תערוכת Fool me במדעטק חיפה - כרטיסים, הנחות ושעות פעילות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-04/08/2023, 16:14
(עיצוב: גיתם BBDO)

כל מה שרציתם לדעת על תערוכת המדע Fool me במדעטק חיפה, שחושפת את הסודות של הקוסמים הגדולים ואת המדע שאמחוריהם. תערוכה שמתאימה לילדים ולכל המשפחה. הנה כל הפרטים:

פרטים על תערוכת Fool me

התערוכה, המשתרעת על פני 1,000 מ"ר ומחולקת לחמישה מתחמים עם למעלה מ-40 מוצגים, היא הראשונה מסוגה בעולם המחברת בין מדע לקסם.

המבקרים בתערוכה יוכלו לחוות ולהבין את העקרונות המדעיים העומדים מאחורי קסמים שונים. התערוכה משלבת מגוון נושאים וכוללת מוצגים אינטראקטיביים ותצוגות פיזיולוגיות מעניינות המדגימות את המדע שמאחורי קסמים ידועים.

אחד משיאי התערוכה הוא ההזדמנות של המבקרים לבצע קסמים משלהם על הבמה. על ידי לימוד העקרונות המדעיים מאחורי הטריקים ותרגול זריזות הידיים שלהם, המבקרים יכולים להפוך לקוסמים בעצמם ולהרשים את חבריהם ובני משפחתם בכישוריהם החדשים.

תערוכת Fool me כרטיסים ושעות פעילות

מחירים: 84 ש"ח לכרטיס. רכישת כרטיסים הכרחית מגיל 5 ומעלה. שעות פעילות: כרטיסים מוצעים לכניסה בשעה 14:00. משך זמן התערוכה: 3 שעות. הזמנת כרטיסים מתבצעת אונליין דרך משרד כרטיסים הרשמי, באמצעות לוח התאריכים:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
אין כרטיסים חדשים. ראו את לוח ההופעות של ישראל לפי תאריכים ומחירים! לעדכונים על כרטיסים עשו לייק לעמוד הפייסבוק של Ticketsi!

תערוכת Fool me הנחות, הטבות וכרטיסים מוזלים

כרגע מוצעים כרטיסים ב-84 ש"ח.

תערוכות נוספות בקיץ 2023: תערוכת הדינוזאורים באים בהיכל טוטו חולון וגם תערוכת הבלונים בלון סטורי בנמל תל אביב.

אודות תערוכת המדע Fool me

לקסם יש היסטוריה ארוכה ורבת קומות ששבתה קהלים במשך מאות שנים. החל מתעלולי ידיים וכלה באשליות גדולות, מופעי קסמים תמיד היו אפופים מסתורין ופליאה. אבל מאחורי המחזות הקסומים האלה מסתתר קשר מרתק למדע. התערוכה "Fool Me" במוזיאון המדע מדעטק בחיפה, בוחנת את הקשר הזה על ידי חשיפת העקרונות המדעיים מאחורי קסמים פופולריים. תערוכה אינטראקטיבית זו, המתאימה לכל המשפחה, מציעה הזדמנות ייחודית להתנסות, ללמוד ואף לבצע קסמים על הבמה.

חווית התערוכה Fool me

התערוכה "Fool Me" במוזיאון המדע מדעטק מציעה חוויה שובת לב לילדים ומבוגרים כאחד. ההדגמות המהפנטות והתערוכות האינטראקטיביות נועדו לרתק מבקרים בכל הגילאים, ולספק חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה.

בנוסף לערכה הבידורי, התערוכה מציעה גם יתרונות חינוכיים משמעותיים. על ידי למידה על המדע שמאחורי קסם, המבקרים יכולים להשיג הבנה עמוקה יותר של העולם סביבם ואת העקרונות השולטים בו. התערוכה מעודדת גם חשיבה ביקורתית ומיומנויות פתרון בעיות, שכן על המבקרים לפענח את הסודות שמאחורי הקסמים ולהבין כיצד הם פועלים.

הקשר בין אשליות לפיזיולוגיה

בנוסף לעקרונות המדעיים המשמשים בקסמים, התערוכה "Fool Me" בוחנת גם את הקשר בין אשליות לפיזיולוגיה האנושית. תיאום עין-יד הוא היבט מכריע של קסמים רבים, מכיוון שהוא מאפשר לקוסם לתפעל חפצים וליצור אשליות ביעילות. יכולתו של המוח לתפוס ולעבד אשליות משחקת גם היא תפקיד משמעותי בהצלחתם של קסמים.

על ידי הבנת האופן שבו גוף האדם פועל וכיצד החושים שלנו מתקשרים עם העולם הסובב אותנו, קוסמים יכולים ליצור טריקים המנצלים את המגבלות הפיזיולוגיות שלנו ויוצרים אשליות משכנעות. התערוכה מציעה הזדמנות ייחודית למבקרים ללמוד על הקשר הקסום בין אמנות האשליות לפיזיולוגיה האנושית, על תיאום עין-יד ועל יכולת התפיסה של המוח.

המדע מאחורי קסמים פופולריים

קסם תמיד הסתמך על עקרונות האופטיקה, המתמטיקה, המכניקה הבסיסית, החשמל והמגנטיות כדי ליצור אשליות שמשאירות את הקהל ביראת כבוד. על ידי הבנת עקרונות אלה, קוסמים הצליחו ליצור תכסיסים ואשליות מרשימים שלכאורה קוראים תיגר על חוקי הטבע. בחלק זה נסקור כמה דוגמאות לעקרונות מדעיים המשמשים בקסמים פופולריים, כגון הסתרת מטבעות, השטיח המעופף והפטיש של ת'ור.

הסתרת מטבעות היא טריק קסם קלאסי הכולל לגרום למטבע להיעלם לכאורה באוויר. הסוד מאחורי הטריק הזה הוא השימוש בתיאום עין-יד ומניפולציה של זוויות. על ידי הזזת המטבע במהירות ובדיסקרטיות מקו הראייה של הקהל, הקוסם יוצר אשליה שהמטבע נעלם. העיקרון המדעי כאן הוא הבנת הזוויות וכיצד הן משפיעות על התפיסה שלנו.

טריק השטיח המעופף, לעומת זאת, נשען על עקרונות האופטיקה והאור. על ידי מיקום זהיר של מראות ומניפולציה של השתקפות האור, קוסם יכול ליצור אשליה שאדם מרחף באוויר על שטיח. טריק זה מדגים את כוחם של האור וההשתקפות ביצירת אשליות משכנעות.

לבסוף, הפטיש של תור הוא טריק שלכאורה מאפשר לקוסם להרים פטיש כבד בקלות, בעוד אחרים מתקשים לעשות זאת. הסוד מאחורי הטריק הזה טמון בשימוש במגנטים ומינוף. על ידי הסתרה חכמה של מגנט רב עוצמה בתוך הפטיש והבנת עקרון המינוף, הקוסם יכול ליצור אשליה של כוח על טבעי.

ראו גם: תערוכות מומלצות

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!