מי מפחד מוירג'יניה וולף הבימה - כרטיסים, הנחות, לוח הצגות 2020

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-30/12/2019, 12:39

מי מפחד מוירג'יניה וולף? הצגה בתיאטרון הבימה על זוג בגיל העמידה המארח זוג צעיר לערב שבהדרגה יוצא משליטה. בעמוד הבא תוכלו למצוא את עלילת המחזה ורשימת שחקנים ישראליים, לוח הצגות מעודכן והזמנת כרטיסים בהנחה למי מפחד מוירג'יניה וולף הבימה. קבלו את כל הפרטים על ההצגה המטלטלת של השנה

תקציר הצגה מי מפחד מוירג'יניה וולף הבימה

"מי מפחד מוירג'יניה וולף?" של תיאטרון הבימה הוא מחזה מטלטל מאת אדוארד אולבי שעלה כבר בתחילת שנות ה-60 ומוצג עד היום בתאטראות ברחבי העולם וגם בישראל.

המחזה הפך לקלאסיקת מופת והוא סוחף אחריו צופים רבים בזכות עלילתו המורכבת והטרגית המהולה בקומדיה ושנינות. הדינמיקה המורכבת שנוצרת בין ארבע הדמויות במחזה, מגלמת את האמת שנמצאת מתחת לפני השטח – מתחת למוסכמות חברתיות ונורמות קולקטיביות.

מי מפחד מוירג'יניה וולף לוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים. לעדכונים על כרטיסים חדשים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi ותקבלו עדכונים!

הצגות מי מפחד מוירג'יניה וולף מתקיימות בתיאטרון הבימה באולם הבימרתף לאורך כל השנה. משך ההצגה היא שעתיים.

מי מפחד מוירג'יניה וולף כרטיסים, הנחה, מחירים

כרטיסים למי מפחד מוירג'יניה וולף מגיעים ל-250 ש"ח. גולשי אתר בראבו מקבלים הנחה ומשלמים החל מ-91 ש"ח לכרטיס. הזמנת הכרטיסים בצורה מאובטחת באמצעות האתר הבא.

אנחנו מציעים עוד הצגות תיאטרון במחירים מוזלים כמו מאחורי הגדר של הבימה, הצגה חדשה מבוסס על ספרו של ביאליק, על זוג יהודי ונוצרייה שמתאהבים כנגד כל הסיכויים. עוד הצגה מעניינת היא השקר בתיאטרון בית ליסין בכיכובו של אבי קושניר ושחקנים נוספים בנושא שקרים ובגידות.

מעבר לכך, אנחנו ממשיכים כל הזמן להביא לכם מבצעים שווים ואת ההטבות הכי טובות. עדכונים שוטפים על הנחות ומבצעי 1+1 בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק והישארו מעודכנים!

קבלו את טריילר ההצגה, ערב שיוצא משליטה:

עלילת מי מפחד מוירג'יניה וולף

עלילת המחזה מציגה את מרתה וג'ורג', אנשי אקדמיה, הם זוג החווה נישואים מורכבים ודרמטיים כבר שנים רבות. לאחר מסיבת סגל מאוחרת, בה היה מעורב אלכוהול בכמויות גדולות – מזמינה מרתה זוג צעיר אל ביתם בקמפוס - ניק שהוא מרצה חדש בפקולטה ואת אשתו האני.

אל תוך השעות הקטנות של הלילה, מתרחשים משחקים מסוכנים ומטלטלים דרכם מצליחים מרתה וג'ורג' למשוך את הזוג הצעיר אל תוך סבכי נישואיהם.

המחזה מתחלק לשלוש מערכות:

מערכה ראשונה

במערכה הראשונה, הנקראת "בידור ומשחקים", הזוג מגיע לביתם של מרתה וג'ורג' ועדים להתגרות של מרתה בבעלה כאשר הוא מגיב לה בתוקפנות, ובהמשך גם בזריקת בקבוק זכוכית על הקיר. במהלך המערכה הזו, חושפת מרתה סיפורים על ג'ורג' והוא תוקף אותה בחזרה לעיני האני וניק.

מערכה שניה

במערכה השניה – ליל המכשפות – ניק וג'ורג' יושבים מחוץ לבית ומדברים על נשותיהם ושם חושף ג'ורג' בפני ניק, סיפורים טרגיים מעברו. לבסוף, לאחר שיחה על האפשרות להבאת ילדים, השניים רבים ומעליבים אחד את השני. כשהם חוזרים לנשים הנמצאות בבית, מרתה וניק רוקדים באופן מרומז למורת רוחו של ג'ורג'.

בשלב כלשהו ג'ורג' מציע לשחק משחק אכזרי ובמהלכו מעליב את האני. בסוף המערכה השניה, מרתה מתחילה לפתות את ניק לעיני ג'ורג' שזה מעמיד פנים שזה לא מפריע לו. לבסוף מרתה וניק עולים לחדר למעלה.

מערכה שלישית

במערכה השלישית והאחרונה – גירוש השדים –העניינים כבר מתוחים מאוד בין הארבעה. בשלב כלשהו, מציע ג'ורג' לשחק משחק נוסף, מרושע וטרגי בשם ''להביא תינוק''. במהלך המשחק מרתה וג'ורג' מספרים על בנם.

מאוחר יותר, ג'ורג' מספר למרתה כי בנם נהרג בתאונת דרכים והיא מתמוטטת. האורחים המתוחים, מבינים שמדובר בבדיה. הבן הבדיוני זהו משחק אותו הם משחקים מאז גילו מוקדם יותר בנישואיהם כי הם עקרים. המחזה מסתיים בשיר ''מי מפחיד מווירג'יניה וולף?''

מי מפחד מווירג'יניה וולף שחקנים

את המחזה בתיאטרון הבימה תרגם דורי פרנס וביים אילן ורונן. קאסט השחקנים: מאיה מעוז (מרתה), גיל פרנק (ג'ורג'), דניאל גל (האני) ורוי מילר (ניק). לפני מספר שנים ההצגה עלתה בתיאטרון הקאמרי וזכתה להצלחה ממושכת.

מי מפחד מווירג'יניה וולף ביקורת הצגה

מי מפחד מווירג'יניה וולף שעלה כחלק מלוח הצגות הבימה 2018/2019 מצליח למשוך את הצופים לתוך דרמה מרתקת רצופה בתנודות רגשיות עוצמתיות ומשאירה אותם המומים, נרגשים ומהורהרים.

אין ספק שהמחזה זכה ללא מעט ביקורות לכאן ולכאן בזכות היותו כל כך דרמטי ומורכב. 

הוא קשה לעיכול משום שיש בו תנודות קיצוניות בין אהבה, שנאה, צחוק ועצב – מצד אחד הוא מוגש בצורה כה קומית ומצד שני, אי אפשר שלא לחוש בטרגדיה ובמתיחות.

המחזה קוצר תשואות גם בזכות הבימוי המופלא של אילן רונן, שמצליח שוב לביים הצגה כה קלאסי ואיכותי ולרתק את הקהל.

ביקורת על צוות השחקנים

צוות השחקנים הנבחר הוא משובח. גיל פרנק, שמבצע את תפקיד ג'ורג' כבר זמן רב, עושה את תפקידו בצורה משכנעת ויוצאת מן הכלל כהרגלו. לצדו, מאיה מעוז, נועזת וסוחפת, בהחלט משחקת פה את תפקיד חייה כאשר היא מגישה לנו את דמותה הסבוכה של מרתה באופן מדויק להפליא.

המחזה כולו מתרחש בביתם של מרתה וג'ורג', אולם בזכות הבימוי ומשחקי התפאורה הוא שומר על עניין ומתח לאורך המחזה כולו.

בסופו של דבר, הדמויות מצליחות לרגש את הקהל תוך כדי שהן חושפות את נבכי נפשן. גם אחרי יותר מחמישים שנה, מצליח המחזה לטלטל את הצופים ולעורר בהם מחשבה.

ביקורות וקישורים נוספים:

  • הארץ - ביקורת על מי מפחד מוירג'יניה וולף בהארץ.
  • ויקיפדיה - העמוד על המחזה באתר ויקיפדיה.
  • הבימה - הדף הרשמי של ההצגה באתר הבימה.

את רשימת הצגות מומלצות שלנו כבר קראתם? בחרו הצגה מומלצת מתוך רשימה של חמישה כוכבים.

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.