כל הפרטים על הופעות מבוטלות והחזר כספי בעקבות מלחמת חרבות ברזל

  • מאת Ticketsi
  • פורסם ב-08/10/2023, 11:16
  • עודכן ב-08/10/2023, 11:42

עולם הבידור והתרבות בכל רחבי ישראל נעצר בבת אחת עקב החמרת המצב הביטחוני של מלחמת חרבות ברזל. בעקבות הודעת משרד התרבות והספורט על איסור קיום אירועים ברחבי הארץ, בוטלו או נדחו הופעות מרכזיות, הצגות תיאטרון ואירועים נוספים. דובר בהנחיה ישירה של פיקוד העורף. לנוכח המתיחות הגבוהה, מארגני האירועים ממתינים להנחיות נוספות מתי יוכלו לשוב לשגרה. אך כעת, עולם הבידור של ישראל מושבת. כל הפרטים שידועים עד כה:

הופעות ואירועים שבוטלו

הביטול שמשפיע הכי הרבה על עולם הבידור הישראלי הוא זה של הופעתו השנייה של ברונו מארס בפארק הירקון בתל אביב, שכולם ציפו לה. האירוע היה אמור למשוך קהל של 60,000 מעריצים, אך כעת הוא עזב את הארץ והמשיך ליעד הבא. בנוסף, פסטיבל תיאטרון הילדים ה-17 בתיאטרון יפו בוטל. גם ההצגות בתיאטרון הבימה בוטלו, כולל הצגות סולד אאוט שהיו מתוכננות לימים ולשבועות הקרובים.

גם תיאטרון הקאמרי ותיאטרון בית ליסין הודיעו שההצגות המתוכנות לימים הקרובים, מבוטלות כרגע עד להודעה חדשה.

סגירת בתי קולנוע ומתחמים נוספים

סגירת עולם הבידור חרגה מאירועים חיים לבתי קולנוע גם כן, כאשר רשת בתי הקולנוע לב סגרה לאור המצב הביטחוני. מקומות נוספים הושפעו באופן דומה, כאשר קבוצת זאפה הודיעה על דחיות של כל המופעים הקרובים שלה בכל חללי האירועים הרבים שלה. 

אירועי מוזיקה שנדחים

הסלמת המצב הביטחוני הובילה כמה מהאמנים המובילים לדחות אירועים מרכזיים. הזמר איתי לוי הודיע כי מופע השקת האלבום העשירי שלו, שצפוי היה להתקיים בארנה ב-10 באוקטובר, נדחה למועד מאוחר יותר בשל המצב. בהודעה נמסר כי לאחר שייבחר תאריך חדש, הוא יפורסם. באופן דומה, להקת תיסלם נאלצה לבטל הופעה מתוכננת במחאה. אמנים נוספים מסרו כי הם עוקבים מקרוב אחר התפתחות המצב ויקבלו החלטות על דחיית מופעים בהתאם. לנוכח המתיחות הגבוהה, סצנת המוזיקה בישראל בהמתנה. 

החזר כספי על ביטול הופעה

מפיקי האירועים עובדים מול מנהלי מתחמים, אמנים ורשויות מקומיות כדי למצוא תאריכים חלופיים או לבצע ביטול כרטיסים ולהחזיר את הכסף לרוכשי הכרטיסים לפי הצורך. החזר כספי על ביטול הופעה ייעשה אוטומטי לכרטיס האשראי של רוכשי הכטיסים (כמו למשל בהופעה השניה של ברונו מארס).

בהיעדר לוח זמנים ברור למועד שבו ניתן יהיה לחדש את אירועי הבידור, המארגנים נותרים במצב של אי ודאות, אך ערוכים להפעיל מחדש את האירועים באופן מיידי ברגע שהמתח יירגע והממשלה תיתן אור ירוק.

מפיקי אירועים מרכזיים כמו לייב ניישן עוקבים מקרוב אחר מצב הביטחוני וממתינים להנחיות רשמיות מהרשויות הישראליות לגבי מתי ואיך ניתן יהיה לקיים מחדש את האירועים שבוטלו. לייב ניישן, שאירגנה את הופעותיו של ברונו מארס שעוררו עניין רב, מסרה שהיא בקשר רציף עם צוות הניהול של הזמר ומוכנה להודיע על תאריכי הופעות חדשים ברגע שגורמים ממשלתיים יאשרו זאת.

שיבושים נרחבים

ענף הבידור ברחבי ישראל מתמודד עם טלטלה ועם שיבושים משמעותיים, שכן הביטולים משתלטים על המדינה. החל מהופעות בינלאומיות של אמנים מפורסמים ועד להפקות תיאטרון מקומיות, מגוון רחב של אירועים מכל תחומי התרבות נפגעו. מארגני האירועים מקווים לקבוע מועדים חדשים לאחר שהמצב הביטחוני יתייצב, אך קיימת אי־ודאות מתמשכת בנוגע למועד שבו הענף יוכל לחזור לפעילות סדירה. העדיפות העיקרית היא להבטיח את שלום הציבור בתקופה מתוחה זו. לנוכח העובדה שמקומות הבידור ריקים וההפקות הוקפאו, דאגות ביטחוניות הובילו לעצירה נרחבת במגזרי התרבות והבידור בישראל. 

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!