בעקבות המלחמה: מה יקרה למופעי חנוכה 2023 ולרוכשי הכרטיסים?

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-02/11/2023, 08:18
  • עודכן ב-05/12/2023, 01:58

מלחמת חרבות ברזל המתמשכת בישראל השפיעה באופן נרחב על תחום הבידור ואירועי התרבות. כתוצאה מכך, פסטיגל 2023 שציפו לו מאוד ומופעים גדולים אחרים שתוכננו במהלך חג החנוכה נדחו, והותירו רוכשי כרטיסים ומארגני אירועים במצב לא ברור. כל הפרטים על מופעי חנוכה שנדחו ומידע על החזר כספי לרוכשי הכרטיסים.

עדכון מה-23/11/2023: המצב הולך ומתבהר, והמפיקים החליטו לעלות עם מספר הצגות והופעות לילדים. הרשימה המלאה של כל מופעי חנוכה 2023 שכן יתקיימו בחנוכה בעמוד הבא.

דחיית פסטיגל 2023

פסטיגל 2023, שתוכנן לעלות לראשונה ב-16 בנובמבר, נדחה רשמית עקב המלחמה בישראל. גם החזרות שאמורות היו להתקיים בשבועות האחרונים נדחו, שכן רוב האמנים המעורבים באירוע יצאו להתמקד בתמיכה בתושבי העוטף, בכוחות הביטחון ובהעלאת המודעות לשלום בפלטפורמות המדיה החברתית. הודעה רשמית מההפקה על דחיית המופע:

"הפסטיגל מרכין ראשו ומשתתף בצער המשפחות הנרצחים והנופלים, מחבק את משפחות החטופים ומאחל החלמה מהירה לפצועים. הופעות הפסטיגל שתוכננו להתחיל בעוד שבועיים נדחות. מועדים חדשים יקבו בהתאם למצב הביטחוני וההיתכנות ההפקתית. כל הלקוחות, כולם ללא יוצא מן הכלל, יקבלו החזר מלא באמצעות כרטיס האשראי איתו שילמו וללא דמי ביטול. אנו רוצים לחזק בשעה זו את כל ילדות וילדי ישראל ומקווים שניפגש בהקדם בימים טובים ומוארים יותר. בתפילה לשלום הלוחמים, החזרת החטופים ולניצחון הרוח הישראלית".

מופעי חנוכה אחרים שנדחים

מופעים רבים אחרים שתוכננו להתקיים במהלך חג החנוכה ניצבים גם הם בפני אי ודאות עקב מלחמת חרבות ברזל. אירועים אלה כוללים את "נקסט", בהשתתפות קבוצה גדולה של זמרים; "ג'מבו מותק", בכיכובם של מיקי וציפי שביט; "הוקוס פוקוס", עם יובל המבובל; "ניצחון המכבים", בהשתתפות רינת גבאי ועוד. אמנם לא לכולם היו הודעות רשמיות על ביטול מופעים אלה, אך הצפי הוא שהם עלולים לסבול מאותו גורל כמו סינג פסטיגל 2023 עקב המצב.

עדכון: הודעה רשמית מהפקת ג'מבו מותק של פסטיבל - "הופעות מותק של פסטיבל שתוכננו להתחיל בחודש הקרוב נדחות. מועדים חדשים יקבעו בהתאם למצב הביטחוני וההיתכנות ההפקתית. כל הלקוחות יקבלו החזר כספי ללא דמי ביטול לכרטיס האשראי איתו שילמו".

ההשלכות על רוכשי הכרטיסים

רוכשי הכרטיסים שכבר רכשו כרטיסים לפסטיגל 2023 ולמופעי חנוכה אחרים, צפויים לקבל החזרים כספיים שכן הסבירות לקיים אירועים אלה בעיצומו של המצב נמוכה. תהליך החזרת הכרטיסים עלול להיות מאתגר עבור מארגני האירועים, שעליהם לנווט בלוגיסטיקה של ביטול אירועים בקנה מידה גדול ולהבטיח שהמשתתפים יקבלו החזר כספי. המצב גם מותיר את רוכשי הכרטיסים מאוכזבים, שכן הם מפסידים את ההזדמנות להשתתף באירועים הצפויים הללו.

אם רכשתם כרטיסים והמופע בוטל - אתם אמורים לקבל החזר כספי ישירות לכרטיס האשראי ממנו רכשתם.

שורה התחתונה

מלחמת חרבות ברזל בישראל שיבשה משמעותית את חגיגות חנוכה והובילה לדחיית פסטיגל 2023 והטילה ספק לגבי מופעים גדולים אחרים שתוכננו במהלך החג. בעוד רוכשי הכרטיסים מתמודדים עם אכזבה ומארגני האירועים מתמודדים עם האתגרים שבביטול אירועים, ההשפעה של המלחמה המתמשכת על תעשיית הבידור הופכת לברורה יותר ויותר. מקווים שעם סיום המלחמה, חגיגות חנוכה ואירועים תרבותיים אחרים יוכלו להתחדש ולהשיב את השמחה והאחדות לעם ישראל.

מאחלים לימים שקטים ורגועים. יחד ננצח!

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!