נבחרת ארגנטינה מבטלת את המשחק בישראל

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-10/11/2019, 03:19

אכזבה גדולה בקרב אוהדי הכדורגל בישראל: נבחרת ארגנטינה ובניהם מסי מבטלים את משחק הידידות עם נבחרת ישראל שתוכנן להתקיים בשבת הקרובה באיצטדיון טדי בירושלים. הסיבה: לחץ מארגון BDS עם הפגנות פרו-פלסטיניות ואיומים כנגד ארגנטינה. ראש הממשלה התערב, אבל מה עושים רוכשי הכרטיסים שהצליחו לרכוש כרטיסים? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מסי לא יגיע לישראל: אחרי התארגנות רבה לכבוד בואה של נבחרת ארגנטינה לישראל למשחק כדורגל ידידותו שאמור היה להתקיים ביום שבת בתאריך 9.6 רגע לפני מונדיאל 2018, נבחרת ארגנטינה מודיעה שהיא לא מגיעה למשחק המתוכנן.

מפיקי האירוע יצאו בהודעה רשמית על כך ועל-פי דיווחים, היה זה מסי והמאמן ארגנטינה שלחצו ודחפו את ההחלטה לביטול המשחק, ומה שגרם ללחץ הוא ארגון BDS הידוע כארגון הפועל כנגד ישראל בעולם ולצערנו מצליח לשבש דברים טובים בארץ הקודש.

בישראל מנסים להציל את המשחק ישראל ארגנטינה עד הרגע האחרון ומנסים לשכנע את נבחרת ארגנטינה לחזור בהם. למסע השכנועים הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביצע שיחת טלפון עם נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי וביקש את התערבותו בעניין. אך למרות הניסיונות הכבירים, בכירים בהפקה מוסרים שהסיכויים שהארגנטינאים יחזרו בהם קלושים.

תגובת נבחרת ארגנטינה לא איחרה לבוא, סגן נשיא התאחדות הכדורגל בארגנטינה הוגו מויאנו אמר שזו החלטה נכונה וקישר את הביטול לפלסטינים והגדיר את ישראל כמקומם שנהרגים בו הרבה אנשים. "כבני אנוש אי אפשר לקבל את זה" מסר מואינו, "המשפחות של השחקנים סבלו מאיומים".

ישראל ארגנטינה BDS

התאחדות הכדורגל הפלסטינית (כן יש דבר כזה) יחד עם פעילי BDS עשו הכל כדי שנבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל. המשחק, שהיה אמור להתקיים תחילה באצטדיון סמי עופר שבחיפה ובעקבות התערבות של שרת התרבות מירי רגב המשחק עבר לאיצטדיון טדי בירושלים, עורר את הפעילים כנגד ישראל, שלא תמכו שהמשחק הראווה יתקיים בירושלים.

ביום שלישי, התקיימה הפגנה בברצלונה של פעילי BDS באימון של נבחרת ארגנטינה כדי למחות על ההגעה לירושלים. המפגינים, הניפו חולצות של הנבחרת מגואלות בדם וקראו קריאות כנגד ישראל. הם קראו לשחקנים ולמסי לא להגיע למשחק, והשחקנים בתגובה הביטו בהם בתימהון וללא תגובה.

בנוסף לכל זה, ההתאחדות הפלסטינית איימה על ארגנטינה שהיא תנסה לטרפד את הבקשה שלה לארח את מונדיאל 2030, ותצא בקמפיין עולמי כנגד המהלך הזה אם והיא תקיים את המשחק בירושלים.

לטענתם, הנבחרת תשחק בירושלים על "חורבות כפר ערבי". המשחק אמור היה להתקיים כחלק מחגיגות 70 שנה לישראל, ומבחינת אותם גרומים "ירושלים היא שטח כבוש" לפי הצד הפלסטיני.

ישראל ארגנטינה מירי רגב

שרה אחת ובלאגן אחד גדול: טענות קשות מופנות נגד מירי רגב על החלטתה להעביר את המשחק מחיפה לירושלים וכך עוררה את פעילי האנטי ישראל ברחבי העולם הערבי.

אם חשבו שסגת הכרטיסים למשחק ישראל ארגנטינה היה מעלה ומעבר, מסתבר שזה רק קצה הקרחון. הרשת גועשת עם טענות קשות סביב ביטול המשחק שמופנות למירי רגב.

ההתעקשות שלה להעברת המשחק לירושלים שעלתה לקופת המדינה 2.7 מיליון ש"ח, שבהתחלה היה נראה צעד נכון לחגיגות עצמאות שבעים שנה, אבל המהלך לא צלח במבחן התוצאה מול המפגינים הפרו-פלסטינים.

שלי יחימוביץ מצייצת בטוויטר: "כל כך הרבה כסף, קומבינות ושקרים, חיבוק דוב כל כך מסורבל בצרוף לחץ מטורף לשחק בירושלים, ולקינוח המלמול הזועם של רגב ״אני רוצה לראות אם מסי לא ילחץ לי ולראש הממשלה את היד״. את תראי, את תראי".

ג'אמל זאקל מסר: "אני מברך את נבחרת ארגנטינה על ההחלטה לבטל המשחק באצטדיון אלמאלחה. העולם צריך ללחוץ על ישראל כדי שתקבל את החלטות האו״ם למען שלום בלי כיבוש".

ישראל ארגנטינה ביטול כרטיסים

תדהמה בקרב האנשים שברשותם כרטיסים למשחק ארגנטינה נגד ישראל. אם לא די בכך שאותם אנשים היו בהלם שהם בכלל הצליחו לרכוש כרטיסים למשחק, אז עכשיו ההלם גדול יותר בעקבות הידיעה שהמשחק מבוטל.

מה עושים אותם אנשים שרכשו כרטיסים למשחק? כספם של כל רכושי הכרטיסים דרך האתר הרשמי יוחזר במלואו. 

מה עושים אותם אנשים שרכשו כרטיסים דרך יד שנייה? קודם כל, תרגעו. אותם אנשים שרכשו כרטיסים ממוכר יד שנייה ולא דרך ההפקה הרשמית, לא מוגנים מבחינת כספית ואין אחראיות על החזרת הכסף. אבל עדיין קיימת אחריות מצד המוכר מכיוון שהוא מכר לכם את הכרטיסים וזה הציב אותו בתור מוכר לכל דבר ועניין.

דברו במהרה עם מוכר הכרטיסים ממנו קניתם והעברתם אליו את הכסף ותדרשו החזר כספי מלא. אי החזרת הכסף מצידו, תאפשר לכם לתבוע אותו בבית המשפט לתביעות קטנות.

אל תוותרו על החזרת הכסף. המוכר יד שנייה יכול לטעון שהוא כבר עשה שימוש עם הכסף ואין באפשרותו להחזיר את הסכום, אבל בדקו אם אותו מוכר קנה את הכרטיסים בדרך כלשהי לפני כן. אם כן, הוא אמור לקבל החזר כספי דרך ההפקה או המקור ממנו הוא רכש.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.