רקוויאם של מוצרט - כרטיסים מוזלים ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-05/05/2024, 01:28
(צילום: פניני המוסיקה)

לראשונה מזה עשרים שנה, הקפלה הישנה והיפה של סנט וינסנט דה פול בממילא ירושלים פותחת את שעריה לאירוח ביצוע של הרקוויאם האגדי של מוצרט. נחשב לאחת היצירות הגאוניות ביותר במשך למעלה ממאתיים שנה, הסיפור מאחורי הרקוויאם מוקף מסתורין ותככים. הקונצרט בהובלתו של המנצח לאונטי וולף ובהשתתפות המקהלה הפילהרמונית תל אביב והתזמורת הפסטיבלים הירושלמית.

רקוויאם של מוצרט כרטיסים ולוח הופעות 2024

הזמנת כרטיסים און ליין דרך משרד הכרטיסים הרשמי באמצעות לוח ההופעות:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

משך זמן מופע: שעה וחצי

כרטיסים מוזלים

הנחה של 20 ש"ח לכל כרטיס ממחיר המלא עבור גימלאים (רק לבעל התעודת זכאי להטבה).

מקורותיו האניגמטיים של הרקוויאם של מוצרט

על פי האגדה, אדם מסתורי לבוש שחורים ביקר אצל מוצרט בקיץ 1791 וביקש ממנו לחבר רקוויאם. פטרון חסר שם זה ביקש ממוצרט ליצור את היצירה מבלי לחשוף את זהותו. ככל שמוצרט המשיך לעבוד על הרקוויאם, בריאותו החלה להתדרדר, מה שהוביל אותו להאמין שהוא מלחין מיסת הלוויה משלו.

האובססיה של מוצרט לרקוויאם העמיקה ככל שמצבו החמיר, והוא השתכנע יותר ויותר שהוא קולל לכתוב רקוויאם לעצמו. למרות בריאותו המתדרדרת במהירות, הצליח מוצרט להשלים את החלקים התזמורתיים והווקאליים לשני פרקים של הרקוויאם, "רקוויאם לנצח" ו"קיירי".

הופעת הבכורה של הרקוויאם של מוצרט

מוצרט נפטר ב-5 בדצמבר 1791 והותיר את הרקוויאם לא גמור. חמישה ימים לאחר מותו בוצע הרקוויאם בכנסיית מיכאל הקדוש בווינה. במשך שנים, פרטי המופע הזה נותרו לא ברורים. עם זאת, בשנת 1990 התגלה מסמך שאישר את הופעת הבכורה של הרקוויאם בכנסיית מיכאל הקדוש כאנדרטה לזכרו של מוצרט. גילוי זה סגר את מעגל המסתורין סביב הרקוויאם, וסיפק סיום נוקב ליצירתו האחרונה של המלחין.

לאחר מותו של מוצרט הפקידה אלמנתו, קונסטנצה, את השלמת הרקוויאם בידי יוזף לאופולד אייבלר, שהחזיר מאוחר יותר את הפרטיטורה לקונסטנצה. לאחר מכן פנתה לפרנץ קסאבר זוסמאייר, תלמידו של מוצרט, שהשלים את הרקוויאם בתחילת 1792. הרקוויאם בוצע לאחר מכן ב-2 בינואר 1793, לטובתה של קונסטנצה, בעיבודו של גוטפריד ואן סוויטן.

טרנספורמציה ליצירה קונצרטית

בעוד הרקוויאם חובר בתחילה כיצירה דתית, יופיו הרודף והעומק הרגשי שלו התעלו על מטרתו המקורית. כרקוויאם הראשון שבוצע מחוץ לכנסייה, זכה הרקוויאם של מוצרט למעמד של יצירה קונצרטנטית ושבה את דמיונם של קהלים ברחבי העולם.

במשך מאות שנים הפך הרקוויאם למרכיב עיקרי ברפרטואר המוזיקה הקלאסית, עם הופעות והקלטות רבות של תזמורות ומקהלות ידועות. כוח המשיכה המתמשך של הרקוויאם של מוצרט טמון ביצירה המופתית שלו, המציגה את כישרונו ומיומנותו יוצאי הדופן של המלחין. הרקוויאם ממשיך לרתק ולעורר השראה, כאשר המלודיות המורכבות, ההרמוניות העשירות והניגודים הדרמטיים מעוררים תחושה של פליאה ויראה אצל המאזינים.

שורה התחתונה

סיפור הרקוויאם של מוצרט הוא סיפור של מסתורין, טרגדיה וניצחון. ממקורותיו האניגמטיים ועד לביצוע הבכורה שלו בכנסיית מיכאל הקדוש והפיכתו לאחר מכן ליצירה קונצרטנטית, הרקוויאם החזיק מעמד כעדות לגאוניותו של מוצרט ולכוחה של המוזיקה לחצות גבולות ולגעת בלבבות הדורות.

בעוד קפלת סנט וינסנט דה פול בירושלים פותחת מחדש את שעריה, ביצוע הרקוויאם של מוצרט משמש תזכורת לטבעה הנצחי של יצירה יוצאת דופן זו. עם יופיו הרודף והעומק הרגשי העמוק, הרקוויאם ממשיך להדהד בקרב הקהל, ומבטיח שהמורשת של יצירת המופת האחרונה של מוצרט תחזיק מעמד עוד מאות שנים.

לוח הקונצרטים של ישראל!

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!