נשף מסכות האופרה הישראלית - כרטיסים, הנחות, לוח הופעות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-02/01/2020, 21:02

תקציר נשף מסכות אופרה מאת ג‘וזפה ורדי

אופרת נשף המסכות הסוערת, שהולחנה על ידי המלחין האיטלקי ג'וזפה ורדי, שבה לככב כחלק ממופעי האופרה בבית האופרה בתל-אביב.

האופרה מובלת על ידי המנצח הישראלי המכובד דניאל אורן ובבימויו של הבמאי מיכאל זנאנייצקי. לצדם, מופיעים השחקנים והסולנים גוסטבו פורטה, ולנטין דיטיוק, אירה ברטמן, אירינה מורבה, יונוץ פאסקו, אלכסנדר אלייב, אגונדה קולאבה, יוליה מניבאאבה, הילה בג'יו, דנאה קונטורה ו- איבו סטנצ'ב.

אופרה נשף מסכות לוח הופעות 2019

לוח ההופעות של האופרה נשף המסכות תתקיים במהלך חודש פברואר 2019 במשכן לאמנויות הבמה תל אביב (בית האופרה). לוח הופעות מלא והזמנת כרטיסים באמצעות האתר הבא.

בית האופרה הישראלי ממשיך עם לוח הופעות רפרטואר 2019 בין היתר עם אופרה סלומה שכבשה לבבות ברחבי הארץ והעולם.

לעדכונים נוספים על הופעות והצגות חדשות, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותקבלו עדכונים חמים!

נשף מסכות כרטיסים, הנחה, מחירים

מכירת כרטיסים לאופרה נשף מסכות של בית האופרה הישראלי החלה. מחירי הכרטיסים לגולשי האתר החל מ-156 ש"ח כולל דמי טיפול - מחיר לאחר הנחה מיוחדת! ההזמנה מתבצעת בצורה מאובטחת אונליין דרך האתר הבא.

אנחנו מעדכנים על מבצעים והנחות בעמוד הפייסבוק שלנו. מוזמנים להתעדכן ולעשות לייק. ולא רק נשף המסכות - עוד מגוון מופעי אופרה מחכות לכם כאן באתר.

אודות נשף המסכות

נשף המסכות, שמה תחת אור הזרקורים את ריקרדו; מושל בוסטון, ארה"ב. מהתמונה הראשונה, נמסר למושל כי קושרים קשר נגדו, במטרה לרצוח אותו. למרות ביטחונו המופרז, ריקרדו ילמד לגלות כי הוא מצוי בסכנה של ממש.

האופרה חושפת את חייו של ריקרדו: מערכות היחסים השונות שהוא מנהל, הפיתויים העומדים בפניו, המוסריות שעליו להפגין והבלתי-נמנע.

עלילת האופרה נשף מסכות

ראשית האופרה נפתחת בלשכתו של ריקרדו, בה הוא פוגש אנשים ובין היתר, את האזרחים שיוצרים קנוניה נגדו ושואפים להתנקש בחייו. הוא שומע מיועצו ויד ימינו, רנאטו, כי אכן מנסים לפגוע בו ולמרות זאת, איננו מפגין מורא.

ראשו של ריקרדו אינו פנוי להגות בניסיון ההתנקשות, משום שהוא חושב רק אודות דבר אחד – אהבתו הנסתרת כלפי אמיליה, אשתו של מקורבו, רנאטו.

ריקרדו עושה כמיטב יכולתו לשמור על טוהר מידותיו ולמרות זאת, לעיתים גם הגינות של ממש עלולה להוביל לאסון.

אופרת נשף מסכות בעולם

אופרת נשף מסכות הועלתה לראשונה ברומא, בתיאטרון אפולו, בשלהי המאה ה- 18. היא הולחנה על ידי המלחין הדגול ג'וזפה ורדי, שניחן בכישרון היצירה והיווה מלודיסט יוצא דופן. הוא כתב אופרות למחזות המהוללים ביותר וביניהם מקבת' ואותלו, של ויליאם שייקספיר, לה טרוויאטה, הטרובדור ואאידה.

נשף המסכות חוברה בהשארת ההתנקשות במלך שוודיה, גוסטב השלישי, אשר נרצח במציאות בנשף מסכות, כתוצאה מקשירת קשר פוליטית נגדו.

כיום, רוב העולם עדיין מתבסס על רקע בוסטון, ארצות הברית, אך מדינות רבות החלו משנות את הנוסח לכזה, שמייצג את האירועים האמיתיים שחושפת האופרה העוצמתית.

נשף מסכות ביקורת אופרה

נשף מסכות היא אופרה ססגונית; מלאת צבעים, רגשות עזים ומתח. השחקנים והסולנים המוכשרים, מהארץ ומחוץ לארץ, מענגים אותנו באיכויותיהם הווקאליות, בקולם הענוג ובמשחק המדויק, שהם מעבירים אל הבמה.

האופרה מתמקדת בחייהם של האנשים הבכירים בעולם הפוליטי, של תום המאה ה-18. היא שמה דגש על הסכנות שאורבות לאיש העוסק במקצוע המדיני, שחבויות כה בגלוי לאורך האופרה.

לצידן, מסתתר לו האיום האמיתי, שמרחף מעל כל אחד ואחת מאיתנו: הוא כה בלתי-צפוי, לא-הוגן וכזה, שכלל אינו בשליטתנו.

נשף מסכות היא טרגדיה ועל כן, סופה הוא טרגי מאוד. הסוף הוא מאוד פתוח לפרשנות ובניגוד למחזות ואופרות רבים, שנוהגים לספק קתרזיס לקהל, נשף מסכות מותירה שאלות רבות אודות מוסריות, טיבן של מערכות יחסים והספונטניות של המוות, בידינו.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!