הנערה הבימה - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות עדכני 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-10/06/2024, 00:34
(צילום:צילום: שחר - הילה מרוז)

"הנערה", הצגה נוקבת מבית היוצר של אנסמבל אספמיה בשיתוף תיאטרון הבימה. ההצגה, בבימויה של דליה שימקו, צוללת אל חוויית התקיפה המינית הקשה ומתמודדת עם המאבק בצדק בעקבותיה. הסיפור בהשראת מקרי אונס אמיתיים ובוחן את המכשולים החברתיים, המשפטיים והפוליטיים שעומדים בפני קורבנות. בשילוב סוגיות עכשוויות עם מיתוס פרספונה מהמיתולוגיה היוונית, "הנערה" מציעה פרשנות נוקבת לתרבות האונס ולאתגרים הנצחיים במרדף אחר צדק ואמת.

הנערה כרטיסים ולוח הופעות 2024

הנערה הבימה הצגות קרובות: יום שני 1.7.2024 בשעה 20:00, יום שלישי 2.7.2024 בשעה 20:00, יום חמישי 1.8.2024 בשעה 20:00.

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים ב-220 ש"ח לכרטיס. הזמנת הכרטיסים דרך הקישור הבא.

העלילה של הנערה

"הנערה" חושף את סיפורה של לדה, תיירת צעירה המבקרת באי הבדיוני לאפיס. האי, הידוע בסצנה החברתית התוססת שלו ובתחרות "אולימפיאדת הים" היוקרתית, הופך לרקע לטרגדיה של לדה.

במהלך אחת המסיבות הסוערות באי, לדה פוגשת את ג'ון, קפטן נבחרת קובו, והם מבלים לילה סוער יחד. עם זאת, הסיפור מקבל תפנית אפלה כאשר חבריו של ג'ון לקבוצה, החוששים כי מערכת היחסים שלו עם לדה עלולה לפגוע בסיכוייהם לנצח, לוחצים עליו לבצע מעשה מחריד.

חבריו של ג'ון משכנעים אותו לפתות את לדה לחדרם תחת מסווה של נאמנות לקבוצה. לדה עוברת תקיפה מינית קבוצתית על ידי הספורטאים, מה שמוביל אותה לחפש צדק. היא מגישה תלונה במשטרה המקומית, אך הספורטאים מציגים גרסה משלהם לאירועים, מגובים בפוליטיקאים רבי השפעה. ההצגה צוללת למאבקה של לדה להשמיע את קולה במערכת שמעוניינת יותר בהגנה על האינטרסים הכלכליים והפוליטיים שלה מאשר במתן צדק.

נושאים והשראות

"הנערה" של תיאטרון הבימה היא חלק מרפרטואר הבימה 2024 וצוללת אל תוך הנושאים הקשים מנשוא של אלימות מינית והתגובות האדישות או העוינות, לעתים קרובות, מצד מערכות משפטיות ופוליטיות. המחזה אינו רק נרטיב בדיוני אלא השתקפות של אירועים אמיתיים, והוא שואב השראה באופן בולט מפרשת איה נאפה מ-2019, שבה תיירת בריטית האשימה מספר צעירים ישראלים באונס בקפריסין. מקרה זה, בין היתר, מדגיש את המחסומים המשמעותיים שעומדים בפני קורבנות המבקשים צדק.

אחד הנושאים המרכזיים הוא נקודת המפגש בין אינטרסים כלכליים לצדק. המחזה מבקר את האופן שבו קורבנות מושתקים לעתים קרובות או שהאמינות שלהם נפגעת כדי להגן על אינטרסים כלכליים ופוליטיים, ומדגים את האתגרים החברתיים והמערכתיים בהתמודדות עם תרבות האונס. תיאורה של ידה נאבקת בממסד רב עוצמה ומזלזל מהדהד עם תרחישים רבים מהעולם האמיתי שבהם קורבנות צריכים להילחם כדי להישמע.

בנוסף, המחזה שוזר בתוכו את המיתוס היווני העתיק על פרספונה, שנחטפה על ידי האדס ונלקחה אל העולם התחתון. מיתוס זה משמש כמטפורה רבת עוצמה לאופייה העמוק של אלימות מינית ולשעבודן ההיסטורי של נשים. על ידי קישור סוגיות עכשוויות לסיפורים עתיקים, "הנערה" מדגישה כי המאבק באלימות מינית הוא גם נצחי וגם מתמשך.

שחקנים והפקה

הנערה מבוים על ידי דליה שימקו ונכתב על ידי יוספה אבן שושן ודליה שימקו. המחזה מציג צוות שחקנים מוכשר הכולל את אסתי זכאים, תומר גלרון, לימור חדריה וגיא אלפרוביץ'. ההפקה היא שיתוף פעולה בין אנסמבל אספמיה ותיאטרון הבימה, המציגה שילוב של ניסיון ותיק וגישות חדשניות.

הצוות היצירתי כולל את עומר שמר (תנועה), מאיה בבילה ודניאלה מור (עיצוב תפאורה), לירון פניאל (תלבושות), יעקב סליב (תאורה) ואיסר שולמן ודניאל ג'ונס (מוסיקה). אנסמבל זה עובד יחד כדי להביא את סיפורה העוצמתי והסוחף של הנערה לבמה.

תיאטרון הבימה - כל ההצגות הקרובות!

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!