במנהרה תיאטרון גשר - כרטיסים מוזלים, הנחות ולוח הצגות 2023

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-29/07/2023, 21:30

"במנהרה" היא הצגת סאטירה פוליטית עכשווית בתיאטרון גשר, בהשראת הסרט עטור השבחים"שטח הפקר" של דניס טנוביץ'. המחזה מתעמק בסכסוך הישראלי-פלסטיני, עוקב אחר ארבע דמויות, שתיים מכל צד, בעודן לכודות במצב מסוכן ונפיץ, ובוחן נושאים של תקשורת, עוצמה ואנושיות. כל הפרטים:

במנהרה כרטיסים ולוח הצגות 2023

לוח ההצגות של במנהרה מתקיים בימים אלה בתיאטרון. מחירים: 141 ש"ח לכרטיס. הזמנה אונליין דרך משרד כרטיסים רשמי, באמצעות לוח ההצגות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון גשר תל אביב - אולם נגה
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון גשר תל אביב - אולם נגה

במנהרה הנחות והטבות

נכון לכתיבת שורות אלה, כרטיסים מוזלים בהנחה מוצעים לגולשי האתר: 141 ש"ח לכרטיס.

משך זמן הצגה

שעה ו-40 דקות.

במנהרה - העלילה

המחזה, המתרחש במנהרת טרור בגבול עזה-ישראל, עוקב אחר חייהן של ארבע דמויות: צליל ויפתח מהצד הישראלי, והישאם ומנסור מהצד העזתי. לכודים יחד, עליהם לנווט בין סכנות מצבם, כשאחד מהם הופך ל"מוקש חי". מעל פני האדמה מתנהל קרנבל תקשורתי-פוליטי, המתמרן את חייהם לעיני העולם.

שחקנים ומשתתפים

מיקי לאון/גלעד קלטר, עידו מוסרי/ הלל קפון, פיראס נסאר, קארין סרויה, אסף פריינטא, אורי יניב/אלון פרידמן, פאולו א. מואורה, אלכסנדר סנדרוביץ', נועה הר-ציון.

מחזה מאת רועי חן, שאחראי גם על ההצגה מי כמוני.

המסרים של ההצגה

המחזה "במנהרה" משתמש בסאטירה שנונה כדי להתעמת עם עולם התקשורת ועם חוסר התקשורת בין העם הישראלי לעם הפלסטיני. המחזה משמש תזכורת לכך שנבחרי ציבור בוחרים פעמים רבות לעבוד יד ביד על חשבון הבוחרים. המציאות הישראלית משולה למנהרה תת-קרקעית ממולכדת עם פתחים חסומים, שבה ישראלים ופלסטינים תקועים זה לצד זה, ללא מוצא והכל עומד להתפוצץ בכל רגע.

ההצגה מספקת הזדמנות לקהל לדון, לחשוב ולצחוק על הנושאים המשפיעים על כולם בין הירדן לים. הפורמט המרענן מאפשר לקהל לחוות קתרזיס אמיתי, שילוב של צחוק ודמעות, סביב נושאים מוכרים: הסכסוך הישראלי-פלסטיני, פוליטיקאים אינפנטיליים, סכנת המוות התמידית והתקווה לאנושות.

האם תיאטרון יכול לשקף ולבחון את המציאות בהווה? מי לוחץ על ההדק ומי מוריד אותו? "במנהרה" מעלה שאלות אלה, ומזמין את הקהל לעסוק בסוגיות המוצגות ולבחון את תפקידו של התיאטרון בבחינת אקטואליה.

חשיבות הדיאלוג וההשתקפות

"במנהרה" מזמין את הקהל לנהל דיאלוג ולהרהר בסוגיות המוצגות בהצגה. באמצעות גישתו הסאטירית, המחזה מעודד את הצופים לחשוב באופן ביקורתי על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועל תפקידם של התקשורת, הפוליטיקאים והתקשורת בהנצחת המאבק המתמשך. על ידי הצגת תיאור אנושי של הדמויות הכלואות יחד במנהרה, המחזה מטפח אמפתיה והבנה בין שני הצדדים.

התאפורה

התפאורה, עיצוב הבמה והתאורה ב"במנהרה" יוצרים אשליה ריאליסטית לחלוטין של קרב ומנהרה אותנטית של חמאס, שסוחפים את הקהל בעולם המחזה. שבירת הריאליזם היא מציאות מקבילה שנוצרה על הבמה בסגנון תיאטרון קבוקי, ומוסיפה רובד של תיאטרליות לסיפור הסוחף ממילא.

ביקורת

המחזה זכה לביקורות חיוביות על יכולתו לעורר צחוק ודמעות, כאשר המבקרים שיבחו את תיאורו המרגש של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "במנהרה" מציע נקודת מבט רעננה על הנושא, ומאפשר לקהל לחוות מגוון של רגשות תוך עיסוק בנושא שלעתים קרובות קשה להתייחס אליו.

שורה התחתונה

לסיכום, "במנהרה" של תיאטרון גשר היא סאטירה פוליטית רבת עוצמה העוסקת בסכסוך הישראלי-פלסטיני דרך עדשת התיאטרון. על ידי חקירת נושאים של תקשורת, כוח ואנושיות, המחזה מזמין את הקהל לעסוק בנושאים העומדים על הפרק ולהרהר בתפקידם במאבק המתמשך. עם עיצוב התפאורה המשרים, התאורה והמציאות המקבילה, "במנהרה" מציע חווית תיאטרון ייחודית המאתגרת ומבדרת את הקהל, ומספקת נקודת מבט רעננה על קונפליקט מורכב ומתמשך.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!