אייל גולן המחזמר “זה אני” – כרטיסים והופעות

המחזמר המדובר של תיאטרון הקמארי “זה אני” המבוסס של שיריו של אייל גולן עולה על הבמה בתל אביב. המחזמר הצליח ליצור שיח גדול ברחבי הארץ סביב אייל גולן, אז על מה כולם מדברים? כל הפרטים על המחזמר החדש כולל לוח הופעות והזמנת כרטיסים שתוכלו לבצע בהמשך למופע המיוחד של השנה.

אייל גולן מחזמר

תיאטרון הקאמרי עולה במחזמר חדש בשם “זה אני” שמבוסס על שריו של אייל גולן. את המחזמר יביים מאור זגורי, שכתב וביים את הסדרה “זגורי אימפריה” וביים את “שבאבניקים”. זגורי מספר, שהרעיון למחזמר נוצר בעקבות פניה של צביקה הדר ודורון מור שפנו אליו בהצעה לפני כשנתיים לכתיבת מחזמר שיבוסס על שיריו הרבים של אייל גולן, שחלקם הפכו למושמעים ביותר בישראל.

עלילת החזמר תביא את סיפורם של משפחת טולדנו המתגוררת בירושלים ומורכבת מאב ושלושת בנותיו. יחד, הם מנהלים את “התזמורת הספרדית הירושלמית”.

האב, אלמן דתי אדוק שיש לו בקשה לקראת זקנתו להעביר את ניהלו ש התזמורת לשלוש בנותיו, שלא מביאות עניין לרשת את ניהול התזמורת ולהמשיך את מורשתו. יחד עם הסיפור, ישולבו בתוך העלילה שיריו של אייל גולן, שיהפכו את הסיפור למרגש ונוגע בכולם.

ביקורות על המחזמר

לא כולם בעד: בעקבות הפרסום על עליית המחזמר, הגיעו ביקורות רבות הטוענות שאין מקום על הבמה למחזמר עם שיריו של אייל גולן בעקבות פרשת הקטינות שאיתה התמודד לפני כמה שנים. אייל אומנם לא הורשע ואבא שלו הואשם וישב בכלא, אבל עדיין נשאר לגולן כתם אצל כמה אנשים.

בעקבות המחזמר, השד העדתי יצא שוב מהבקבוק והדעות בעד ונגד שוטפות את המדינה, כאשר נשמעות דעות רבות על כך ש’טענות הנגד’ הן אמירות גזעניות שאותם אנשים שמביעים אותן לא יכולים לקבל שירים ים-תיכוניים ותרבות מזרחית כחלק מהתרבות של תיאטרון הקאמרי.

נכון לעכשיו, הקמארי דוחה את עלייתו של המחזמר בעקבות מחמאות כנגד המופע. 

דורון קרן, שחקן הקאמרי שלח למנהליו מכתב בו הוא רושם “השאיפה הנצחית ‘קהלים חדשים’ או ‘לדופק קופה’ או ‘למכור’ ו’להביא שלאגר’, שמה תמיד כסף מצד אחד ותרבות וערכים בצד השני. להרוויח זה לא בושה. מה כן בושה? כשאנחנו מתחבאים מאחורי מילים גדולות כמו אמנות, חופש הביטוי ופנייה לקהלים אחרים תוך התעלמות מעוול ושפל מסורי”.

עוד מוסיף “על איזה שיתוף פעולה אנחנו מדברים כשמקדם המכירות החדש של התיאטרון הוא אייל גולן, שניצל את מעמדו כדי לנצל קטינות שראו בו מושא הערצה, שלא רק שלא תמך, לא הגן ולא כיבד, אלא גם קרא לאבא שלו לחגיגה הזויה הזאת”.

“זאת בושה. בשנה שבה בכל העולם, גברים בעמדות מפתח שניצלו נשים רק כי יכלו, מוקעים ומקבלים אות קלון, אצלנו מסתבר הם מקבלים מלוכה. זאת קודה כל יריקה בפני הקורבנות של אייל גולן”.

מאור זגורי שכתב את המחזמר, פנה תחילה לתיאטרון הבימה כדי להציג אותו שם אבל שבתיאטרון הלאומי החליטו לסרב בגלל הבט המסורי, נדמה שהפרשה הזו לא תרגע בקרוב.

הביקורות הן חשובות, אבל בסופו של דבר המבחן האמיתי הוא מבחן הקהל ואם הקהל יתן ציון מעולה למחזמר, הקהל ימשיך להגיע ואלה יהיו התוצאות והביקורות האמיתיות של המחזמר.

אייל גולן מחזמר - כרטיסים ולוח הופעות 2018

מחזמר “זה אני” של אייל גולן בקאמרי מתחיל בימים אלה להיבנות. את המחזה שכתב וביים מאור זגורי, יהיה ניתן לראות על הבמה החל מחודש דצמבר 2018 על-פי פרסומים לא רשמיים. מחירי הכרטיסים למחזמר צפויים לנוע בין 150 ש”ח לבין 300 ש”ח בהתאם לבחירת מיקום המושב באולם. בנוסף תוכלו ליהנות מהופעות אייל גולן ברחבי הארץ.

המחזמר “זה אני”

דצמבר 2018

מיקום

תיאטרון הקאמרי תל אביב

כרטיסים

כמה מאות ₪

מבצעים והנחות: אנו ממשיכים להביא לכם את המבצעים הכי שווים, ונעדכן אם ובמידה יהיו הנחות ומבצעים בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק והישארו מעודכנים!

האם המחזמר יצליח? אם לשפוט לפי מחזות הזמר האחרונים שעלו על הבמה בהם שורת המקהלה והמחזמר שיעלה בקיץ 2018 על בימת הקאמרי אנני, אפשר לראות את מגמת המחזות הזמר העולות בישראל. הקהל אוהב מוזיקה, וכשהיא משולבת בהצגה – מסתבר שזה הופך להצלחה.

אם חשבתם להספיד את אייל גולן ולהכתיר את המלך החדש עומר אדם, כנראה שצריך לחשוב שנית ולהבין מיהו מלך המוזיקה המזרחית האמיתי בישראל, בלי להחשיב את זוהר ארגוב המנוח.

אנחנו כל הזמן בעמוד הפייסבוק שלנו – עשו לנו לייק וקבלו עדכונים חמים!

יש לנו תחושה שהשיר הנושא של המחזמר יהיה השיר הבא, האזינו:

על מה כל הסערה?

חמש שנים לאחר שהתפוצצה הפרשה “משחקי חברה”, הזמר אייל גולן שוב עומד במרכזה של סערה: עם פרסום התוכנית השנתית של תיאטרון הקאמרי לשנה הבאה, שכולל גם מחזמר בשם “זה אני” ובו משולבים שיריו של הזמר.

רן גואטה, מנכ”ל התיאטרון הקאמרי מסר “אני חושב שצריך לשמור על פרופורציות. בסופו של דבר – שירים של אייל גולן, שזכה בכל כך הרבה פרסים על יצירות שלו, על שירים שלו. אז השילוב של השירים שהוא ביצע – עדיין אני חושב שהגבול של הדבר הזה הוא הגיוני ובסדר”.

עם פרסום הדברים יצא פורום יוצרות התיאטרון בישראל במחאה נגד העלאת המחזמר בתיאטרון הקאמרי. חברות הפורום התייחסו לתקציר עלילת המחזה, ולפיו הוא עוסק בבין היתר בעצמה נשית. לדבריהן, הן מוצאות טעם חריף לפגע בכך שתכנים מהסוג הזה יזדהו עם דמותו השנויה במחלוקת להגדרתן של אייל גולן.

שרית וינואלעד שמגדירה את עצמה כמי שיצאת מתחום המשחק, כתבה בפייסבוק: “הקאמרי מתכוונים להעלות מחזמר המבוסס על שירי אייל גולן. זאת לא המצאה סרקסטית שלי. זאת המציאות. איזה מזל שאני לא בתחום הזה יותר, מעניין מי ישחקו את הקטינות שהפותמוביל שלו אסף ואיך ייראו סצינות המשחק עם אבאל’ה. תמשיכו הלאה, אין מה להגיד על זה”.

כותב המחזמר מאור זגורי לא היה מוכן להתראיין בנושא, אך הפיץ נייר עמדה ובו הוא לא מתנצל: “הרנסנס התרבותי המזרחי של השנים האחרונות הביא את הפופ המזרחי החדש אל קדמת הבמה של התרבות הישראלית וכיום אמניה נחשבים המצליחים והפורים ביותר בארץ, עם קהל מעריצים עצום שדרש תמיד רק דבר אחד: ייצוג ראוי וגוון תרבותי, ואני מבדרך את תיאטרון הקאמרי ואת העומדים בראשו על הצעד”.

לפני חמש שנים נחשד אייל גולן בבעילה אסורה של קטינות והדחתן לסמים. התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. רני רהב שהיה אמון על יחסי הציבור של גולן ושל חברת ליאם הפקות בבעלות של גולן עוד מימי הפרשה טוען שפורום היוצרות טועה ומטעה: “אני מצפה מהיוצרות, כביכול יוצרות, שיבינו על מה הן צועקות, כי הן צועקות על משהו שהן לא מכירות, הן לא מבינות, הן לא יודעות והן צועקות. הפרשה הזאת מלפני חמי שנים, משטרת ישראל והפרקליטות סגרו את הנושא הזה אחרי שבוע”.

עוד מוסיף “אז במקום שהאינטלקטואליות האלה יבואו ויגידו ‘אוי ואבוי, ככה אסור שיקרה’ אז הן ממשיכות וממשיכות בלי לדעת על מה היה”. 

הארגונים הפמיניסטים מבקשים להבהיר את ההבדל שבין המוסרי לפלילי: “מדובר בבן אדם שצריך להקשיב לתמלילי החקירה ולשמוע את הדברים שהוא הודה בהם. האוזניים סומרות. הסטנדרט שלנו לא צריך להיות סטנדרט פלילי. אייל גולן הוא לא בן אדם שראוי לכבוד, לא בתאטרון כול כך חשוב. אין שוב סיבה שיעשו מחזמר משיריו, וזה שיש לך קול יפה, לא פותר אותך מהתנהגות מוסרית בסיסית”.

בתיאטרון הקאמרי סירבו להתייחס או להגיב באופן רשמי, ושחקנים ושחקניות נמנעו מלהתבטא באופן פומבי בנושא. נראה שבעוד שעולם קמפיין me to זוכה לתמיכה גורפת, בישראל ערכי הקמפיין עומדים במבחן יום-יומי.

4.95/5 (77)

עוד באתר: מופעי חנוכה 2018 | סטנדאפ היום | אירוויזיון 2019 | הצגות ילדים בשבת
אתר Ticketsi עובד רק עם משרדי כרטיסים רשמיים ואמינים! יש לכם על מי לסמוך.
מי אנחנו? | איך להיזהר מספסרות? | שירות לקוחות | פרסום באתר

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן