיתולוגיה של החיים, המוות ומעבר להם. עיצוב הבמה והתאורה החדשניים יוצרים חוויה סוחפת, עוטפים את הקהל במסע של אורפאו דרך ניסיונותיו וניצחונותיו של האהבה.

החשיבות ההיסטורית של אורפיאו ואורידיצ'ה

אורפיאו ואאורידיצ'ה מאת כריסטוף ויליבלד גלוק תופסת מקום ציון דרך בהיסטוריית האופרה. בהופעת הבכורה שלה בוינה ב-1762, היא סימנה את תחילת מה שמכונה תנועת הרפורמה באופרה. תנועה שביקשה לפשט את הצורות האופראיות המורכבות יותר והיותר של התקופה, תוך התמקדות בטבעיות וביטוי רגשי על פני הוירטואוזיות המפוארת ששלטה בז'אנר אוקרה סריה. עבודתו של גלוק הייתה מהפכנית והדגישה דרמה ואת שילוב המוסיקה עם הליברית כדי לשפר את סיפור המעשה.

האופרה מבוססת על מיתוס יווני קדום על אורפאוס, נושא שזכה לביקורים חוזרים בעבודות אמנותיות רבות אך גלוק העניק לו עומק ורגישות חדשים. הצלחתה סללה את הדרך לאופרות עתידיות והשפיעה על מלחינים כמו מוצארט ואחרים, שראו ברפורמות של גלוק דרך לבטא בכנות יותר רגש ונרטיב אנושיים באמצעות מוסיקה.

אורפיאו ואאורידיצ'ה אינה רק אבן דרך בשל החדשנות המוסיקלית שלה; היא מסמלת שינוי מרכזי לכיוון צורה מאוחדת ומבטאת יותר של האמנות האופראית. זוהי יצירתו המפורסמת והנצחית ביותר של גלוק, המוערכת בשל המלודיות היפות שלה, הפשטות הדרמטית והאנושיות העמוקה של הסיפור שלה.

ראו גם: מופעי אופרה מומלצים

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!