כנר על הגג הצגה הופעות 2024 - כרטיסים מוזלים

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-27/04/2024, 15:50
כנר על הגג כרטיסים.jpg
(צילום: באדיבות התיאטרון העברי)

"כנר על הגג", מחזמר קלאסי שכבש במות ברחבי העולם במשך למעלה מחמישה עשורים, נערץ כאחד הסיפורים היהודיים הגדולים ביותר שסופרו אי פעם באמצעות מוזיקה ותיאטרון. בשנת 2024 תיאטרון העברי ממשיך להכניס חיים חדשים בסיפור הנוגע ללב, המושרש במעשיות שכתב שלום עליכם, ומציג אותו בבימוי רענן ורגיש, בליווי תזמורת חיה על הבמה ושובה את לב הקהל עם נושאים מעוררי הזדהות, שירים בלתי נשכחים ודמויות חביבות. 

כנר על הגג כרטיסים ולוח הופעות 2024

הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, לפי התאריכים הבאים:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
חיפה
חיפה, תיאטרון הצפון חיפה
לרכישה
35 כרטיסים מחיר: 205₪
ראשון לציון
ראשון לציון, היכל מאיר ניצן לתרבות ולאמנות ראשון לציון
לרכישה
77 כרטיסים מחיר: 205₪
ירושלים
ירושלים, תיאטרון ירושלים לאמנויות הבמה - אולם שרובר
לרכישה
40 כרטיסים מחיר: 235-275₪

משך זמן

שעתיים ו-45 דקות. מפיקים נוספים: היכל התרבות ראשון לציון והמשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד.

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים ב-205 ש"ח.

העלילה - סיפורו הנצחי של כנר על הגג

בלב כנר על הגג עומד סיפורו שובה הלב של טוביה, אב יהודי עני המנסה לשמר את המסורת המשפחתית בסביבה מאתגרת יותר ויותר. על רקע כפר קטן בשם אנטבקה, מאבקיו של טוביה לקיים מנהגים דתיים ותרבותיים כשהוא מנווט בין המורכבות של הורות ושינוי חברתי.

מסעו של טוביה מתחיל בתפקידו כאב לחמש בנות, שכל אחת מהן מתמודדת עם רצונותיה ושאיפותיה. ככל שהן מתבגרות, נשים צעירות אלה מתחילות להטיל ספק באותן מסורות שעיצבו את חייהן, מה שמוביל אותן לקבל החלטות המאתגרות את אמונותיו העמוקות של אביהן. קונפליקט פנימי זה מתרחש בהקשר של עולם המשתנה במהירות, שבו השפעת הנצרות ורוח הנאורות מאיימות על יציבות הקהילה המלוכדת שלהם.

בין האתגרים העומדים בפני טוביה ומשפחתו, הסיפור בוחן גם את ההשלכות הרחבות יותר של שינויים אלה על העם היהודי בכללותו. מול צו גירוש, הדמויות נאלצות להתמודד עם המשמעות של עקירה מבתיהן ואילוץ להשאיר מאחוריהן את דרך החיים היחידה שהכירו אי פעם. מחזה נוקב זה מדבר בסופו של דבר על החוסן ויכולת ההסתגלות של הרוח האנושית, מה שהופך אותו לסיפור שממשיך להדהד בקרב קהלים לאורך דורות.

שחקנים

נתן דטנר (שביים את ההצגה הזו ואת ההצגה השכנים מלמעלה) בתפקיד טוביה החולב, יחד איתו סנדרה שדה, שרי צוריאל, שי גבסו, קובי מאור ועוד עשרות שחקנים ורקדנים.

המוסיקה בהצגה

כנר על הגג ידוע אולי בעיקר בזכות השירים המוזיקליים האיקוניים שלו, כולל "לו הייתי רוטשילד" ו"לחיים" ועוד. שירים אלה לא רק מספקים בידור אלא גם משמשים ככלים סיפוריים רבי עוצמה, המסייעים להניע את המחזה קדימה ולחקור את המעמקים הרגשיים של הדמויות. התזמורת החיה בניצוחו של יוסי בן נון המוצגת בהפקת התיאטרון העברי מוסיפה רובד נוסף לחוויה, ועוטפת את הקהל במנגינות היפות שהפכו לשם נרדף למחזמר קלאסי זה.

הפקת התיאטרון העברי - ביקורת

בעוד כנר על הגג הוא אולי סיפור מוכר ואהוב, הפקת התיאטרון העברי מצליחה לעשות עיבוד מרתק לסיפור באמצעות בימוי חדשני ועיבודים יצירתיים. גישה רעננה זו מאפשרת למופע לשמור על קסמו הוותיק ובו בזמן לפנות לרגישויות עכשוויות.

היבט מרכזי אחד של התחדשות זו הוא הטיפול הרגיש בעלילה, המאפשר לנושאים של מסורת, שינוי והתמדה לזרוח מבלי להשתלט על הסיפור הכולל. צוות השחקנים וצוות ההפקה של התיאטרון העברי מביאים את נקודות המבט הייחודיות שלהם לפרויקט, ומחדירים להפקה אנרגיה ותשוקה שגורמים לה להרגיש כמו חוויה חדשה לגמרי.

לאורך כל ההצגה, התובנות של צוות השחקנים ואנשי ההפקה מדגישות את המסירות והאכפתיות שבה הם ניגשים למחזה. מחויבות זו לכבד את מורשתו של כנר על הגג ובה בעת למתוח את הגבולות של מה שההצגה יכולה להיות היא עדות לכוחו הטרנספורמטיבי של התיאטרון ולכוח המשיכה המתמשך של הסיפור הנצחי הזה.

ההשפעה המתמשכת של כנר על הגג

למרות זמנו הוותיק, המחזה כנר על הגג ממשיך לתפוס מקום מיוחד בליבם של צופי התיאטרון ברחבי העולם. הבדיקה של המחזמר אחר נושאים אוניברסליים כמו מסורת, שינוי ומשפחה מהדהדת בקרב קהלים מכל תחומי החיים, מה שהופך אותו לקלאסיקה מתמשכת שמתעלה על מחסומים תרבותיים.

מעבר לתהודה הרגשית שלו, לכנר על הגג הייתה גם השפעה משמעותית על התיאטרון המודרני והתרבות הפופולרית. טכניקות הסיפור החדשניות של המחזמר והשירים הבלתי נשכחים היוו השראה לאינספור הפקות אחרות, והנושאים שלו ממשיכים להיחקר בדרכים חדשות ומלאות דמיון.

שורה תחתונה

כנר על הגג הוא עדות רבת עוצמה למשיכה המתמשכת של סיפורים שמדברים אל החוויה היהודית. באמצעות מחזה וותיק, מוסיקה בלתי נשכחת וגישה רעננה להעלילה, מבטיחה הפקת התיאטרון העברי שהסיפור האהוב הזה ימשיך לרתק קהלים לדורות הבאים. כשאנחנו מהרהרים בחשיבותו של כנר על הגג הן בעולם התיאטרון והן בנוף התרבותי הרחב, דבר אחד ברור לחלוטין: זהו סיפור שלעולם לא ישכח.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!