מאדאם בטרפליי האופרה חיפה 2024 - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-23/06/2024, 15:39
(צילום: פרסום מכטינגר)

האופרה חיפה מעלה את האופרה המהוללת של ג'אקומו פוצ'יני, "מאדאם בטרפליי", בניצוחו של המאסטרו יואל לוי. אופרה קלאסית זו מספרת את סיפורה של צ'ו-צ'ו-סאן, גיישה יפנית, ואהבתה חסרת המזל לקצין צי אמריקאי. המופעים יתקיימו ב-21 וב-22 ביולי 2024, בהשתתפות סולנים מהארץ ומחו"ל, יחד עם מקהלת בת שיר בניצוחה של טלי ויסמן. האופרה תוצג בבימוי מלא ובשפה האיטלקית עם כתוביות בעברית, ותהיה נגישה לקהל הישראלי.

מאדאם בטרפליי כרטיסים ולוח הופעות 2024

הזמנת כרטיסים לאופרה מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
חיפה
חיפה, מרכז רפפורט - אולם האודיטוריום חיפה
לרכישה
12 כרטיסים מחיר: 236-301₪
חיפה
חיפה, מרכז רפפורט - אולם האודיטוריום חיפה
לרכישה
8 כרטיסים מחיר: 236-301₪

הנחות ומחירים מוזלים

כטריסים החל מ-236 ש"ח.

משך זמן האופרה

שעתיים, כולל הפסקה.

המנצח והסולנים

הפקת האופרה "מאדאם בטרפליי" של האופרה חיפה תנוהל מוזיקלית על ידי המנצח הנודע יואל לוי. לוי, דמות משמעותית בעולם המוזיקה הקלאסית, מביא להפקה זו את ניסיונו העשיר והבנתו המעמיקה ביצירתו של פוצ'יני. המופע יכלול שילוב של סולנים מהארץ ומחו"ל.

מקהלת בת שיר

לתוספת עושר למופע תצטרף מקהלת בת שיר, בניצוחה המוזיקלי של טלי ויסמן. מעורבותה של המקהלה מבטיחה נוכחות מקהלתית חזקה ודינמית לכל אורך האופרה.

תקציר העלילה

"מאדאם בטרפליי" מספרת את סיפורה  של צ'ו-צ'ו-סאן, גיישה יפנית צעירה, הנלכדת ברומן טרגי עם קצין חיל הים האמריקאי, פינקרטון. האופרה, המתרחשת בעיר נגסאקי בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-19, נפתחת עם הגעתו של פינקרטון ליפן. הוא מתחתן עם צ'ו-צ'ו-סאן, המכונה גם פרפר, מתוך כוונה שזו תהיה הסדר זמני. פרפר, לעומת זאת, לוקחת את הנישואין ברצינות ומאוהבת עמוקות בפינקרטון.

ככל שעובר הזמן, פינקרטון עוזב את יפן, ומבטיח לשוב. פרפר מחכה נאמנה, אפילו לאחר שילדה את בנם המשותף. נאמנותה ותקוותה הופכות לנושאים מרכזיים בסיפור, ומדגישות את אמונתה הבלתי מעורערת שפינקרטון יחזור אליה. המתח באופרה גובר כשבני משפחתה וחבריה של פרפר מנסים לשכנע אותה להתחתן בשנית, אך היא נותרת איתנה באהבתה לפינקרטון.

שיאה של האופרה מתרחש כאשר פינקרטון חוזר, אך לא כדי להתאחד עם פרפר. במקום זאת, הוא חוזר עם אשתו האמריקאית, במטרה לקחת את בנו. פרפר, הרוסה מבגידה זו ומההבנה שאהבתה הייתה לשווא, מקבלת את ההחלטה קורעת הלב לשים קץ לחייה. האופרה מסתיימת בהתאבדותה הטראגית, אמירה רבת עוצמה על נושאי האהבה, הכבוד וההקרבה.

היסטוריה בימתית

האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני הוצגה לראשונה בתיאטרון לה סקאלה במילאנו ב-17 בפברואר 1904. למרות קבלה מעורבת בתחילה, האופרה זכתה במהרה לפופולריות והפכה לנכס צאן ברזל ברפרטואר הקלאסי. האופרה הישראלית העלתה את "מאדאם בטרפליי" לראשונה ב-16 בדצמבר 1995, ומאז היא הפכה לאחת האופרות האהובות והמועלות ביותר.

כל מופעי האופרה - הרשימה המלאה! למעבר לחצו כאן

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!