• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-07/06/2020, 01:13

תיאטרון הקאמרי עם ההצגה "השיבה" המתארת את תהליך על-פי סיפורה האמיתי של יהודית הרמן ויומניה, שהייתה אחת מנשותיו של מנהג הכת גואל רצון. בתפקיד ראשי: נטע גרטי. השיבה כרטיסים, הנחות, מחירים מוזלים, לוח הצגות מתעדכן וכל הפרטים על העלילה וביקורות בעמוד זה.

בקצרה על ההצגה השיבה הקאמרי

ההצגה חדשה של תיאטרון הקאמרי המבוססת על סיפורה האמיתי של יהודית הרמן – אחת מנשותיו של מנהיג הכת גואל רצון, שנעצר בינואר 2010 בשל מספר לא מבוטל של עבירות מין וכליאה.

בהצגה, יומניה של יהודית הרמן מקבל עיבוד בימתי של איה קפלן שכתבה וביימה את המחזה "השיבה" בהשראת סיפורה של הרמן. עלילת המחזה מתמקדת ברגע שאחרי השחרור מהכת. מה קורה אחרי? איך חוזרים לחיים שמהם נמלטת לפני שנים? איך בונים את הקשר עם הסביבה שעזבת כל כך מזמן? איך מתמודדים עם הבידוד, האובדן, הבלבול והטראומה?

*אין קשר בין הדמויות והאירועים שבמחזה לבין דמויות ואירועים מן המציאות.

השיבה כרטיסים ולוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים. לעדכונים על כרטיסים חדשים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi ותקבלו עדכונים!

לוח ההצגות של הישבה בתיאטרון הקאמרי רץ בימים אלה ממש בתאריכים מגוונים ושונים. תוכלו לבדוק את לוח ההצגות המלא לפי הטבלה שמתעדכנת כאן מעל. 

כרטיסים להשיבה, הנחות, מחירים מוזלים

מחירי הכרטיסים ל"השיבה" בתיאטרון הקאמרי עומדים על 220 שקלים, אבל גולשי משרד הכרטיסים הרשמי בראבו נהנים מהנחה משמועתית ומשלמים החל מ-71 שקלים לכרטיס. ההזמנה מתבצעת אונליין באמצעות הקישור הבא.

העלילה של ההצגה השיבה

ההצגה השיבה מספרת את סיפורה של נועה, אם לחמישה ילדים, אשר בעלה היה לא אחר מאביהו תשבי – מנהיג כת בהצגה, אשר נשוי ל- 21 נשים ואב ליותר מ-40 ילדים. לאחר שתשבי נעצר על ידי המשטרה, בשל פיתוח הכת וביצוע עבירות מין בנשים ובילדיו, נאלצת נועה להתנתק מהמציאות שהכירה כל חייה הבוגרים.

היא חוזרת לקיבוץ האמיד שבו מתגוררים הוריה ואחותה, אותו קיבוץ שעזבה בהיותה בת 18. החזרה של נועה היא איננה פשוטה כלל: היא נאלצת להתמודד עם הקיבוץ ממנו ברחה בהיותה ילדה, עם החזרה לעולם מפחיד וחסר יציבות, ממנו ברחה לפני שנים רבות ועם הקושי לקבל את הטראומה, שהיא וילדיה חוו.

נועה נקרעת בין העולם המוגן של הכת, אותו הכירה ואהבה ובין העולם ממנו ברחה – העולם בעל האפשרויות הבלתי מוגבלות, העולם בו נמצאת משפחתה, העולם בו עליה להתעמת סופית עם השדים מעברה.

האם נועה וילדיה יצליחו לשוב ולהשתלב בחברה? האם נועה תקבל את העובדה כי ציפור חופשיה היא מאושרת יותר מציפור בכלוב?

השיבה - רשימת שחקנים

את נועה משחקת נטע גרטי. לצידה שחקנים נוספים: שמואל וילוז'ני, אודיה קורן, רות אסרסאי ועוד.

את ההצגה כתבה וביימה הבימאית המוכשרת איה קפלן, במטרה להשמיע את קול האישה ולהדגיש את היכולת של האדם, להיסחף אל עבר עולם של שליטה, כאשר השליט הוא מהפנט, בעל כריזמה וכוחנות.

השיבה על סיפור האמיתי של יהודית הרמן בכת גואל רצון

גואל רצון השתית בשכונת התקווה בתל אביב כת שהתפרסה על פני מספר בתים. בכל בית, נשותיו של גואל רצון התגוררו ועבדו יחד עם השנייה, בכדי לתחזק את הבית ולייצר כסף עבורן, עבור ילדיהן ועבור גואל רצון. הן חיו חיים מאוד לא פשוטים, שבוססו על הרבה מאוד פחד ואמונות שווא בנביא שקר.

ראו גם: השיבה ביקורת הצגה

ביקורות וקישורים נוספים

וואלה תרבות - ביקורת על ההצגה השיבה וסיפור הכת מרתק.
דה מרקר - כת השטן - ביקורת על השיבה.
הארץ - ביקורת על השיבה באתר הארץ.
כלכליסט - להיגאל מרצון: סיפורה של אשת גואל רצון במרכז ההצגה "השיבה".
הקאמרי - העמוד הרשמי של ההצגה השיבה באתר הקאמרי.

לסיכום, יש לכם את כל הסיבות ללכת לצפות בהצגה המרתקת השיבה.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.