עושה כרצונו הצגה הבימה - כרטיסים, הנחות, לוח הצגות 2020

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-30/12/2019, 15:10

עושה כרצונו הצגה מבוססת על סיפורה האמיתי של אסתי וינשטיין ז"ל, בת משפחת חסידי גור הידועים כדתיים אדוקים במיוחד. אסתי כותבת בספרה על כל שעברה בתור חסידת גור: איך היא נאלצה לשתוק ולהוריד ראש. כאשר החליטה לחזור בשאלה, נגרם נתק מילדיה, שהוביל לנורא מכל - סוף לחייה. לוח ההצגות של עושה כרצונו, כרטיסים מוזלים, ביקורת ועוד בעמוד הבא.

בקיצור על עושה כרצונו הצגה

עושה כרצונו היא הצגה בתיאטרון הבימה על-פי סיפרה של אסתי וינשטיין ז"ל, בת למשפחת חסידי גור בירושלים הנחשבים לדתיים קיצוניים עד שהחליטה לחזור בשאלה. היא אמא של תמי מונטג, אליה רבים נחשפו בשנה האחרונה ולסיפור המצמרר.

עלילת ההצגה מבוססת על הספר, בו אסתי מספרת על חייה בתוך משפחה מחסידי גור, הנחשבים לדתיים אדוקים שלפי ריאתם - הם האליטה של החברה החרדית. אסתי, כותבת על איך שנאלצה לשתוק רבות ולעשות כרצונם של האחרים - עד שהחליטה לחזור בשאלה.

עושה כרצונו כרטיסים ולוח הצגות 2020

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

עושה כרצונו מוצגת בתיאטרון הבימה, התיאטרון הלאומי שאחראי על העיבוד של הספר. לוח ההצגות והמופעים מגוון ותוכלו להגיע למבחר מופעים בימים ובשעות שונות במהלך החודשים הקרובים.

מחירי הכרטיסים נעים בין מאות שקלים כאשר גולשי אתר טיקטסי נהנים מהטבה וממבצע מיוחד ומשלמים החל מ-71 ש"ח בלבד לכרטיס. הזמנת הכרטיסים לעושה כרצונו נעשית בצורה קלה דרך האתר הבא.

מבצעים והנחות: אנו ממשיכים להביא לכם את המבצעים הכי שווים, ונעדכן אם ובמידה יהיו הנחות ומבצעים בעמוד הפייסבוק שלנו. עשו לנו לייק והישארו מעודכנים!

כמה מילים על אסתי ווינשטיין הצגה

הצגה עושה כרצונו של אסתי ווינשטיין ז"ל היא עוד לא סתם הצגה, היא מעבר לכך. בשונה ממחזות שאנו מכירים, בהצגה הזו כל העלילה מבוססת על דברים שקראו באמת, דברים שאסתי עברה וחוותה בתוך חסידות גור ובדרך החוצה ממנה בתהליך שעברה ביציאה בשאלה.

עלילת עושה כרצונו

אסתי עזבה את החברה החרדית בה גדלה והקימה משפחה, מה שגרם לנתק ממשפחתה ומרוב ילדיה. לאחר תקופה ארוכה של ניתוק, היא לא יכלה לשאת את הנתק המר, היא הרימה ידיים והחליטה לעשות קץ לחייה והתאבדה לפני שנתיים.

זהו סיפור קורע לב על דסי ובעלה יעקב (הדמויות בסיפור) ועל חברה חסידי גור המלאה סודות אפלים. הספר הגיע מרצונה של אסתי לשבור שתיקה ולחשוף מה קורה בחברה של חסידי גור בישראל.

בצוואה היא כתבה "תעשו הכל שאנשים ישמעו על הספר ויקראו אותו" וכך קורה. הספר שוכתב על הבמה של תיאטרון הלאומי הבימה ותוכלו לצפות בו היום.

ראו גם: הצגות מומלצות

עושה כרצונו משך הצגה, שחקנים

משך ההצגה הוא שעה ו-50 דקות. שחקנים: סנת פישמן, יואב דונט, יגאל שדה, מורדי גרשון, אורנה רוטברג, אוראל מאור, סיוון מסט, חן בר, נוהר קורן, מאי מלר, אלינור וייל, נטע טרוים.

תיאטרון הבימה מציג הצגות נוספות בניהם לילה אחד באפריל של קרן פלס ובהשתתפות אמיר דדון על רומן בגידה סוער ללא גבולות, שתופס את קרן באמצע חייה המאושרים עם משפחה, בית וילדים.

שפע של הצגות תיאטרון מחכות לכם באתר. תוכלו לבחור הצגה מתוך הרשימה של הצגות מומלצות עם הביקורות הטובות ביותר. בנוסף אנחנו מציעים את לוח הצגות הבימה עם כרטיסים בהנחה.

ביוגרפיה אסתי וינשטיין

אסתי ויינשטיין הייתה בת 50 כשהתאבדה. אסתי ויינשטיין נפגשה עם בעלה לשעבר כשהייתה בת 17. היא התגרשה ממנו, אחרי שילדה 7 בנות, כשהיא בת 42 ובמשך שמונה שנים בחרה לחיות חיים חילוניים כאשר יש לה תחומי עניין אחרים, ובחרה להמשיך הלאה.. 

היא שיכנעה את בתה לעקוב אחר אורח החיים החילוני שלה, והותירה אחריה שישה אחרים. היא כתבה שהם מנוכרים, מנותקים זה מזה. היא הרגישה שננטשת על ידי ילדיה ולא הייתה מסוגלת לפרוץ את הקיר שהיא מרמזת שהם בנו כדי להרחיק אותה.

בעלה של אסתי וינשטיין

בעלה לשעבר של אסתי היה סוטה מין שלקח את אסתי לתל-אביב לחוויות מיניות מגברים אחרים בזמן שהוא מתבונן. היא סבלה בשתיקה, בידיעה כי בעולם החרדי של חסידי גור, מילת בעלה תאמין על ידה ותפתח את פיה, פירושה גירושין ואובדן בנותיה.

ואז היא נסדקה וניסתה להתאבד בעזרת בליעת כדורים. אסתי אושפזה. כשהתאוששה, ארזה את מזוודותיה ויצאה. לא הייתה שום דרך לספר לבנותיה את הסיבה האמיתית לכך. לא בקהילה שבה גברים ונשים מופרדים בצורה נוקשה, והמילה "סקס" לעולם לא מוזכרת.

הסיפור של אסתי וינשטיין

הגירושים היו מגעילים. עורך דינה של אסתי אישר כי חוות דעת מקצועית שהוגשה לבית המשפט הראתה שהיא נשמעת נפשית - בעיותיה הן תוצאה ישירה של ההתעללות שהיא סבלה מידי בן זוגה.

לאחר שעזבה וקיבלה את הגירושין, דאגה קהילתה לשעבר כי אין לה כל קשר עם בנותיה. אבל היא ניסתה  - הו, היא ניסתה לראות אותן, לכתוב להן, להעביר להם מסר. המסרים המעטים שהגיעו אליהם גרמו לבנותיה להגיב בשטרות מלאות שנאה, ואמרו לה שהן מאחלות "את כל הרע שבעולם עליה"

קמפיין גור להשחיר את שמה של אסתי, כדי לתאר אותה כמו התגלמות של כל הרע היה מוצלח.

הספר של אסתי וינשטיין

אסתי שתקה, שומרת את האמת ואת כל הכאב בפנים. אט אט בנתה אסתי לעצמה חיים חדשים בתל אביב. 7 שנים חלפו, היא מצאה שותף חדש, דברים היו מסתכלים למעלה - אבל אז, החלטה מכרעת.

אסתי החליטה לכתוב ספר על עברה. בעשותה כן חזרו הכאב והזיכרונות לאחור. ביום שהחליטה לשחרר את סיפורה אל העולם (רק השמות השתנו) היה היום שבו החליטה לסיים את חייה. מבחינתה, לא הייתה ברירה. היא פשוט לא יכלה לשאת את ההפרדה ממשפחתה, את ההתעללות, את הכאב, את ההשפלה עוד.

קישורים וביקורות נוספים:

הבימה - העמוד הרשמי של עושה כרצונו באתר הבימה.
וואלה תרבות - ביקורת על החזה עושה כרצונו.
ynet - ביקורת על ההצגה באתר וואינט.
כלכליסט - עושה כרצונו ביקורת הצגה.

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!