סלומה האופרה הישראלית 2019 - כרטיסים, הנחות, לוח הופעות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-02/01/2020, 21:02

תקציר סלומה האופרה הישראלית

עונת ההצגות של האופרה הישראלית 2019 הגיעה ומביאה עימה אל הבמה את האחת האופרות הקלאסיות ביותר שהולחנו. על איזו אופרה מדובר? האופרה "סלומה" הידועה של ריכרד שטראוס. האופרה עולה בהפקה חדשה ואיכותית בבימויו של השחקן איתי טיראן והמנצח דן אטינגר.

אופרה סלומה נחשבת לבין מופעי האופרה המפוארות. קטעים רבים ממנה הפכו בעולם לקלאסיקות של ממש ומתקיימות על בימות האופרה המובילות אשר הפליאה את מאזיניה כל פעם מחדש.

אופרה סלומה לוח הופעות 2019

כרטיסים החל מ-126 ש"ח לגולשי האתר כולל דמי טיפול. הזמנת כרטיסים אונליין באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי.

תאריך

מיקום

כרטיסים

15.1.2019 ג', 20:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

16.1.2019 ד', 20:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

18.1.2019 ו', 13:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

19.1.2019 שבת, 20:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

21.1.2019 ב', 20:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

24.1.2019 ה', 20:00

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

לעדכונים נוספים על הופעות והצגות חדשות, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותקבלו עדכונים חמים!

לוח ההופעות של האופרה סלומה של האופרה הישראלית יתקיים במהלך חודש ינואר 2019 ומגוון תאריכים שונים במשכן אמנויות הבמה תל אביב. לוח ההופעות המלא באתר הבא.

סלומה כרטיסים, הנחות, מבצעים

מכירת הכרטיסים לאופרה סלומה יצאה לדרך ומתקיימים בימים אלה. מחירי הכרטיסים לאופרה נעים בין 126-396 ש"ח בהתאם לבחירת מקום הישיבה באולם. גולשי האתר נהנים ממחירים מוזלים בהזמנה אונליין באמצעות האתר הבא.

אנחנו מעדכנים על מבצעים והנחות בעמוד הפייסבוק שלנו. מוזמנים להתעדכן ולעשות לייק. ולא רק סלומה - עוד עשרות מופעי אופרה נמצאות באתר.

קצת רקע על אופרת סלומה

״רומן רולן״ אחד האישים המשפיעים בעולם התיאטרון דאז, כתב בהתפעלות מלאת יראת כבוד לחברו ״ריכרד שטראוס״ בשנת 1907 לאחר שהראשון צפה באופרה, בעיר פריז שבצרפת.

באמת פעם אחר פעם תוארה ״אופרת סלומה״ כ-נס אומנותי וחשמל חושני הנועד לגעת בצופים בה ולטלטלם עד כדי זעזוע.

משך ההצגה היא שעה ו-50 דקות ושירת האופרה נעשית בשפה הגרמנית, אומנם יש כתוביות בעברית ובאנגלית.

עלילת האופרה סלומה

האופרה מדברת על תקופת המאה הראשונה לספירה בירושלים אשר נמצאת בהרי יהודה, ומגוללת בפנינו את סיפורה של סלומה (בעברית שלומית), ומראה את המתרחש בארמונו של המלך הורדוס אנטיפס (בנו של הורדוס הגדול).

יחד עם דמותו מופיעות- סלומה בתו החורגת, הרודיאס אשת אחיו, יוחנן המטביל, נאראבוט ודמויות אחרות.

האופרה מציגה בפנינו את דמויותיה, אשר נמצאות במעגל אינסופי של אובססיה ההופכת למכוערת לאחר שנדחו על ידי מושא תשוקתן. יצר התשוקה והנקמנות מובילה אותן בסופו של דבר אל סופן הטרגי.

אופרת סלומה הגרסאות שונות

אחת הגרסאות המודרניות יותר של האופרה נעשו בעיר לונדון שבאנגליה, שם הריצו את שעון הזמן מן המאה הראשונה קדימה בכמה מאות שנים והגיעו אל שנות השלושים המוקדמות של המאה ה-20. גרסה זו זכתה להמון שבחים וביקורות טובות מצד הקהל והמבקרים הרבים אשר הגיעו לצפות פיסת אומנות זו. 

כמו שכבר נאמר, האופרה המדוברת הגיעה אל כותלי בית האופרה הישראלית בבימויו של השחקן ובמאי התיאטרון איתי טיראן בשיתוף עם המנצח על התזמורת דן אטיגנר.

האופרה היא קלאסיקה נחשבת ומוכרת מאוד, במיוחד בשל ״ריקוד שבעת הצעיפים״ המפורסם המאוד ידוע בעולם אומנות התיאטרון והריקוד.

הציפייה לקראת הצגת האופרה על בימות האופרה הישראלית היא כה מוחשית, ממש כמעט כמו הצורך הכפייתי של כותבי האופרה וכמו כן, גם הדמויות מתוך האופרה עצמה.

מוצאה של האופרה סלומה

האופרה עצמה התחילה את דרכה כמחזה שנכתב על ידי לא אחר מאשר אוסקר וויילד בשנת 1891. רק כמה שנים לאחר מכן, בתחילת המאה 20, הולחן המחזה לכדי אופרה על ידי ריכרד שטראוס וכבר בשנת 1905, למרות ההתנגדות מצד כמה גורמים משפיעים הועלתה האופרה להצגה בדרזדן שבגרמניה.

האופרה סלומה ספגה לא מעט עלבונות וביקורת שלילית מצד אנשים בתחילת דרכה משום שהיא אכן נועדה להרעיד ולזעזע את עולמם של צופיה. אך חשוב לציין, כי כיום אופרת סלומה נחשבת כאחת יצירות המופת הגדולות של תקופת המאה ה-19 ובכלל.  

מהיכן הגיעה דמותה של סלומה אל אוסקר ווילד?

ובכן, ההשראה למרבית הדמויות במחזה נלקחה מסיפור מותו של יוחנן המטביל בכתבים היווניים (הברית החדשה).

פעמים רבות אוסקר ווילד ציין כי דמותה של סלומה רדפה אותו בחלומותיו והוא לא יכל להתעלם מן המוחשיות שבדמות. מה שהניע אותו לכתיבת המחזה, כמובן עם פרשנות וכמה דמויות שהן פרי דימיונו.

ריכרד שטראוס הרגיש דבר דומה כלפי סלומה וכאשר קרא את מחזהו של אוסקר ווילד ההשקפה והשפה הפיוטית בה השתמש אוסקר ווילד לכתיבת המחזה, הציתו את דימיונו של ריכרד וכך נולדה לה האופרה.

צפו בריקוד שבעת הצעיפים של סלומה:

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!