בין קודש לחולון ביקורת על ההצגה החדשה בבית ליסין

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-29/12/2023, 16:20
  • עודכן ב-10/02/2024, 02:40

בין קודש לחולון הוא מחזה מרענן ומבדר בזכות השנינות, ההומור ועלילת הסיפור שלו. המחזה נכתב על ידי דניאל לפין, הידוע בזכות סדרת הסיטקום "החיים זה לא הכל" ובבימויו של אילן רונן, הממשיכים את ההצלחה של שיתוף הפעולה בינהם. ביקורת הצגה

(צילום: גבריאל בהרליה)

עלילת ההצגה

בין קודש לחולון מספר את סיפורו של יהודה וייס (אבי קושניר), איש עסקים מצליח שמנהל חיים כפולים. בחלק אחד מהחיים שלו הוא אדם חילוני שגר בחולון עם אשתו, איה, ובתם, יעל. בחלק השני הוא אדם חרדי שגר בירושלים עם אשתו השנייה, שרה, וילדיהם.

החיים הכפולים של יהודה וייס יוצרים עלילה ייחודית ומרתקת, שכן הוא נאלץ כל העת להתמודד עם האתגרים שבשמירה על מראית עין בשני העולמות. ההומור במחזה נובע מהמצבים שבהם יהודה מוצא את עצמו, כמו גם מההבדלים התרבותיים בין שני חייו.

האתגרים וההומור הנובעים מחייו הכפולים של יהודה שומרים על קהל הצופים מעורב ומבדר לאורך כל המחזה. בעוד יהודה מנסה לזוז בין ההמורכבויות של שמירה על שני חיים נפרדים, הקהל לא יכול שלא לצחוק על האבסורד שבמצבו.

שחקני ההצגה: נותנים חיים לדמויות

צוות השחקנים של בין קודש לחולון בתיאטרון בית ליסין הוא יוצא דופן באמת, כאשר כל שחקן מביא את הייחודיות שלו לדמויות שהוא מגלם. אבי קושניר מככב בתפקיד יהודה וייס, הגיבור שמנהל חיים כפולים. הביצוע שלו יוצא מן הכלל, כשהוא עובר בצורה חלקה בין שתי הפרסונות שלו, ומציג את התזמון הקומי שלו ואת כישורי המשחק שלו. הגילום של קושניר את המאבקים והניצחונות של יהודה יוצר דמות מרתקת וניתנת להזדהות שהקהל לא יכול שלא להתחבר.

צוות השחקנים הנוסף כולל את לימור גולדשטיין, הילה סורג'ון-פישר, מאי קשת/מיטל נוטיק, ואור אבוטבול/תום חגי. כל שחקן מביא את הדמות שלו לחיים בסגנון ובאנרגיה הייחודיים לו, ויוצר אנסמבל דינמי. הכימיה בין השחקנים ניכרת, כשהם עובדים יחד כדי להביא את הסיפור לחיים על הבמה וכשהם מנווטים בצורה מומחית את הרגשות והמצבים המורכבים שאיתם הדמויות שלהם מתמודדות.

דניאל לפין: המוח מאחורי הקומדיה הישראלית

דניאל לפין, המחזאי שמאחורי בין קודש לחולון, בעל היסטוריה ארוכה של יצירת יצירות מרתקות ומבדרות, התופסות את מהות התרבות הישראלית. לפין מוכר בזכות סדרת הסיטקום המצליחה שלו "החיים זה לא הכל", ששודרה במשך עשר שנים והציגה את אבי קושניר בתור תסריטאי מתוסכל. לפין עומד גם מאחורי תוכנית הטלוויזיה "זהו זה" ועבד על מגוון רחב של תוכניות טלוויזיה והפקות תיאטרון.

היכולת של לפין ליצור מחזות הומוריסטיים ומעוררי מחשבה, שנוגעים בקהל, היא עדות לכישרון שלו ולהבנתו את התרבות הישראלית. שיתוף הפעולה שלו עם הבמאי אילן רונן הוביל להצלחתן של "ארבע אמהות" בבית ליסין ועכשיו עם "בין קודש לחולון", המציג את יכולתם ליצור יצירות מרתקות.

מה הקהל חשב?

בין קודש לחולון זכתה לביקורות חיוביות ולתשואות הקהל. הגישה הקלילה של המחזה לנושאים מורכבים, בשילוב צוות השחקנים המוכשר והצוות היצירתי, מצאה חן בעיני הצופים והפכה אותו להפקה בולטת. הצלחת בין קודש לחולון ניכרת גם בהשוואה לעבודותיו הקודמות של לפין ולמחזות ישראליים עכשוויים אחרים.

לסיכום, בין קודש לחולון הוא מחזה חובה לכל מי שמחפש חוויה מהנה ומעוררת מחשבה. עם עלילה מרתקת, צוות שחקנים יוצא דופן וכתיבה מופתית של דניאל לפין, המחזה מעניק צחוק ותמות מאתגרות שנוגעות בקהל.

ללוח הצגות עדכני וכרטיסים בהנחה לבין קודש לחולון - לחצו כאן

10 הצגות מומלצות שמתקיימות היום בתיאטרון

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!