• מאת Ticketsi
  • עודכן ב-30/12/2019, 13:42

החולה המדומה קומדיה קורעת עם יעקב כהן בתיאטרון הבימה. בעמוד הבא תמצאו כל האפשרויות להזמנת כרטיסים מוזלים בהנחה, לוח הצגות, עלילת ההצגה וביקורת.

בקצרה על החולה המדומה של הבימה

החולה המדומה הוא מחזה קומי שנכתב במקור על ידי המחזאי הצרפתי הדגול, מולייר. זה אף היה למחזה האחרון שכתב, טרם מותו במהלך ההצגה הרביעית של החולה המדומה.

בגרסה שמעלה אלירן רונן, מככב השחקן יעקב כהן. העלילה מתמקדת בניסיונותיו לחתן את בתו עם רופא כדי שיוכל לטפל בו בעתיד. קומדיה גדולה שחובה לראות. משך זמן ההצגה: שעה ו-45 דקות.

החולה המדומה כרטיסים ולוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים. לעדכונים על כרטיסים חדשים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi ותקבלו עדכונים!

לוח ההצגות של החולה המדומה רץ בימים אלה ממש בתיאטרון הבימה במגוון תאריכים שונים. משך ההצגה: שעה ו-45 דקות.

כרטיסים להחולה המדומה, הנחות, מבצעים

כרטיסים להחולה המדומה נינתים להזמנה בימים אלה דרך משרד הכרטיסים הרשמי בראבו, תקבלו הנחה משעותית לכרטיסים ותשלמו החל מ-96 ש"ח בזמנה און ליין באמצעות הקישור הבא.

החולה המדומה - שחקנים

בהצגה משתתפים שחקנים מוכרים רבים וביניהם יעקב כהן, אביב כרמי, יעל לבנטל, רוברטו פולק, אורי הוכמן, דניאל סבג, הילה שלו, בן יוסיפוביץ', אלכס קרול, אור משיח, אריק רינט, דודי גזית, נדב שמה.

את המחזה בארץ מביים הבמאי הייחודי אילן רונן – המנהל האומנותי של תיאטרון הבימה משנת 2005 וזוכה פרס רוזנבלום לאומנויות הבמה. אילן רונן היה למוביל של אינספור הצגות ומחזות זמר בתיאטראות בכל הארץ ובעיקר בבימה.

עלילת ההצגה החולה המדומה

ארגן הוא איש שחושש ממחלות כל הזמן, ממש היפוכונדר. הוא פונה לרופא שלו על בסיס קבוע, ללא שום סיבה מציאותית. הוא מקשיב לכל שהרופא אומר לו לעשות ולמרות זאת, ביום שלמחרת הוא שב לרופא עם מחלה חדשה.

בשל ההיפוכונדריות שלו, ארגן חולם כי בתו, אנז'ליק, תינשא לרופא, כך שתמיד יהיה לו מישהו מוסמך ואיכותי שיטפל בו. למרות זאת, אנז'ליק מאוהבת באחר בשם קליאנט, אשר איננו רופא כלל וכלל.

בכדי לנסות ולסייע לאנז'ליק, אחיו של ארגן, בראלד, מנסה לרפא את ארגן ממחלתו האמיתית – ההיפוכונדריה. האם בראלד יצליח לסייע לאנז'ליק? האם אנז'ליק וקליאנט יצליחו לגבור על כל המכשולים ולממש את אהבתם? האם ארגן יירפא מההיפוכונדריה?

החולה המדומה - ביקורת על ההצגה

ההצגה החולה המדומה היא הצגה סאטירית וייחודית, שמציגה את הגאונות של המחזאי ששינה את פני התיאטרון בזמנו – מולייר.

תיאטרון הבימה ייצר הצגה רבת תשואות. כאשר המחזה עולה על הבמה, פשוט אי אפשר שלא לצחוק מרוב אבסורד. כל ההצגה מושתתת על סגנון קומי, אך מתארת אירועים לא פשוטים לאורך כל אורכה. היא כמובן מלמדת, כי אובססיה היא תמיד אינה דבר בריא. היא אף מהווה עין מעניינת לעולם ישן יותר, בו לאישה לא ניתנה היכולת להינשא לאהוב לבה, ללא אישורו של אביה.

השחקנים המוכשרים תורמים הרבה לקומיות ולמשפך הזרימה הטבעי של ההצגה. יעקב כהן, המשחק את ארגן במחזה, הוא לא אחר מהמדובב של "תקע", מהפרסומת של חברת החשמל, של "תקע ושקע". הוא אף זכה בפרס קלצ'קין, פרס השחקן המצטיין ופרס מיוחד עבור ביצוע של יותר מ- 1000 הצגות של המחזמר "בוסתן ספרדי".

את אנז'ליק, מגלמת יעל לבנטל, אשר השתתפה אף היא באינספור פרויקטים בתחום הבידור ולרבות הסדרה "החיים זה לא הכול", לצד אבי קושניר, במשך כל תשע העונות של הסדרה. בשנים האחרונות, לבנטל בילתה את רוב זמנה כשחקנית בתיאטרון בית ליסין.

ביקורות וקישורים נוספית:

  • כלכליסט - כתבה על יעקב כהן השחקן הרשמי.
  • הארץ - מידע על ההצגה החולה המדומה.
  • הבימה - הדף הרשמי של ההצגה באתר הבימה.

המחזאי מולייר יוצר החולה המדומה

מולייר או בשמו האמיתי ז'אן-בטיסט פּוֹקלֶן, היה למחזאי יוצא דופן, שעד היום נחשב לאחד המחזאים הטובים ביותר בהיסטוריה. המחזות המוכרים ביותר שלו הם "דון ז'ואן", "טרטיף", "בית ספר לנשים" וכמובן – "הקמצן".

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.