לאופולד שטאט הבימה - כרטיסים בהנחה החל מ-100 ש"ח ולוח הצגות 2024

  • מאת Ticketsi
  • עודכן ב-07/03/2024, 16:25
(צילום: רדיי רובינשטיין)

ההצגה "לאופולד-שטאט" של תיאטרון הבימה מכניסה חיים בסיפור קורע לב אך מעורר השראה על אהבה, אובדן והישרדות על רקע הרובע היהודי בווינה. המחזה, שנכתב על ידי אחד מגדולי המחזאים בני זמננו, טום סטופארד, מתעד את מסעה של משפחת מרץ מסוף המאה ה-19 דרך האירועים הסוערים של המאה ה-20. בעוד הקהל עוקב אחר רגעי השמחה, האהבה והאכזבה של המשפחה, הוא גם עד להשפעה ההרסנית של המלחמה והתהפוכות הפוליטיות על חייהם. בעמוד זה תמצאו כרטיסים מוזלים בהנחה, לוח הצגות, נבחן את הנושאים והמסרים של לאופולד-שטאט, ונתעמק ברוח האנושית העוצמתית שבלב ההצגה הרגשית הזו.

לאופולד-שטאט כרטיסים ולוח הצגות 2024

כרטיסים מוזלים לכל גולשי האתר: החל מ-85 ש"ח לכרטיס. מלאי הכרטיסים מוגבל. הרכישה מתבצעת בצורה מקוונת דרך משרד הכרטיסים הרשמי, באמצעות לוח ההצגות הבא:

עיר
תאריך
מיקום
כרטיסים
תל אביב-יפו
תל אביב-יפו, מרכז דוהל
לרכישה
18 כרטיסים מחיר: 100₪

משך זמן

שעתיים ורבע.

הנחות, כרטיסים מוזלים והטבות

כרטיסים בהנחה לכולם: 85 ש"ח בלבד לכרטיס, במקום 300 ש"ח בתיאטרון.

העלילה: סאגת משפחת מרץ

הסיפור סובב סביב משפחת מרץ, משפחה יהודית רגילה המתגוררת בלאופולד-שטאט, הרובע היהודי של וינה. הסיפור מתחיל בימים האחרונים של 1899 ולוקח אותנו דרך רגעי המפתח של המשפחה, כולל חגיגות, חגים ופריחת האהבה. במהלך השנים הראשונות הללו, אנו רואים עד כמה בני המשפחה קשורים זה לזה, כאשר המסורות, הערכים והחלומות המשותפים שלהם מעצבים את חייהם. קשר הדוק זה הוא אבן יסוד בסיפור, ומכין את הקרקע לאתגרים שיעמדו בפניהם כשההיסטוריה תתגלה לפניהם.

גאות השינוי: מלחמת העולם הראשונה והתהפוכות הפוליטיות

ככל שסיפורה של משפחת מרץ מתקדם, העולם סביבם מתחיל להשתנות במהירות. פרוץ מלחמת העולם הראשונה מוביל לשיבושים עמוקים בחייהם, שכן רבים מהגברים נקראים לשרת בחזית. במקביל, שינויים פוליטיים מתחילים להשפיע על מרקם החברה. כאשר הגבולות משורטטים מחדש ומנהיגים חדשים עולים לשלטון, הקהילה היהודית המגובשת לשעבר מוצאת את עצמה מתמודדת עם חוסר ודאות.

עם זאת, בתוך זמנים סוערים אלה, משפחת מרץ מפגינה חוסן יוצא דופן ומחויבות בלתי מעורערת זה לזה. הם מסתגלים לשינויים סביבם, מוצאים דרכים לנווט בנוף המשתנה ולשמור על תחושת הזהות שלהם. חלק זה של המחזה מדגיש כיצד משפחות, גם בנסיבות המאתגרות ביותר, יכולות להתאחד ולמצוא כוח בקשרים המשותפים שלהן.

מלחמת העולם השנייה: הרס ואובדן

הפרק האפל ביותר בסיפורה של משפחת מרץ מגיע עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. בעוד גרמניה הנאצית רודפת ומשמידה באופן שיטתי מיליוני יהודים ברחבי אירופה, משפחת מרץ סובלת אבדות בלתי נתפסות. ענפים רבים מאילן היוחסין המשגשג שלהם נקטעים באכזריות, ומותירים רק ניצולים מעטים להתמודד עם הצער והחורבן העצומים שבאים בעקבותיהם. המחיר הנפשי שמשלמים בני המשפחה הנותרים הוא מוחשי, שכן הם מתקשים לעכל את גודל מה שעברו.

שחקנים

סבתא אמיליה: טטיאנה קנליס אולייר / רותי לנדאו (שמשחקת גם בבוסתן ספרדי), הרמן: נורמן עיסא שמשחק גם בהשכנים מלמעלה), גרטל: אסנת פישמן, אווה: מיקי פלג, לודוויג: בן יוסיפוביץ', ווילמה: דוית גביש, ארנסט: שלום שמואלוב, חנה: מאי מלר, פולדי: רוני מרחבי, הילדה והרמינה: הגר טישמן, סאלי ואנה: ספיר אזולאי, רוזה: ריקי בליך ועוד. מחזה מאת: טום סטופארד תרגום : דורי פרנס בימוי: אילן רונן.

הטריילר הרשמי

הקשר האישי של טום סטופארד

לאופולד-שטאט בתיאטרון הבימה הוא יותר מסתם מחזה דרמטי של מסעה של משפחה דרך אהבה, אובדן והישרדות; זוהי גם יצירה אישית עמוקה עבור המחזאי טום סטופארד. בגיל 83 בחר סטופארד להתעמת עם שורשיו היהודיים באמצעות יצירת המחזה רב העוצמה הזה. בכך הוא שוזר אלמנטים מחוויות חייו שלו לתוך הסיפור, ומעניק למחזה רובד נוסף של אותנטיות ונוקבות.

על ידי התייחסות לקשר האישי שלו לשואה ולהשפעתה המתמשכת על משפחתו, סטופארד לא רק חולק כבוד לאלה שבאו לפניו, אלא גם מזמין את הקהל להרהר בהיסטוריה שלהם ובמורשת שהם נושאים הלאה. לאופולד-שטאט משמש עדות לכוחו של הסיפור בשימור הזיכרון ובמתן עדות לעבר.

ביקורת

בבסיסו, לאופולד-שטאט הוא סיפור על אהבה, משפחה וכוחו המתמשך של הזיכרון. כאשר אנו עדים למשפחת מרץ מנווטת בין הניסיונות והתלאות של החיים, אנו נזכרים בחוסנה של הרוח האנושית מול מצוקות. חשיבות הבנת ההיסטוריה והשפעתה על יחידים ניכרת גם לאורך המחזה, כאשר הדמויות מתמודדות עם ההשפעות המתמשכות של מלחמה ורדיפות.

הנושאים והמסרים של לאופולד-שטאט מהדהדים עמוקות בקרב הקהל, ומציעים תזכורת נוקבת לאנושיות המשותפת שלנו ולצורך באמפתיה, חמלה והבנה בעולם של היום. על ידי חקירת נושאים רבי עוצמה אלה דרך עדשת מסעה של משפחה אחת, המחזה משמש קריאה רבת עוצמה לזכור ולכבד את מורשתם של אלה שבאו לפנינו.

מוזמנים להציץ על העמוד: הצגות מומלצות.

שורה תחתונה

בלאופולד-שטאט, טום סטופארד יצר סיפור קורע לב אך מעורר השראה שמדבר על חוסנה של הרוח האנושית גם בתוך טרגדיה בלתי נתפסת. דרך סיפורה של משפחת מרץ מוזמנים הקהל להעיד על שמחותיו, צערו וניצחונותיו של עם שהתמיד למרות האתגרים שעמדו בפניו. כאשר אנו מהרהרים בסיפור רב עוצמה זה, אנו נזכרים בחשיבות שימור הזיכרון ובלקחים שיש להיסטוריה ללמד אותנו על האנושיות המשותפת שלנו. הזמנת כרטיסים לפי לוח ההצגות בתיאטרון הבימה שנמצא בראש העמוד.

כל הצגות תיאטרון באתר Ticketsi

אתר Ticketsi

טיקטסי הוא מגזין בילויים המרכז את אירועי התרבות של ישראל ומנגיש לכם אותו בצורה מעניינת ונוחה להבנה עם כל המידע העדכני והאמין שרציתם לדעת. באתר תמצאו מידע על הופעות מוזיקה חיות, הצגות ילדים, תיאטרון ישראלי, הופעות סטנד אפ, פסטיבלים, מסיבות, אופרה, ריקוד ועוד. תיהנו!