ריגולטו האופרה הישראלית - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-26/04/2024, 18:31
(צילום: מיכאל חלבין)

האופרה ריגולטו מאת ג'וזפה ורדי באופרה הישראלית 2024, תחת שרביטו של המנצח המוערך פאולו קריניאני, היא הפקה שמשלבת אלמנטים מסורתיים עם פרשנויות חדשות, ומציעה פרספקטיבה חדשה על ליצן החצר שמבקש להגן על בתו, אך תעלולי הדוכס המושחת מביאים אל הסוף הטרגי. כל הפרטים:

מידע על כרטיסים ולוח הופעות 2024

ריגולטו ג'וזפה ורדי יתקיים מ-5 ביולי עד 17 ביולי 2024 במשכן לאמנויות הבמה תל אביב (בית האופרה). מחירי הכרטיסים לריגולטו נעים מ-150 עד 455 ש"ח.

הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, לפי לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

חשוב לדעת

משך זמן האופרה: שעתיים ו-45 דקות, כולל הפסקה. השירה באיטלקית, כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית.

ראו גם: כל מופעי האופרה בישראל! למעבר לחצו כאן

אודות ריגולטו

"ריגולטו" נחשבת לאחת ההישגים האופראיים העמוקים ביותר של ג'וזפה ורדי, שבוצעה לראשונה ב-1851. האופרה מבוססת על המחזה של ויקטור הוגו "Le roi s'amuse" ומתרחשת בחצר הדוכסית של מנטובה בתקופת הרנסנס. "ריגולטו" היא סיפור טרגי שסובב סביב הליצן החצר המקולל, ריגולטו, בתו התמימה גילדה והדוכס המופקר של מנטובה. הנרטיב הוא רשת מורכבת של אהבה, רמייה ונקמה, החוקר נושאים של שחיתות כוח, פגיעות התמימים והיד האכזרית של הגורל.

מבחינה מוזיקלית, "ריגולטו" מפורסמת בזכות העומק הרגשי שלה והעושר המלודי שלה. האופרה הציגה לעולם כמה מהאריות הבלתי נשכחות ביותר של ורדי, כולל 'La donna è mobile' חסר הדאגות של הדוכס ו-'Caro nome' הכנה של גילדה.

מבנה האופרה - עלילה מהירה שמופרעת על ידי מוזיקה עוצמתית ומרגשת - מאתגרת את המבצעים ומרתקת את הקהל, מה שהופך את "ריגולטו" ליצירה קבועה ברפרטואר האופרה.

ריגולטו בישראל: היסטוריה עשירה

בישראל, "ריגולטו" נהנתה מנוכחות מכובדת, המשקפת את סצנת האופרה של המדינה ואת הערכתה למוזיקה קלאסית. המסע הישראלי של האופרה החל בהופעתה באולמות אייקוניים, והפך את "ריגולטו" למועדפת בקרב חובבי האופרה הישראלים. ראוי לציין שבשנת 2006, האופרה הישראלית החדשה הציגה את "ריגולטו" בפארק הירקון, אירוע שסימן רגע משמעותי בהבאת האופרה לקהל הרחב יותר בסביבה פתוחה. את ההופעה הזו ניצח דן אטינגר, שעמד בראש התזמורת הסימפונית ראשון לציון, והציע פרשנות חדשה ליצירת המופת של ורדי.

הקסם של האופרה בישראל ניכר גם בהעלאתה בבריכת הסולטן בירושלים בשנים 2012 ו-2016, תחת שרביטם של מנצחים כמו דניאל כהן. הופעות אלה היו חלק מפסטיבלי אופרה שמשכו קהל מכל רחבי הארץ, והדגישו את הנושאים המשתנים של האופרה ואת יכולתה ליצור קשר עם קהלים מגוונים.

ריגולטו 2024: מה לצפות?

המשתתפים בהפקה זו כוללים שילוב של סולנים בינלאומיים מבוססים וכישרונות עולים, ומבטיח שכל דמות תתואר בעומק ובניואנסים. התפקיד של ריגולטו יקום לחיים באמצעות יונוץ פאסקו/לוסיאן פטראן, ביצוע עוצמתי הבוחן את הרגשות המורכבים של הליצן, בעוד שתמימותה של גילדה בגילמם של הילה פחימה/ורוניקה ברוק וכריזמתו של הדוכס בגילומם של יון הוטאה/אורסטה קוזימו, יילכדו באותה מידה של תחכום.

הקהל יכול לצפות לבימוי מרהיב מבחינה ויזואלית, עם תפאורות ותלבושות שנועדו לעורר את העושר והדעיכה של חצר הדוכס. טכנולוגיה מתקדמת תנוצל כדי לשפר את הסיפור, כולל תרגומים מוקרנים כאמור בעברית ובאנגלית, מה שהופך את האופרה לנגישה לקהל רחב יותר.

ההפקה תכלול את התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, שתעשיר את החוויה השמיעתית בצלילה העשיר והמלא. הפקה זו של "ריגולטו" לשנת 2024 מבטיחה לא רק לכבד את יצירת המופת המקורית של ורדי, אלא גם להדהד עם נושאים ורגישויות עכשוויים, מה שהופך אותה לחובה לראות לחובבי אופרה.

עוד אופרות של ורדי: הרקוויאםהטרובדור

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!