• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-12/09/2021, 02:11

תיאטרון הבימה מעלה את ההצגה קב"ן המתאר טיפול והתמודדות בפוסט טראומה מתוך לחימה צבאית. הצגה מרתקת בהשראת מקרים אמיתיים שאירעו במבצע צוק איתן. באתר תמצאו את כל הפרטים על עלילת המחזה, שחקנים וכמובן רכישת כרטיסים בהנחה ולוח הצגות לימים הקרובים.

קב"ן לוח הצגות תיאטרון הבימה 2021

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

לוח ההצגות של קב"ן בתיאטרון הבימה יתחיל מתאריך ה-19 לאפריל 2021 עם ההצגה הראשונה ומשם יתקיימו במשך כל השנה ההצגות במגוון תאריכים שונים לפי לוח ההצגות באתר שמתעדכן כל הזמן.

משך זמן ההצגה: שעה ו-55 דקות

קב"ן כרטיסים, הנחות ומחירים מוזלים

רכישת כרטיסים להצגה קב"ן מתבצעת בצורה מאובטחת ועם הנחה על הכרטיסים - החל מ-81 ש"ח לכרטיס במקום 220 ש"ח למזמינים אונליין דרך הקישור הבא.

מלאי הכרטיסים המוזלים מוגבל!

בקצרה על קב"ן בתיאטרון הבימה

הצגה מלאת רגש מאת זיו בבימויה של דפנה זילברג המביאה לבמה את סיפורו של קצין בריאות נפש (קב"ן) שהוצב ביחידה מיוחדת על גבול עזה. העלילה מתרחשת בזמן תקופת לחימה, בו הקב"ן מקבל לטיפולו חיילים ממערך הלחימה בקווי העימות. 

כאשר אחד הלוחמים מצליח לעורר בו שדים מעברו, הקב"ן מסרב לפנותו ומתעקש על שטת טיפול נועזת ושנויה מחלוקת - להחזיר את הלוחם הפגוע לשדה הקרב כדי שיתמודד עם הטראומה ויגיע להחלמה אמיתית. האם יצליח? עוד פרטים על ההצגה בהמשך העמוד.

אודות ההצגה קב"ן

צוק איתן מהווה מתקפה שהתרחשה בשנת 2014 במשך כחמישים יום והובלה על ידי צה"ל. מבצע צוק איתן נחשב לאחד המבצעים הצבאיים הנרחבים ביותר שצה"ל היה מעורב בהם עד כה, הן מבחינת משך הלחימה והן מבחינת האמצעים שנקט הצבא והמצבים הקשים מולם עמדו במהלך המבצע. למרות זאת, המבצע מעולם לא הוכרז כמלחמה אמיתית.

עלילתה של ההצגה, מתבססת על סיפורים מסוימים שלכאורה התרחשו בתקופתו של המבצע הצבאי. זיו, העיתונאי שכתב את העלילה למחזה, צוטט כך:

"כתבתי את המחזה בעקבות כתבה שכתבתי לפני 5 שנים אחרי צוק איתן, בה דיברו קב"נים על הפחד לקבל חיילים, לטפל בהם, להיקשר אליהם ולשלוח (אותם) חזרה לקרב. מצד אחד זו התרופה ומצד שני זה עלול להביא למותם. זה נשאר אצלי והפך למחזה".

קב"ן - העלילה של ההצגה

המחזה עוסק בעלילתו של קב"ן שמחליט לשלוח אנשים שחוו טראומות במהלך הקרב ופיתחו PTSD (הפרעת דחק פוסט-טראומטית) חזרה לקווי לשדה הקרב במקום לקווי העורף. הקב"ן רואה את הבחירה כמעין ניסוי ומסביר שהסיבה לכך מבחינתו היא שהוא מאמין כי הדבר יטיב עם החיילים: יסייע להם להיחשף למצבים שעוררו בהם טראומה ואולי יאפשר להם ריפוי והחלמה אמיתית.

החלטה זו היא כמובן שנויה במחלוקת וסקירות מסוימות של הצגת 'הקב"ן', מציינות כי רבדים מסוימים בעלילת המחזה מבוססים על סיפור אמיתי.

קב"ן - רשימת שחקנים ומשתתפים

בין שחקני ההצגה נגלה את יעקב דניאל, תומר מחלוף, דניאל סבג, ריקי בליך, מיקי פלג-רוטשטיין, נתי רביץ, נדיר אלדד, מתן שביט.
הנפשות הפועלות בהצגה: ראשת המחזה היא לא אחרת מהבימאית דפנה זילברג, שפעלה לצד התסריטאי והמחזאי נבו זיו, שכאמור כתב בשלבים מוקדמים את עלילת המחזה.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!