הצמה של אבא הצגה עם איציק כהן - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-12/03/2024, 16:06
(צילום: עדי ברק)

הצמה של אבא הצגה בהפקת התיאטרון הארצי בכיכובו ובימויו של איציק כהן. במרכז העלילה סיפורה המרגש של משפחת ספיר, משפחה מזרחית שבעבר נקראה ספדייה, המתמודדת עם מחלתו הסופנית של עזרא, אב המשפחה. סביב מיטתו של עזרא מתאספים אשתו המסורה, בתו הנכה ובנו הבכור, שבו הוא גאה מאוד. מי שנעדר באופן בולט הוא אמיר, הבן הצעיר והמורד ביותר, שהתרחק בשל הציפיות הכבדות שהציב לו אביו. בזמן שהמשפחה מחכה שאמיר יתפייס עם אביו, הוא בוחר ללכת לפסיכולוג שלו ולנתח את הדינמיקה המשפחתית ואת הדרך שעשו כדי להשתלב בחברה הישראלית תוך אובדן הזהות שלהם.

הצמה של אבא כרטיסים ולוח והופעות 2024

הזמנת כרטיסים אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
54 כרטיסים מחיר: 129₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
87 כרטיסים מחיר: 129₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
53 כרטיסים מחיר: 129₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מוזיאון ארץ ישראל תל אביב - אודיטוריום קלצ'קין
לרכישה
54 כרטיסים מחיר: 129₪

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים ב-129 ש"ח לכרטיס.

פרטי האירוע ומידע שימושי

הצמה של אבא - הצגה מרגשת בכיכובו של איציק כהן צפויה להתקיים מ-29 ביוני עד 22 ביולי 2024 בערים: תל אביב, מוזיאון ארץ ישראל. משך זמן ההצגה הוא שעה וחצי.

שחקנים

שחקן ראשי: איציק כהן (שמשתתף גם בהצגה טוק טוק). הצגה מאת: אמנון לוי ורמי דנון

הצצה אל תוך משפחה מזרחית

משפחת ספיר, הכוללת את עזרא, אשתו, בתו הנכה, בנו הבכור ואמיר, מגלמת את האתגרים והמורכבויות הרב-צדדיים הטמונים בשמירה על זהות עצמית תוך שאיפה לקבלת החברה.

הניכור והפרספקטיבה הביקורתית של אמיר משמשים כאמצעי נרטיבי, השופך אור על הקורבנות והפשרות העדינים שהמשפחה עשתה. סיפורם הוא סיפור של חוסן, קונפליקט והאיזון העדין בין דבקות בערכים מסורתיים לבין הסתגלות לנורמות חברתיות חדשות. באמצעות תיאור מפורט זה, המחזה מזמין את הקהל להרהר במשמעות של משפחה, זהות ושייכות בנוף חברתי של מהגרים.

נושאי ההצגה

הצמה של אבא טווה באופן מורכב נושאים של זהות, מורשת תרבותית ואהבה משפחתית עם המאבק האוניברסלי להשתלבות חברתית. הדרמה לוכדת באופן מרגש את מהות הניסיון של משפחה מזרחית להשתלב בחברה אשכנזית, תוך הדגשת ההפסדים והפשרות שנעשו לאורך הדרך.

יתר על כן, הדינמיקה המורכבת בין הורים לילדיהם, במיוחד בהקשר של אהבה, ציפיות וקבלת האחר, נחקרת ברגישות ובעומק. המשמעות של הצמה של אבא טמונה ביכולתו לעורר שיחה על הגיוון בחברה הישראלית ועל החוויות הרב-ממדיות של האוכלוסייה המזרחית שלה, ובכך לקדם הבנה עמוקה יותר של הפסיפס התרבותי שמגדיר את האומה.

השתלבות חברתית וזהות

מסעה של משפחת ספיר בהצגה הצמה של אבא, משמש כמיקרוקוסמוס לחוויה הרחבה יותר של משפחות מזרחיות רבות בישראל, המתמודדות עם אתגרי ההשתלבות לחברה הישראלית תוך כדי מאבק לשמר את זהותן הייחודית. המחזה מנתח בקפידה את המורכבויות של ההיטמעות בחברה שהיא לעתים קרובות כור היתוך של תרבויות, אך לעתים מתקשה בקבלה ובסובלנות. כאן טמון לב הדרמה - המתח בין הרצון להשתייך לבין הפחד לאבד את המהות התרבותית.

ההצגה היא תזכורת נוגעת ללב לדיאלוג המתמשך בין מזרחים שנאלצו להתאים את עצמם לחברה האשכנזית, המדגים כיצד החיפוש אחר השתלבות חברתית יכול להוביל למשברים זהותיים אישיים וקולקטיביים כאחד. דרך עדשה זו, הצמה של אבא מעודדת הבנה עמוקה יותר ואמפתיה כלפי הזהויות העדינות המעוצבות על ידי חוויות אלה.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!