ההצגה העבד בתיאטרון גשר - כרטיסים, הנחות ולוח הצגות 2021

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-20/04/2021, 10:32

העבד ההצגה בתיאטרון גשר מבוססת על הרומן פרי יצירתו של הסופר יצחק בשביס-זינגר. כיום היא עולה מידי יום בגשר ומוסיפה לרגש את לבבותינו, בזכות סיפור האהבה הטראגי, המככב לאורך המחזה בין יהודי לגויה.

ההצגה עלתה לבימות לראשונה בשנת 2002 וכיום, היא שבה לרגש אותנו באמצעות עבודתם המזהירה של השחקנים ישראל (סשה) דמידוב, לנה פרייפלד, מיקי לאון, נטשה מנור ורבים נוספים.

העבד לוח הצגות 2021

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון גשר תל אביב - אולם נגה
לרכישה
כרטיסים 1 106₪

לעדכונים נוספים על הופעות והצגות חדשות, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותקבלו עדכונים חמים!

לוח הצגות העבד בתיאטרון גשר רץ בימים אלה בגשר במגוון תאריכים שונים. משך ההצגה שעתיים ורבע כולל הפסקה. ההצגה בעברית עם כתוביות ברוסית. הזמנת כרטיסים אונליין באמצעות משרד הכרטיסים הרשמי בקישור הבא.

העבד כרטיסים, הנחות, מחירים מוזלים

הזמנת כרטיסים להצגה "העבד" של גשר מתקיימת בימים אלה ממש. גולשי האתר מקבלים הנחה על כרטיסים מהמחיר כרטיס המלא בקופות. ההזמנה מתבצעת אונליין במשרד כרטיסים רשמי באתר הבא.

מלאי הכרטיסים בהנחה מוגבל.

אנחנו מעדכנים על מבצעים והנחות בעמוד הפייסבוק שלנו. מוזמנים להתעדכן ולעשות לייק. ולא רק העבד - תוכלו לקרוא על עוד הצגות תיאטרון משובחות.

עלילת העבד הצגה

המחזה מגולל את סיפורו של יעקב: יהודי דתי, חכם ושומר מצוות, שהיה נשוי ואב לילדים. כתוצאה מגזירות ת"ח-ת"ט: פרעות שחוללו ביהודים בשטחי אוקראינה של היום, נמכר יעקב כעבד, בעוד שנדמה כי אשתו וילדיו לא שרדו את המרד העוצמתי.

מעיר הולדתו שביוזפוב פולין, הועבר יעקב להרי הקרפאטים של מזרח אירופה. שם, לצד עובדי אלילים וגוים רבים, התאהב יעקב בגויה, בשם ואנדה. המחזה מעלה שאלות רבות אודות דת, שמירת המצוות, איפוק ואהבה העזה, אך מלאת הייסורים, בין שני אנשים מעולמות שונים.

העבד - פרשנות

יעקוב הוא איש ישר, מקיים מצוות ובעל משפחה. כתוצאה מהפרעות שנערכו באוקראינה המודרנית של היום בשנת 1648, משפחתו של יעקב נספתה והוא, הועבר לעבדות מעיירתו בפולין, אל עבר הריי מזרח אירופה.

בעודו במקום החדש, יעקב מוצא את עצמו מתמודד עם פיתויים רבים ולרבות אמונה באלילים ואף התאהבות בוואנדה, בת איכר גויה, שנוהגת להביא לו את ארוחתו מידי לילה.

לאורך ההצגה, יעקב מביע איפוק וייסורים רבים, בניסיון להתרחק מוואנדה לשמור על טוהר מידותיו.  השניים הולכים ומפתחים רגשות אהבה עזים אחד כלפי השנייה, שלאורך הזמן גוברים על ענוותם ומביאה אותם לקיים יחסים בצריפו של יעקב.

וואנדה ויעקב

החיים אינם פשוטים והקהילה מתנגדת ליחסיהם של וואנדה ויעקב. על השניים להילחם באש ובמים בכדי לשמור על להבת אהבתם, למורת רוחם של כל הפוגשים בהם. המלחמה גועשת, האם יצליחו השניים לעמוד בפני האתגרים? האם האהבה אכן תנצח?

יצחק בשביס זינגר, הוא הסופר שהעלה על הדף את סיפורו של העבד ואף מהווה זוכה פרס הנובל לספרות, בשנת 1978. כיליד פולין, יצחק זינגר ידוע בעיקר בהיותו סופר בשפת היידיש.

כיום אנו יכולים למצוא את ספריו המפורסמים בעברית ולרבות את "משפחת מושקט", "השטן מגוריי" ו"עושה הנפלאות מלובלין". יצחק זינגר סבל מביקורת רבה על יצירותיו, כתוצאה מעיסוקן בנושאים כגון זנות ומגיה.

העבד ביקורת על ההצגה

סיפור אהבתם הכאוב של יעקב וואנדה הוא ארוך ומלווה במכשולים רבים, שהחברה מציבה בדרכם, כתוצאה מהשיפוט הקיצוני שלה כלפיהם. למרות זאת, השניים אינם מוותרים ועושים ככל יכולתם – כדי לממש את אהבתם ולחיות יחדיו.

ההצגה משקפת את קשיי היהודים, לאחר הפרעות הקשות שנערכו בזמנו ואף את הנוקשות של המסורת היהודית האדוקה, תוך ביקורת כלפיה, הן כלפי המדיניות הקפדנית שלה והן כלפי השלכותיה על בני האדם.

ההצגה מצליחה ליצור דרמה ממשית על הבמה תוך כדי תנועה של שחקנים מעולים. בשורה התחתונה, הצגה מומלצת ביותר.

קישורים וביקורות נוספות:

ynet - ביקורת על ההצגה העבד באתר ynet.
וואלה תרבות - ביקורת על העבד ההצגה באתר וואלה.
תיאטרון גשר - העמוד הרשמי של העבד באתר גשר.

עוד בהצגות תיאטרון גשר מהרפרטואר תמצאו את אורסטיאה, לוליטה ז’אן ד’ארק, רודף העפיפונים ועוד הצגות מועלות שלא כדאי להחמיץ בעונה הזו.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.