מקבת התיאטרון העברי - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-28/06/2024, 15:43
(צילום: שי הנסב)

התיאטרון העברי מעלה את מקבת, הצגה חדשה בגרסה רעננה לאחת הטרגדיות המפורסמות ביותר של שייקספיר. סיפור נצחי על תאוות שילטון, שאפתנות וכוח, בהשתתפות גדי צדקה (מייסד ומנהל התיאטרון העברי) בתפקיד מקבת ופנינה ברט בתפקיד ליידי מקבת. העיבוד משלב את הסיפור הקלאסי עם תובנות עכשוויות, מה שהופך אותה לחובה לצפייה הן לחובבי שייקספיר והן לצופים חדשים.

עלילת מקבת

עלית מקבת של התיאטרון העברי צוללת אל תוך עולמו האפל והשאפתני של מקבת, קצין אמיץ ולוחם מהולל. לאחר שדיכא מרד כנגד המלך, מקבת זוכה לשבחים מהמלך, אשר, מתוך הכרת תודה, מעניק לו הן דרגה והן רכוש. מחווה הכבוד של המלך כוללת שהות בביתו של מקבת, מה שמציב את הבמה לסדרה של אירועים גורליים.

ליידי מקבת, אשתו של מקבת, רואה בביקורו של המלך רגע מכריע להשתלטות על השלטון. היא משכנעת את מקבת לרצוח את המלך, וכך לסלול את הדרך לעלייתם לכס המלכות. עם זאת, התוצאות של מעשיהם רחוקות מלהיות פשוטות. מקבת, אף שהונע בתחילה על ידי שאפתנות ונדחף על ידי דחיפותיה של אשתו, מוצא את עצמו במהרה נאבק ברגשות אשמה ופרנויה עזים.

הפקתו של התיאטרון העברי לוכדת את המחול המורכב הזה של שאפתנות, כוח ואשמה, ומציגה נרטיב סוחף שנשאר נאמן למקור תוך שהוא מהדהד עם קהל עכשווי.

מקבת כרטיסים ולוח הופעות 2024

הזמנת כרטיסים למקבת מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, לפי התאריכים הבאים:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, היכל התרבות תל אביב - אולם צוקר
לרכישה
18 כרטיסים מחיר: 149₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, היכל התרבות תל אביב - אולם צוקר
לרכישה
13 כרטיסים מחיר: 149₪

ההופעות מתוכננות ל-16, 17 ו-29 ביולי; ו-11 בספטמבר. כל ההופעות מתחילות בשעה 20:30, בילוי ערב נוח לאוהבי התיאטרון. מומלץ להגיע מוקדם, שכן הדלתות נפתחות שעה לפני תחילת המופע, מה שמאפשר שפע זמן למצוא את מקומות הישיבה ולהתמקם לפני תחילת ההצגה.

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים ב-149 ש"ח לכרטיס.

משך זמן הצגה

שעתיים.

שחקנים

בהשתתפות גדי צדקה בתפקיד מקבת, פנינה ברט בתפקיד ליידי מקבת ולהקת שחקני התיאטרון העברי.

הצגות נוספות של התיאטרון העברי: קרובים קרובים, חתונה מושלמת

הפקת מקבת של התיאטרון העברי

הפקת ההצגה מקבת של התיאטרון העברי בוימה על ידי גדי צדקה, אשר גם מגלם את התפקיד הראשי. חזונו של צדקה מביא פרספקטיבה רעננה לטרגדיה הנצחית של שייקספיר, ומדגיש את המאבקים הפסיכולוגיים המורכבים של הדמויות. תרגומו של מאיר ויזלטיר לוכד את מהותו של הטקסט המקורי של שייקספיר, תוך שהוא הופך אותו לנגיש עבור קהל דובר עברית.

נושאים ופרשנות

מקבת של התיאטרון העברי נכנסת אל תוך הנושאים של שאיפה, כוח ואשמה. בליבתה, מקבת היא חקירה קודרת של טבעה ההרסני של שאיפה בלתי מרוסנת. עלייתו של מקבת לשלטון, המונעת על ידי נחישותם חסרת הרחמים שלו ושל ליידי מקבת, מדגישה כיצד תאוות הכוח עלולה להוביל להתפוררות מוסרית וייסורים פסיכולוגיים.

אחד הנושאים המרכזיים הוא ההשפעה המושחתת של הכוח. ככל שמקבת עולה לכס המלכות באמצעות בגידה ורצח, אומץ ליבו הראשוני כלוחם מעוטר מוצל על ידי התפוררותו המוסרית.

תפקידה של ליידי מקבת הוא מרכזי בירידה זו. המניפולציות שלה ושאיפתה הבלתי מתפשרת הן גורם מכריע בדחיפת מעשיו של מקבת. עם זאת, ההפקה גם בוחנת את נושא האשמה באמצות דמותה של ליידי מקבת, בגילומה של פנינה ברט.

מקבת של התיאטרון העברי אינה רק מספרת מחדש את נרטיבו של שייקספיר, אלא גם מזמינה את הקהל לחשוב על ההשלכות הרחבות יותר של שאיפה והמצב האנושי. דרך עדשתה האנליטית, ההפקה מציעה פרספקטיבה רעננה על נושאים נצחיים אלה, מה שהופך את המחזה לרלוונטי לקהל בת ימינו.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!