שיעור באהבה ביקורת על ההצגה עם נירו לוי

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-02/05/2024, 09:51

בין שלל ההצגות שמעטרות את הבמות בישראל היום, שיעור באהבה בולט כקומדיה רעננה, בכיכובו של נירו לוי. המחזה מתקיים בימים אלה מול קהל ברחבי הארץ, ומציע הומור במצבים בלתי צפויים ופרשנות מעניינת על מערכות יחסים. בבימויו ובכתיבתו של גדי סדקה, המחזה מציע מראה משעשעת אך מחשבתית על המורכבויות של אהבה, עטופה בנרטיב שהוא גם מרתק וגם מבדר. ביקורת הצגה

(צילום: יוסי צבקר)

 

אודות שיעור באהבה

שיעור באהבה היא קומדיה שהפכה במהרה לאחת ההצגות האהובות ביותר בתיאטרון הישראלי. במהותה, ההצגה היא חקירה של טבעה הבלתי צפוי של האהבה ושל אי ההבנות ההומוריסטיות שעשויות לנבוע ממערכות יחסים. הסיפור סובב סביב דמותו של פינחס, בגילומו של השחקן נירו לוי. פינחס הוא איש תחזוקה בעל לב זהב, שבעקבות כמה אירועים בלתי צפויים - מוצא את עצמו בתפקיד הבלתי סביר של מטפל מיני.

ההצגה נכתבה ובוימה על ידי גדי סדקה, המציג את כישרונו ביצירת נרטיבים שהם גם הומוריסטיים וגם משקפים ניואנסים חברתיים.

סקירת עלילה

העלילה של שיעור באהבה מתפתחת בצורה מרתקת וקומית, סביב חייו של פינחס, איש תחזוקה במקצועו, שחייו מקבלים כאמור תפנית בלתי צפויה. המחזה מתחיל כאשר פינחס עוסק בשגרת יומו, מתקן את מה ששבור, עד שהוא נחשב בטעות למטפל מיני מחליף במרפאה שהוא מתקן. ללא רקע בטיפול, ובטח שלא בטיפול מיני, פינחס מוצא את עצמו במצב שהוא גם אבסורדי.

כאשר מטופלים מתחילים להתוודות בפניו, פינחס משתמש בשכל הישר שלו ובחוכמה הישירה שלו כדי להציע עצות, מה שמוביל לסיטואציות קומיות אך גם מעמיקות. כל אינטראקציה חושפת את המורכבות ואת הפשטות של מערכות יחסים, אהבה ואינטימיות. המטופלים, כל אחד עם הדילמות הייחודיות שלו, מוצאים בפינחס מקור בלתי צפוי להדרכה וכך העלילה הופכת לעשירה בהומור, אי הבנות ורגעים מחממי לב.

שיעור באהבה לא רק קומדיה אלא גם פרשנות קלילה על המצב האנושי, ומראה כיצד לפעמים, הנתיבים הלא שגרתיים ביותר יכולים להוביל לתובנות עמוקות על אהבה וחיים.

משחק ובימוי

המשחק של צוות השחקנים, בפרט נירו לוי, שמביא את דמותו של פינחס לחיים עם חוש קומי שאין שני להם. הגילום של לוי את פינחס הוא גם מחבב וגם מצחיק, ומאפשר להתחבר למסע של הדמות ולמצבים יוצאי הדופן שהוא מוצא את עצמו בהם.

צוות השחקנים הנוסף הכולל כישרונות בולטים כמו ענת עצמון ושושי בנדבה, תורם לאווירה הדינמית של המחזה במשחק האמין שלהן, חוויה תיאטרלית מעוגלת היטב.

מאחורי הקלעים, הבימוי והכתיבה של גדי סדקה הם מרכזיים באריגת העלילה המורכבת והביצועים המלאי ניואנסים. המומחיות של סדקה ביצירת נרטיב מגובש שמאזן הומור עם עומק ניכרת לאורך כל המחזה. הבימוי שלו מצליח לתזמן את ההומור שיהיה מדויק, עם מעברים חלקים ורגעים רגשיים בעלי השפעה. התוצאה: שילוב מעולה של צחוק ופרשנות חברתית מעניינת על מערכות יחסים, מה שהופך את שיעור באהבה לחוויה.

מה הקהל חשב?

מביקורות באולמות המופעים וברשתות החברתיות, שיעור באהבה זכה לשבחים נרחבים מהקהל, שחיבק את המחזה בשל ההומור והמבט התובנתי שלו על אהבה ומערכות יחסים אינטימיות. הסיטואציות הקומיות, בשילוב עם החוכמה הבלתי צפויה שהועברה על ידי דמותו של פינחס, מצאו חן בעיני הצופים, והובילו לאולמות מלאים בצחוק ומחיאות כפיים.

בין ביקורות של הקהל על המחזה, נרשם על יכולתו לערבב קומדיה קלילה עם רגעים של רגש אמיתי, וליצור חוויה עשירה ומרתקת שמדברת על המורכבות של קשרים אנושיים. הדילמות הקשורות אליהן ניצבו הדמויות, לצד ה"פתרונות" ההומוריסטיים, עוררו דיונים בקרב הצופים על החוויות שלהם עם אהבה ועל המציאות המצחיקה.

בכמה ברשתות חברתיות ובקבוצות תיאטרון יש המון ביקורות חיוביות, והדגישו את המשחק של נירו לוי ואת הכתיבה והבימוי החכמים של המחזה.

סיכום ומידע על כרטיסים

לסיכום, שיעור באהבה הוא מחזה חובה שמשלב בצורה מופתית הומור עם לב. ההצגה נמשכת כ-90 דקות ומציעה לקהל בריחה מהנה לעולם שבו אהבה, צחוק ובלתי צפוי נפגשים בדרכים המהנות ביותר.

למעוניינים לצפות בהצגה, כרטיסים זמינים לרכישה דרך הקישור הבא.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!