שלוש אוהד נהרין ולהקת בת שבע - כרטיסים והנחות להופעות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-05/05/2024, 01:25
(צילום: אסקף)

שלוש של אוהד נהרין בביצוע של להקת בת שבע, הוא מופע מחול אייקוני שמתבלט במורכבותו ובעומקו. המופע מחולק לשלושה חלקים נפרדים, מציג את השימוש החתימתי של נהרין בשפת התנועה רב-השנים, תוך הדגשת קשר עמוק בין תנועה לרגש.

הרקדנים עוברים דרך דינמיקות משתנות, מנזילות ועדינות לחדות ועוצמתיות, ויוצרים מסע ויזואלי ורגשי מרתק עבור הקהל. הכוריאוגרפיה מאתגרת מושגים מסורתיים של ריקוד, ודוחפת את המבצעים והצופים כאחד לחשוב מחדש על אפשרויות של תנועה וביטוי. שלוש היא חקירה אמנותית שמזמינה מחשבה על טבע הקשר האנושי, הפגיעות והכוח.

שלוש אוהד נהרין כרטיסים ולוח הופעות 2024

הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההופעות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

הנחות ומחירים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים מ-191 ש"ח לכרטיס.

פרטי האירוע ומידע שימושי

להקת מחול בת-שבע - שלוש מאת אוהד נהרין צפוי להתקיים מ-9 במאי עד 11 במאי בערים: תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה בית האופרה הישראלית. משך זמן המופע הוא שעה, המופע כולל קטעי עירום.

ייחודיות מבנית: הטריפטיכון

העיצוב המבני של "שלוש" הוא אחד המאפיינים הייחודיים ביותר שלו, והוא מאמץ פורמט טריפטיכון המחלק את היצירה לשלושה חלקים: בלוס, הומוס וסקוס. בחירה זו סמלית מאוד, והיא מרמזת על חקירה תאולוגית ופילוסופית של מחול. כל קטע, למרות שהוא ייחודי בזכות עצמו, תורם לנרטיב כולל המשקף את מהות החוויה האנושית.

מבנה הטריפטיכון מאפשר לנהרין לנווט בין נושאים ורגשות שונים עם תיחום ברור, תוך שמירה על קשר זורם ביניהם. בלוס מציג לקהל את המחול, וקובע טון של התבוננות פנימית ורגש גולמי. הומוס מעמיק יותר במורכבויות של אינטראקציות אנושיות, ובוחן את המתח בין הפרטים לקולקטיב. סקוס, החלק האחרון, משמש כשיא המסע, ומאחד את הנושאים שנחקרו בקטעים הקודמים תוך התמקדות בפתרון ובהרהור.

ייחודיות מבנית זו של "שלוש" מציגה את הגישה החדשנית של נהרין לכוריאוגרפיה. עם פירוק המופע ל-3 חלקים נפרדים אך קשורים זה בזה, הוא מאתגר נרטיבים מסורתיים במחול, ומעודד את הקהל לעסוק בכל קטע הן כיצירה עצמאית והן כמרכיב של שלם מורכב וגדול יותר.

היוצר מאחורי שלוש: אוהד נהרין

אוהד נהרין, כוריאוגרף ישראלי, ניצב כדמות בולטת בעולם המחול העכשווי. נהרין, שנולד בשנת 1952 בקיבוץ מזרע, החל את מסעו במחול בלהקת בת שבע בשנת 1974, ובהמשך הוביל אותו לניו יורק לעבוד עם מרתה גרהם. שובו לישראל כמנהל האמנותי של בת שבע סימן את תחילתה של תקופה טרנספורמטיבית עבור הלהקה.

נהרין זוכה לשבחים לא רק על יצירותיו הכוריאוגרפיות הייחודיות אלא גם על פיתוח גאגא, שפת תנועה המדגישה את חקר התחושה והזמינות לתנועה. גישה חדשנית זו השפיעה באופן משמעותי על רקדנים וכוריאוגרפים ברחבי העולם, ועיצבה מחדש את נוף המחול העכשווי. "שלוש" הוא דוגמה מובהקת לגאונותו של נהרין, המדגימה את יכולתו לערבב עומק רגשי עם קפדנות פיזית, וליצור יצירת מחול המהדהדת בקרב קהלים ורקדנים כאחד.

להקת בת שבע: ערש החדשנות

להקת בת שבע, שנוסדה בשנת 1964 על ידי מרתה גרהם והברונית בת שבע דה רוטשילד, הפכה במהירות ללהקת המחול העכשווית המובילה בישראל. תחת ניהולו האמנותי של אוהד נהרין מאז 1990, בת שבע הפכה לרדוף שם נרדף לחדשנות ומצוינות בעולם המחול. הלהקה משמשת כקרקע פורייה לפיתוח והצגת יצירותיו הכוריאוגרפיות של נהרין, כולל "שלוש", שהרחיבו את גבולות המחול העכשווי.

אימוץ שפת התנועה של גאגא על ידי בת שבע גם הבדילה אותה מלהקות מחול אחרות, והפכה אותה לישות ייחודית בקהילת המחול. גישה זו לא רק מסמנת את סגנון האימון והביצוע של הלהקה, אלא גם מזמינה רקדנים לחקור את היצירתיות והפיזיות שלהם בדרכים חדשות. 

ביקורות

"שלוש" זכה לשבחים נרחבים הן מהקהל והן מהמבקרים. הגישה החדשנית שלו לריקוד, בשילוב עם העומק הרגשי של הביצוע שלו, עוררה תגובה חזקה בקרב צופים ברחבי העולם. המבקרים שיבחו את "שלוש" על החקירה הנועזת שלו של תנועה ועל יכולתו להעביר מסרים עמוקים דרך שפת המחול.

העבודה זכתה לשבחים על מקוריותה ועל האופן שבו היא מאתגרת תפיסות קונבנציונליות של מה יכול להיות ריקוד עכשווי. חברי הקהל לעתים קרובות עוזבים הופעות מרגשות מהחוויה, ומציינים את העוצמה והיופי של היצירה כבעלי השפעה עמוקה.

ראו גם: מופעי מחול מומלצים

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!