השחף בלט אייפמן בישראל 2024 - כרטיסים, הנחות ולוח הופעות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-20/06/2024, 15:18
(צילום: יבגנייה מטביינקו)

להקת הבלט אייפמן מסנט פטרסבורג עומדת לרתק שוב את הקהל הישראלי עם הפקתם האחרונה, "השחף - סיפור בלט". עיבוד הבלט הזה למחזה הקלאסי של צ'כוב, בבימויו של בוריס אייפמן, כולל מוזיקה מאת סרגיי רחמנינוב. לציון 45 שנה להקמתה, תתקיים ההופעה בבית האופרה בתל אביב, ותהווה את ביקורה ה-16 של הלהקה בישראל. הבלט של אייפמן מספק הצצה אינטימית לעולם הבלט, וחושף את המסירות, התשוקה והדרמות האישיות המגדירות את חייהם של רקדני הבלט.

בלט אייפמן כרטיסים ולוח הופעות 2024

השחף סיפור בלט - בלט אייפמן צפוי להתקים מ-25 עד ה-30 בספטמבר 2024 בבית האופרה הישראלית תל אביב. מחיר כרטיס החל מ-201 ש"ח. הזמנת כרטיסים מתבצעת מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, לפי התאריכים הבאים: 

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
133 כרטיסים מחיר: 201-466₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
163 כרטיסים מחיר: 201-466₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
100 כרטיסים מחיר: 201-466₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
148 כרטיסים מחיר: 201-466₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
216 כרטיסים מחיר: 201-466₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב
לרכישה
145 כרטיסים מחיר: 201-466₪

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים הנעים בין 201-436 ש"ח בהתאם לבחירת מקום הישיבה באולם.

משך זמן מופע

שעתיים, כולל הפסקה.

אודות השחף - סיפור בלט

"השחף - סיפור בלט" הוא עיבוד מרתק למחזה הקלאסי של צ'כוב, שעובדה מחדש על ידי להקת הבלט הנודעת אייפמן. הבלט, שבוים על ידי בוריס אייפמן, הועלה לראשונה בפברואר 2022, לציון 45 שנים להקמת הלהקה. לצלילי המוזיקה המרגשת של סרגיי רחמנינוב, הבלט מציע נקודת מבט ייחודית על ידי העברת עולמו התיאטרלי של צ'כוב אל ממלכת הבלט, תחום המוכר היטב לאייפמן.

הנרטיב מתפתח בשני מוקדים עיקריים: אחוזה כפרית וחדר חזרות. כאן, אייפמן צולל אל תוך חייהם הסבוכים של רקדנים, תוך שהוא חוקר את התשוקות, היריבויות והמאבקים היצירתיים שלהם. "השחף - סיפור בלט" מתמקד בדרמות אישיות אלה ובחתירה הבלתי פוסקת לשלמות אמנותית, ומספק פרשנות מעמיקה על טבעה של האמנות והרוח האנושית.

דמויות ועלילה

ב"השחף - סיפור בלט", בוריס אייפמן ממקד את הנרטיב סביב ארבע דמויות מרכזיות: בו טרפלב, אמן ניסיוני הצמא לצורות מחול חדשות; טריגורין, כוריאוגרף מצליח היוצר את גרסתו לאגם הברבורים; זארכניה, רקדנית צעירה השואפת להכרה; וארקדינה, רקדנית ותיקה מלאת הערצה עצמית. העלילה נעה בין אחוזה כפרית לחדר חזרות, ומדגישה את אופיו התחרותי והתובעני של עולם הבלט. דרמות אישיות ויריבויות מקצועיות משתלבות זו בזו, ומציעות הצצה למרדף הבלתי פוסק אחר שלמות אמנותית.

תמות ואלמנטים אמנותיים

"השחף - סיפור בלט" מאת בלט אייפמן צולל לתוך עולמו המורכב של הבלט, ומציג תמות של תשוקה, שאפתנות וחתירה בלתי נלאית למצוינות אמנותית. הבלט מדגיש את הדרישות הרגשיות והפיזיות המוטלות על רקדנים, ומבליט את ההקרבות האישיות שהם מקריבים. אייפמן גם בוחן את מורכבות האהבה והיריבות בתוך הקהילה האמנותית. מבחינה ויזואלית, ההפקה עשירה בכוריאוגרפיה אקספרסיבית, המשלבת סגנונות מחול קלאסיים ועכשוויים.

ביקורות ותגובות הקהל

ההפקה של בלט אייפמן "השחף" זכתה לתגובות חיוביות ביותר. קהל בלט ישראלי שיבחו את הפרשנויות החדשניות ואת העומק הרגשי שהביאו האמנים המקומיים. מבקרים ציינו את יכולתו של הבלט להדהד בקרב קהלים מגוונים, החל מחובבי בלט ותיקים ועד לדורות צעירים יותר שחווים בלט בפעם הראשונה. הבלט "השחף" תרם גם הוא לעניין הגובר בבלט בישראל, תוך שהוא מעורר השראה בכישרונות חדשים ומטפח הערכה עמוקה יותר לאמנות זו בקרב הקהילה.

מופעי ריקוד בישראל - הרשימה המלאה! למעבר לחצו כאן

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!