לוליטה ז'אן ד'ארק תיאטרון גשר - כרטיסים, הנחות, לוח הצגות 2019

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-26/08/2019, 09:23

תקציר לוליטה ז'אן ד'ארק הצגה של תאיטרון גשר

לוליטה ז'אן ד'ארק זוהי הצגה המשלבת בצורה יוצאת דופן את סיפורה של לוליטה בת ה-12 שהפכה למושא אהבתו של גבר מבוגר הסובל מפדופיליה ואת סיפורה האמיץ של ז'אן ד'ארק, הגיבורה הצרפתייה שלחמה למען המולדת וקיבלה גזר דין מוות בשל התנהגותה הלא נורמטיבית.

"לוליטה ז'אן ד'ארק" מפרי יצירתו החדשה והאחרונה לתקופה זו של יחזקאל לזרוב, שצפוי אוטוטו לגלם את 'טוביה החולב' במחזמר של ברודווי "כנר על הגג" שיעלה ברחבי ארצות הברית. כל הפרטים על ההצגה, עלילה, שחקנים, ביקורת ועוד בהמשך העמוד.

לוליטה ז'אן ד'ארק לוח הצגות 2019

לוח ההצגות של לוליטה ז'אן ד'ארק בתיאטרון גשר מתקיימות באולם האנגר Black Box בתאריכים שונים לחודשים הבאים. ההצגות הקרובות של לוליטה ז'אן ד'ארק יתקיימו במספר תאריכים שונים במהלך 2019.

לוליטה ז'אן ד'ארק כרטיסים, הנחה, מחירים

כרטיסים לוליטה ז'אן ד'ארק עולים באופן רשמי בקופות 250 ש"ח. גולשי אתר Ticketsi יכולים לקבל הנחה על כרטיסים ולשלם החל מ-121 ש"ח בלבד לכרטיס. תוכלו לקבל את ההטבה בהזמנה אונליין באמצעות האתר הבא.

תיאטרון גשר מציג ברפרטואר המפואר שלו מבחר הצגות כמו אורסטיאה שזוכה לביקורות מעולות וגם ההצגה רודף העפיפונים על-פי הספר רב המכר. בנוסף, מי שלא הספיק לצפות בהצגה הרצל אמר לכבוד 70 שנה לישראל, כדאי לא להחמיץ.

אנחנו ממשיכים לעדכן כל הזמן על מבצעים והנחות בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים חמים!

קצת על לוליטה ז'אן ד'ארק

לוליטה ז'אן ד'ארק זוהי הצגה המשלבת בצורה יוצאת דופן את סיפורה של לוליטה בת ה-12 שהפכה למושא אהבתו של גבר מבוגר הסובל מפדופיליה, ואת סיפורה האמיץ של ז'אן ד'ארק, הגיבורה הצרפתייה שלחמה למען המולדת וקיבלה גזר דין מוות בשל התנהגותה הלא נורמטיבית.

קצת היסטוריה על המחזה המיתולוגי:

עלילת לוליטה ז'אן ד'ארק הצגה

בהצגה "לוליטה ז'אן ד'ארק", יצר יחזקאל לזרוב עיבוד מודרני לספר "לוליטה", (המכונה גם 'וידיו של זכר לבן אלמן'), של ולדימיר נבוקוב ושילב אותו עם פרוטוקולים מצמררים ממשפטה של הגיבורה הצרפתייה ז'אן ד'ארק, (המכונה גם ''הבתולה מאורליאן').

שני הסיפורים העוצמתיים האלו יחד, יוצרים הצגה מרהיבה ומעוררת מחשבה במיוחד בתקופה בה אנחנו בוחנים באופן גלוי את מקומה של האישה והגבול בין עוצמה נשית ופמיניזם אל מול נורמות מגדריות בסביבה גברית כוחנית.

ההצגה בנויה משתי מערכות. במערכה הראשונה מובא לנו סיפורה של לוליטה ובמערכה השניה, מובאים אלינו הפרוטוקלים של ז'אן ד'ארק.

מערכה ראשונה

במערכה הראשונה, דמידוב משחק את הומברט הומברט גבר בסוף שנות ה-30 שעובר לגור עם שרלוט והילדה שלה בת ה-12, לוליטה ומתאהב בה.

את לוליטה אנחנו לא רואים על הבמה, אלא רק שומעים אותה. הדמות שלה בעצם מגולמת על ידי קריינות בלבד. אנחנו מתמקדים בדמותו של הומברט על הבמה - התחושות, הרגשות, המלחמות הפנימיות.

מערכה שניה

במערכה השניה, תבורי משחק את התיאולוג ששופט את הלוחמת הצרפתייה ז'אן ד'ארק, הלוחמת הצרפתייה שלבשה בגדי גברים ונפלה בשבי תוך כדי שהיא נלחמת על מולדתה. במערכה מוצג המשפט שנערך באינקוויזציה. גם את ז'אן ד'ארק לא מגלמת שחקנית בשר ודם, אלא רובוט.

לוליטה ז'אן ד'ארק שחקנים

ההצגה מלווה בלהקת רקדני בלט קלאסי צעירים ומוכשרים שמספרים לנו את הסיפור תוך כדי תנועה.

השחקנים של ההצגה הם: ישראל (סשה) דמידוב, ודורון תבורי בליווי של להקת רקדני בלט קלאסי.

בימוי עיבוד ועיצוב: יחזקאל לזרוב. משך זמן ההצגה: שעתיים

לוליטה ז'אן ד'ארק ביקורת ופרשנות

כשלזרוב בוחר לשים קריינית ורובוט בדמות הנשים, ובוחר להתמקד בגברים - בכפייתיות שלהם, באובססיות שלהם, במלחמות הפנימיות שמתחוללות בתוכם.

הומברט, שמאוהב בלוליטה בת ה-12 עד עמקי נשמתו ואף רוצח את הגבר שבגללו היא עזבה אותו והתיאולוג שלא מצליח להבין למה שאישה תלבש שמלת גבר ותרצה להיות לוחמת ולבסוף גוזר עליה גזר דין מוות.

שילוב של שני הסיפורים האלה הוא שילוב מסקרן ומהפנט. אפשר לראות אותו כמשפט פנימי - הומברט שמנסה להסתיר מהסביבה את הפדופיליה שלו - אל מול משפט חיצוני - המשפט של ז'אן ד'ארק. את שניהם מנהלים גברים אובססיביים המתמודדים עם עולמות פנימיים סבוכים.

בדיוק בתקופה תרבותית כל כך סוערת, כששאלת התפקידים המגדריים מופיעה בכותרות בכל עת, עולה ההצגה הזו שדנה בדיוק בנושא הזה - כושר ההישרדות של הנשים בתוך עולם גברי וכוחני.

יחזקאל לזרוב בלוליטה ז’אן ד’ארק

לזרוב, שלקח את התפקיד היוצר, הבמאי והמעצב עושה כאן עבודה נפלאה. ההצגה מלאה בפרשנויות מעניינות ואלמנטים אומנותיים.

אם ניקח לדוגמה את הבחירה בשימוש ברובוט כז'אן ד'ארק - הייתה לוחמת אמיצה, גיבורה אמיתית שלבשה שמלת גבר חרף ההתנגדויות של הסביבה, אך אל מול המשפט של האינקוויזיציה היא קטנה ושברירית, עושה את הנאמר לה. הניגוד הזה פשוט מרתק וסוחף.

הייתם בהצגה? מוזמנים לרשום את הביקורת שלכם כאן למטה בתגובות ונפרסם אותה לכולם!

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.