האמיני יום יבוא הצגה על יפה ירקוני הבימה - כרטיסים והנחות

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-26/06/2024, 00:53
(צילום: כפיר בולוטין)

המחזמר החדש של תיאטרון הבימה, "האמיני יום יבוא", מעלה את סיפור חייה של יפה ירקוני על הבמה, חוגג את המוזיקה שלה תוך כדי שהוא חוקר את המחלוקות והמורכבויות שהגדירו את חייה. בהשתתפות צוות שחקנים רחב ושחקניות המגלמות את ירקוני בשלבים שונים בחייה בגילאים 20, 50 ו-70. המחזמר צולל לנקודות המפנה העיקריות בחייה של ירקוני, מימיה הראשונים כמבצעת ועד לשנותיה המאוחרות בהן התמודדה עם מחלת האלצהיימר, וכל זאת תוך הצגת המורשת המוזיקלית המדהימה שלה.

האמיני יום יבוא כרטיסים ולוח הצגות 2024

הזמנת הכרטיסים מתבצעת אונליין ממשרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההצגות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
23 כרטיסים מחיר: 125₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
18 כרטיסים מחיר: 125₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
26 כרטיסים מחיר: 125₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
32 כרטיסים מחיר: 125₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
24 כרטיסים מחיר: 125₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
30 כרטיסים מחיר: 125₪
איירפורט סיטי
איירפורט סיטי, היכל התרבות איירפורט סיטי
לרכישה
30 כרטיסים מחיר: 165₪
איירפורט סיטי
איירפורט סיטי, היכל התרבות איירפורט סיטי
לרכישה
28 כרטיסים מחיר: 165₪

האמיני יום יבוא הנחות ומחירים מוזלים

כרטיסים בהנחה במחירים מוזלים: החל מ-125 ש"ח לכרטיס במקום 250 ש"ח מחיר רגיל בתיאטרון הבימה. ההנחה היא אוטומטית בעת ההזמנה. מלאי הכרטיסים מוגבל.

משך זמן הצגה

שעה ו-45 דקות.

הצצה להצגה

העלילה

במרכז העלילה רגע מכריע שהתרחש במהלך ראיון בבגלי צה"ל, שבו הביעה ירקוני את מצוקתה על מעשיהם של חיילי צה"ל ברצועת עזה במהלך האינתיפאדה השנייה. דבריה, שניגודו בחדות לתדמיתה כ"זמרת המלחמות", שלחו גלי הלם ברחבי הארץ.

התגובה הייתה מהירה וחמורה. ירקוני, שהופיעה במשך עשרות שנים בפני חיילי צה"ל וקולה הפך לנרדף להיסטוריה הצבאית של המדינה, נראתה פתאום באור שונה. האשמות בבגידה ואיומים על חייה צצו, וציירו תמונה שונה בתכלית של מערכת היחסים של הזמרת האהובה עם הציבור והמדינה.

פרק זה בחייה של ירקוני הוא נושא מרכזי במחזמר, הבוחן את המורכבויות של תהילה, פטריוטיות ואמונה אישית. ההפקה צוללת אל האירוניה הכואבת של איך אותו קול שהרים פעם את רוחה של אומה בזמן מלחמה יכול היה מאוחר יותר להפוך למקור למחלוקת ופילוג. הוא גם מדגיש את המאבק הבודד של אמנית שנותרה איתנה באמונותיה האישיות, למרות שהרגישה נטושה על ידי הקהילה שלה ואפילו התבקשה להחזיר את פרס ישראל היוקרתי.

רשימת שחקנים מלאה

שחקנים: גילה אלמגור (יפה ירקוני בגיל 70), עינת שרוף / גלית גיאת (יפה ירקוני בגיל 50), אילי עלמני (יפה ירקוני בגיל 20), ליליאן ברטו, פיני קדרון (שמשחק גם ב"קזבלן"), טל מוסרי (שמשחק גם ב"הגברת הראשונה"), עודד לאופולד, גל גולדשטיין, שחר רז, טל קלאי, מתן שביט, מאיה מדג'ר, רונית אפל, עודד סנדטש, אלינור פלקסמן, אביתר בר דוד.

מחזה מאת: גיא מרוז, דרמטורגיה: אלון אופיר, ארז דריגס, בימוי: אלדר גרויסמן.

מאבקים אישיים וניצחונות

העלילה של האמיני יום יבוא בתיאטרון הבימה חורג מעבר לדמות הציבורית של יפה ירקוני, וחודר לקרבות הפרטיים שעיצבו את אישיותה. המחזמר מתאר באופן מרגש את חייה האינטימיים, וחושף את המורכבויות של מערכות היחסים שלה, במיוחד עם בעלה השני. סירובו להכיר באהבתה הראשונה, חייל הבריגדה היהודית שנפל באופן טרגי לפני נישואיהם הצפויים, מטיל צל על חייה האישיים של ירקוני, ומוסיף שכבות לסיפורה כאישה בעלת עומק ורגש.

הקרב עם אלצהיימר

בשנותיה המאוחרות, ירקוני התמודדה עם אחד האתגרים המרתיעים ביותר שלה, אבחון של מחלת אלצהיימר. המחלה, שגרמה לזיכרונותיה ויכולותיה להישחק לאט לאט, מטופלת ברגישות ובחן בהפקה. היא מדגישה את האירוניה האכזרית שאישה שחייה הוגדרו על ידי קולה וזיכרונותיה תיאבק להחזיק בשניהם. ובכל זאת, גם כשמחלת האלצהיימר גבתה את מחירה, רוח הלחימה של ירקוני לא פחתה. המחזמר לא מתעכב על מחלתה כטרגדיה, אלא מדגיש אותה כעדות לחוסן שלה.

השירים במחזמר

שיריה של ירקוני משמשים כמכשיר נרטיבי במחזמר, מובילים את הצופים דרך הנופים של חוויותיה בגיל 20, 50 ו-70. כל בחירת שיר נעשית בקפידה כדי לשקף את ההקשר הרגשי וההיסטורי של התקופה, ומציעה הבנה עשירה וחושית של הסיפורים האישיים והלאומיים שהמוזיקה של ירקוני גילמה.

ראו גם: הצגות תיאטרון מומלצות

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!