ורתר האופרה הישראלית לוח הופעות 2018, כרטיסים, הנחות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-02/01/2020, 20:03

האופרה הישראלית מעלה את האופרה המופלאה "ורתר" של מסנה, בהפקה חדשה. מתי יתקיימו ההופעות? כמה יעלו כרטיסים ואיך תוכלו להזמין? כל הפרטים על האופרה המעניינת של השנה.

תקציר אופרה ורתר של האופרה הישראלית

את עונת 2018/2019 של מופעי האופרה מבית האופרה הישראלית פותחים עם האופרה הצרפתית המרהיבה "ורתר" בהפקתו של המלחין ז'ול מסנה ובניצוחם של אלאן גוינגאל ויובל צורן.

אופרה "ורתר" מבוססת על רומן המכתבים הקלאסי "ייסורי ורתר הצעיר", הנכתב על ידי וולפגנג פון גתה, הסופר המוכשר מפרנקפורט, ומספר סיפור של אהבה נכזבת עם סוף טרגי.

אופרה ורתר לוח הופעות 2018

להלן לוח ההצגות המעודכן של אופרה ורתר:

תאריך

מיקום

כרטיסים

18.11.2018

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

19.11.2018

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

21.11.2018

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

23.11.2018

המשכן לאמנויות הבמה ת"א

להזמנה

לוח ההופעות של אופרה ורתר יתקיים במשכן לאמנויות הבמה תל אביב בחודש נובמבר 2018.

אופרה ורתר כרטיסים, מחירים, הנחות

מחירי הכרטיסים לאופרה ורתר נעים בין מאות שקלים כאשר גולשי האתר מקבלים כרטיסים במחיר החל מ-146 ש"ח לכרטיס. תוכלו להזמין כרטיסים בצורה מאובטחת בהזמנה אונליין באמצעות האתר הבא.

האופרה הישראלית עלתה השנה עם האופרה כרמן שזכתה להצלחה ולעיבוד מחודש בהפקה חדשה.

כמה מילים על האופרה ורתר

ברומן המיתולוגי, אנחנו נחשפים לעולמו הרגשי של ורתר, המתאהב באישה מאורסת עד מעל הראש, וההתמודדות שלו עם הרגשות הגדולים שמציפים אותו. כאשר הוא מאבד כל תקווה לגבי מימוש אהבתם, מתאבד ורתר באקדח.

הרומן הפך לאבן דרך בז'אנר הספרותי המלודרמטי והיום הוא מקור להצגות ואופרות רבות ברחבי העולם. 

עלילה אופרה ורתר

הרומן מורכב ממכתבים שכתב ורתר לחברו הטוב וילהלם.

ורתר, בחור צעיר ורגיש, המגשש את דרכו בחיים, מתאהב בשרלוט (לוטֶה), בחורה צעירה המאורסת לאלברט. ורתר חולם על מימוש אהבתו לשרלוט אך היא הבטיחה לאמה שתינשא לאלברט.

לאחר מפגש בו ורתר ושרלוט מתנשקים, היא בורחת ומבקשת שלא יתראו שוב לעולם. ורתר שוקע בייסורים ומרגיש ייאוש קשה מנשוא. לבסוף, הוא כותב מכתב פרידה ומתאבד על ידי יריה לרקה.

בהתחלה, אפשר לחשוב שסיפור על אהבה נכזבת וסוף טרגי הוא לא יותר מקלישאה נפוצה. אך חשוב לזכור שגתה כתב אותו במאה ה-18 ובזמנו, דיבור על רגשות כה דרמטיים וקיצוניים לא היו מקובלים. הסיפור עורר סערה גדולה. במקביל להצלחת הספר היו גם כאלה שהתנגדו וטענו כי הוא מאדיר רגשות לא רציונליים ונותן לגיטימציה למעשה ההתאבדות.

אודות אופרה ורתר באופרה הישראלית

"ורתר" תוצג בתל אביב ותופיע במספר מועדים לאורך חודש נובמבר. משך זמן האופרה: שעתיים וחצי האופרה כולה בשפה הצרפתית. יוקרנו כתוביות בשפה העברית והאנגלית.

במאי: פול אמיל פורני, סולנים: הו-יון צ'ונג, אלסנדרו ליברטורה, מאיה לחיאני, נעמה גולדמן, קית האריס, עודד רייך, הילה פחימה ועוד משתתפים רבים נוספים. תרגום: ישראל אובל

אופרה ורתר ביקורת

זאת לא פעם ראשונה שאופרת "ורתר" מגיעה לישראל. הפעם הקודמת הייתה ב-2012 וגם אז, הייתה ליצירת מופת משובחת.

הספר כה אמוציונלי ודרמטי ואין דרך טובה יותר להציג אותו מאשר מופע אופרה. השילוב של אהבה נכזבת, ייסורים רגשיים וייאוש, יחד עם אומנות ויצירה ווקאלית מרשימה - יוצרת מופע אופרה מופלא וסוחף.

האופרה כוללת אלמנטים מרכזיים מחייו של גתה, ואף משתמשת במרכיבים ויזואליים כמו הפרדה בין עולמו הפנימי של ורתר לעולם הרציונלי בו חיות שאר הדמויות. ההפרדה מייצרת אצלנו הזדהות עם ורתר ואת נקודת המבט הטוטאלית שלו. 

הפקת האופרה היא פנומנלית. מסנה מצליח, בזכות הפרשנות האומנותית שלו, להעביר את הסיפור בצורה אינטליגנטית, חכמה ומתוחכמת ולא רק כסיפור דרמה רגשני וסוחט דמעות.

פורני עושה עבודת בימוי מעולה. למרות הרגשות הקיצוניים והמורבידים של ורתר, קשה שלא להישאב אל עולמו הפנימי ופשוט להתאהב בו. הוא מצטייר כתמים, רגיש וחכם וההפרדה של עולמו אל מול עולם הדמויות האחרות, מרתק ומרהיב.

זמרי האופרה במופע מפגינים כישורים יוצאי דופן. מעבר ליכולות הווקליות המרשימות, הם מספרים לנו את הסיפור בצורה מושלמת - מצד אחד דרמטית ורגשנית ומצד שני, מאופקת ואינטלקטואלית.

התשומת לב לפרטים הקטנים מתוך הרומן המיתולוגי, התלבושות, התפאורה, התאורה - וכל אלה עטופים בשירת אופרה נהדרת - פשוט מייצרים חוויה ייחודית ויוצאת דופן.

מה הופך את ורתר ליצירת מופת? מתוך האופרה המלכותית, צפו:

Ticketsi

ב-Ticketsi תמצאו מידע אודות הופעות חיות, מופעי מוזיקה, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, אטרקציות ועוד. אנחנו אוספים מידע מרחבי הרשת ומנגישים לכם אותו בצורה נוחה ומעלים שלב את התרבות בישראל.