כך עושות כולן האופרה הישראלית - כרטיסים, הנחות, לוח הופעות 2019

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-02/01/2020, 21:02

כך עושות כולן אופרה בהפקה חדשה בבית האופרה הישראלית (המשכן לאמנויות הבמה) בתל אביב, בית ספר לאוהבים מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט. בואו לקרוא את כל המידע על האופרה, כרטיסים בהנחה, לוח הופעות, ביקורת ועוד בעמוד הבא.

תקציר כך עושות כולן האופרה

כך עושות כולן האופרה הנחשבת לבין היצירות הנחשבות ביותר של מוצרט, שבה לבית האופרה הישראלית (המשכן לאמנויות הבמה תל אביב) ועולה בסיבוב הופעות בחודש מאי-יוני 2019. כל הפרטים על לוח מופעים, רכישת כרטיסים, הנחות וביקורת - לפניכם.

כך עושות כולן לוח הופעות האופרה הישראלית 2019

משך האופרה כך עושות כולן: שעתיים וחצי. 
השירה באיטלקית, כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית. ליברית: לורנצו דה פונטה, מנצח: דניאל כהן/איתן שמייסר.

לעדכונים נוספים על הופעות והצגות חדשות, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותקבלו עדכונים חמים!

לוח המופעים של כך עושות כולן - אופרה יתקיימו במהלך סוף מאי ובמהלך חודש מאי 2019 במשכן לאמנויות הבמה בית האופרה הישראלית בתאריכים שונים ומגוונים. הזמנת כרטיסים אונליין דרך הקישור הבא.

כך עושות כולן כרטיסים, הנחות, מבצעים

מכירת כרטיסים לאופרה כך עושות כולן יצאה לדרך. מחירי הכרטיסים נעים החל מ-136 ש"ח - מחיר מבצע לעומת המחירים בקופות. המחירים משתנים בהתאם לבחירת מקום הישיבה באולם. ההזמנה מתבצעת בצורה מאובטחת אונליין דרך הקישור הבא.

אנחנו מעדכנים על הנחות ומבצעי 1+1 לכרטיסים בעמוד הפייסבוק שלנו. מוזמנים להתעדכן ולעשות לייק. ולא רק כך עושות כולן - עוד עשרות מופעי אופרה מחכים לכם באתר Ticketsi.

אודות כך עושות כולן אופרה

כך עושות כולן היא אופרה יוצאת מן הכלל, מבין היצירות הנחשבות של וולפגנג אמדאוס מוצרט. היא שבה לבמות התיאטראות ברחבי העולם רק במאה השנים האחרונות, בזכות הפרובוקטיביות והייחודיות שלה.

האופרה הולחנה על ידי מוצרט העוצמתי ויוצא הדופן ונכתבה, על ידי לורנצו דה פונטה המוכשר, שהיווה משורר ולבריתן איטלקי משכמו ומעלה.

לאחר מחשבה, השניים החליטו לעורר לחיים אופרות מסגנון המאה ה-13 – המתמקדות בחילופי אירוסין, הרבה קומדיה והרבה טעויות.

עלילת כך עושות כולן האופרה

האם אישה תשמור אמונים לגבר שלה, גם כאשר הוא נקרא לשירות הצבאי, הרחק-הרחק ממנה? האם רחוק מהעין, הוא אכן רחוק מהלב?

זו השאלה שהציג דון אלפונסו בפני שני חבריו הקצינים, פרנדו וגוליילמו. השניים מאמינים כי אהובות ליבן, האחיות פיורדיליג'י ודורבלה בהתאמה, מאוהבות בהם כפי שהם מאוהבים בהן – עד קצה הירח ובחזרה. לכן, הן תמיד ישמרו אמונים לאהוביהן. 

אלפונסו מציע להעמיד את השאלה למבחן וכך, השלושה רוקחים תכנית קומית: פרנדו וגוליילמו פונים לאהובותיהן בכאב לב ומספרים להן, כי הם קיבלו צו דחוף להגיע לעיר נאפולי הרחוקה. האחיות לוקות בעצב ובכי מר, שמשרים ביטחון על שני הקצינים.

לאחר שהם "עוזבים", הם מתחפשים לשני אלבנים שמטרתם כעת – היא לכבוש את לבה של האהובה האחרת כלומר, פרנדו מנסה לכבוש את לבה של פיורדיליג'י וגוליילמו, כעת ינסה לכבוש את לבה של דורבלה. האם חיזוריהם ישבו את לב האחיות? האם האחיות אכן ישמרו על המוסר והאהבה שלהן או ייכנעו לתשוקותיהן?

כך עושות כולן אופרה ביקורת

כך עושות כולן היא אופרה יוצאת דופן, ססגונית וקומית להפליא, שבה לוקחים חלק מגדולי כוכבי האופרה כיום. ההופעה בארצנו הקטנטונת, מלווה בתלבושות רבגוניות, תפאורה מושקעת והרבה פאר והדר (כיאה לתקופה בה נכתבה האופרה עצמה), שבהחלט מלהיטים את החושים.

יש לציין כי כך עושות כולן, היא אופרה וינאית-איטלקית במקורה, שאופפת סביבה עלילות קומיות ודרמטיות, מהיצירה עצמה ומהחיים האמיתיים: הכול החל בשנת 1790, כאשר המלחין האיטלקי הדגול (שעבד תחת הקיסר יוזף השני), אנטוניו סליירי, קיבל את המשרה להלחין את המנגינה ליצירה האופראית הססגונית "כך עושות כולן".

כך עושות כולן מוצרט

למרות ביטחונו של יוזף השני בסליירי, לאחר מספר חודשים הוא שינה את דעתו ובחר להעביר את תפקיד הלחנת האופרה למלחין הגדול מכולם – וולפגנג אמדאוס מוצרט. 

התפנית הזו, היוותה בעיניי עיקר הקהילה הרומנטית של זמנו סיבה למלחמה – שהציתה את המיתוסים הרבים, שאופפים את הקשר בין סליירי למוצרט עד היום.

מאז אותם ימים, אוהבי המוזיקה התחלקו למחנות של "אוהבי מוצרט" ו"אוהבי סליירי". לאחר מותו של מוצרט, חלק מהאישים מ"מחנות מוצרט" אף האשימו את סליירי ברציחתו והתקוממו נגדו.

אוהבי מוצרט מול אוהבי סליירי

הלהיטות הזו, הביאה ליצירות אבסורדיות רבות, המתמקדות ב"יחסי האיבה" בין השניים כגון המחזה של פיטר שייפר, "אמדאוס", שיצא בשנת 1979. המחזה אף היווה השראה לסרט באותו שם, שעלה לאקרנים כחמש שנים לאחר מכן.

למרות השמועות האכזריות, סליירי ומוצרט היו יחסית מיודדים, בהתחשב בעובדה ששניהם התחרו על משרות דומות לאורך עיקר הקריירה שלהם: הם השתתפו באופרות האחד של השני, ניגנו יצירות אחד של השני... סליירי אף היה למורה של בנו של מוצרט להלחנה ונגינה במשך שנים.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.