הגברת הראשונה ההצגה על גולדה הבימה - כרטיסים, הנחות ולוח הצגות!

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-22/11/2023, 19:40
(צילום: משה נחומוביץ)

ההצגה הגברת הראשונה של תיאטרון הבימה מציעה תיאור דרמטי של חייה של גולדה מאיר, האישה היחידה שכיהנה כראש ממשלת ישראל, בתקופה המאתגרת שלאחר מלחמת יום הכיפורים. כל הפרטים על המחזה ומשמעותו, כרטיסים ולוח הצגות:

ההצגה הגברת הראשונה (לשעבר אוקטובר 1973) מתעמקת בניסיונותיה של גולדה מאיר להיאבק בהאשמות נגדה ונגד דיין, המבקשת להתפטר לנוכח הזעם הציבורי. דמותה של גולדה מוצגת כמנהיגה בעלת רצון עז הנאבקת לשמור על מעמדה מול ביקורת נוקבת. המחזה שופך אור גם על המחיר האישי שגובה המלחמה מגולדה. בתה, חנה, תומכת באמה, החולה והתשושה מהמלחמה, ומגלה את הספקות והאשמה שמטרידים את גולדה.

הגברת הראשונה כרטיסים ולוח הצגות 2023

כרטיסים מוזלים במחיר של 100 ש"ח לכרטיס. הזמנת כרטיסים מתבצעת אונליין דרך משרד כרטיסים רשמי לפי לוח ההצגות עם התאריכים הבאים:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם רובינא
לרכישה
כרטיסים: 66 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם רובינא
לרכישה
כרטיסים: 28 100₪
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, תיאטרון הבימה תל אביב - אולם רובינא
לרכישה
כרטיסים: 28 100₪

הגברת הראשונה כרטיסים מוזלים והנחות

כרטיסים הנחה ב-100 ש"ח בלבד במקום מחיר מלא בתיאטרון. מלאי הכרטיסים מוגבל.

רשימת שחקנים ומשתתפים

בתפקיד גולדה: לאורה ריבלין, בתפקיד משה דיין: יגאל שדה (שמשחק גם באת שאהבה נפשי), בתפקיד חנה ירקוני: מאיה מעוז (שמשחקת גם במניין נשים), בתפקיד ישראל גלילי: מולי שולמן/יואב הייט, בתפקיד שמעון ארגנט: דב רייזר, בתפקיד הרמטכ"ל דוד (דדו) אלעזר: טל מוסרי, בתפקיד לו קידר: מיקי פלג, בתפקיד סרן משה אשכנזי: אלכס קרול/תום גרציאני, בתפקיד אברם אמינוף: אורן כהן/ הרצל טובי, בתפקיד שולה ורסנו: אדווה עדני.

מחזה מאת מורי לרנר, דרמטוגיה ובימוי: משה קפטן.

הקשר היסטורי

מלחמת יום הכיפורים, שהתנהלה בהגברת הראשונה, הייתה אירוע מכונן בתולדות ישראל. הסכסוך תפס את האומה לא מוכנה, והביא לנפגעים משמעותיים ולזהות לאומית מעורערת. בעקבות המלחמה פרצה מחאה ציבורית נגד ראש הממשלה גולדה מאיר ושר הביטחון משה דיין. הם הואשמו בכישלון פוליטי שהוביל למלחמה ובכישלון הצבאי שגרם לנפגעים כה רבים.

מאבקיה של גולדה מאיר

ההצגה הגברת הראשונה מציעה הצצה ייחודית למאבקים האישיים והרגשיים שעמם התמודדה גולדה מאיר בתקופה סוערת זו בחייה. הסיפור סובב סביב ניסיונותיה הנואשים של מאיר להגן על דיין, שרצה גם הוא להתפטר, ויחסיה עם בתה חנה. חנה, המנסה לתמוך באמה בתוך הכאוס, מגלה את עומק הספקות והאשמה של אמה על המלחמה. המחזה מציג באופן משכנע את גולדה מאיר כדמות מורכבת ופגיעה, השופכת אור על הצד האנושי של מנהיגה פוליטית במשבר.

ועדת אגרנט והתפטרותה של גולדה

ועדת אגרנט, שהוקמה כדי לחקור את האירועים שקדמו למלחמת יום הכיפורים, ממלאת תפקיד מרכזי בנרטיב המחזה. דיוני הוועדה הטילו צל על מנהיגותה של גולדה מאיר וסיבכו עוד יותר את מאמציה להגן על דיין ולשמור על מעמדה. למרות זיכויה בוועדת אגרנט, גולדה מחליטה בסופו של דבר להתפטר. המחזה מציג החלטה זו באופן נוקב כרגע של הקרבה אישית בנוף פוליטי סוער.

נושאים ומשמעות המחזה

הגברת הראשונה של תיאטרון הבימה בוחן מספר נושאים המהדהדים את האירועים ההיסטוריים ואת דמותה של גולדה מאיר. בין נושאים אלה, מנהיגות בולטת כמרכיב מרכזי. המחזה מטיל ספק באופייה של מנהיגות, בוחן את כובד האחריות שמנהיגים נושאים בהם ואת ההשלכות של החלטותיהם. אשמה, נושא משמעותי נוסף, מתוארת דרך מאבקיה הפנימיים של גולדה בהתמודדותה עם השפעת המלחמה על עמה ועל חייה האישיים.

למחזה חשיבות רבה בשיקוף האירועים ההיסטוריים של אותה תקופה. באמצעות התעמקות באתגרים הפוליטיים והאישיים שעמדו בפני גולדה מאיר, המחזה מציע הצצה למורכבותה של מנהיגות בתקופה קריטית בתולדות ישראל. הוא משמש גם תזכורת לקורבנות שהקריבו מנהיגים ולהחלטות הקשות שעליהם לקבל בעתות משבר.

שורה התחתונה

הגברת הראשונה של תיאטרון הבימה מספק תיאור עוצמתי של מאבקה של גולדה מאיר לאחר מלחמת יום הכיפורים. ההצגה בוחנת את ניסיונותיה להגן על משה דיין ולשמור על מעמדה מול מחאה ציבורית, חקירת ועדת אגרנט ואתגריה האישיים. הנושאים של מנהיגות, אשמה ואחריות נבחנים לאורך המחזה, ומציעים הבנה עמוקה יותר של המורכבויות הניצבות בפני מנהיגים בעתות משבר. בהרהור על האירועים ההיסטוריים וחייה של גולדה מאיר, משמש הגברת הראשונה תזכורת לחשיבות הזיכרון וההבנה של העבר, כמו גם לקורבנות שהקריבו מנהיגים לטובת הכלל.

רשימת כל הצגות התיאטרון המומלצות ביותר

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!